Jump to content

Harici Disk Te Dosya Sistemi Hatası..

nickless

Recommended Posts

WD harici disk var 500gb .. bi kaç gündüğr elimdeki 4.73gb lık dosyayı atmaya çalışıyorum ama sürekli hata veriyo yetersiz disk alanı diye.. 300gb tan fazla boş yervar. budgün 5 tane zip parçasına bölüp ole attım. o zaman kabul etti. ama zip dosyasından çıkartırken fat32 dosya sistemi bu boyuttaki dosyaları saklayamaz uyarısı verdi.. şmdi benim bu harddisk i silmeden dosya sistemini değiştirebileceğim bi program varmı?.. bi ara partition magic vardı acaba o işe yarar mı. yada dosya sistemini dceğiştirmeden bu büyükleteki dosyaları atmanın bi yolu var mıdır?. şimdiden teşekkürler..

Dostum sorunların cevaplarınıda yazmışsın zaten.

1-FAT32 4 GB üzeri dosya boyutlarını desteklemez.NYFS ye çevirmen lazım

2-Bu iş için en uygun program partition magic tir.Nasıl yapılacağını forumda ara yoksa googleden resimli olarak bulabilirsin

peki arkadaş.. benim bu harici disk te 160gb dolu.. yedekliyecek yerimde yok.. yan dosyalar dururken dosya sistemini değiştiricem .. bişey olurmu.. hatırladıpım kadarıyla bi arkadaş kople büytün harddisk ini silmişti yanlışlıkla..

Başlat-Çalıştır- CMD yazıp Tamam'ı tıkla veya Enter.

Komut penceresinde convert e: /fs:ntfs yazıp Enter

Veri kaybı olmadan Fat32'yi NTFS'e dönüştür.

e: harfi yerine WD harici disk var 500gb bunun harfini yazacaksın.

kardeş harddiski iki ye bölücen ole yapıcan. tek parça halindeyken pek mümkün olduğunu sanmıyom hem fat hem ntfs olmaz heralde..

bende partition magicten harici diski ikiye bolmeye çalıştım ama ole hem veriler duruken diğer bölümü ntfs yapıcaktım. sonra onları oraya kopyalayıp diğğer bölümüde ntfs yapıp ondan sonra birleştirecektim.

ama partitimagic diski ikiye bölmedi hatadi.. direç taf i ntfs ye dönüştüreyim dedim ondad da hata verdi.. şimdi bende partition magic in eski bi sürümü var. onu denicem..

Başlat-Çalıştır- CMD yazıp Tamam'ı tıkla veya Enter.

Komut penceresinde convert e: /fs:ntfs yazıp Enter

Veri kaybı olmadan Fat32'yi NTFS'e dönüştür.

e: harfi yerine WD harici disk var 500gb bunun harfini yazacaksın.

bu da kodu yazdıktan sonra enter a basınca "f: sürücüsü için geçerli bir birim etiketi girin" diyo..

bi insan cahıl olaya görsün aga..

çok saol..hallettim şimdi... bi kaç saniyede ntfs ye çevirdi nası olduysa.. ben baya uzun sürerdiye tahmin ediyodum ama .. neyse. 4.7 gb lık dosyayıda yazdırdım.. çok saolun beyler.. varsa içinizde bayanlarda..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...