Jump to content

Hdd Tamir Proğramı Arıyorum

empurya

Recommended Posts

en iyisi MXBlast ve samsungların kendine has programı vardı eğer hardiskin seagate ise orjinal sitesinde kendi yazılımı var bu ikisini kullandım çok iyiler biri forumda mevcut diğeri ise orjinal sitesinden indirilebiliyor...eğer bad sectör varsa onlara başka programlarda çözüm olabiliyor ama bunlar en iyileri ama elektiriğin asla kesilmemesi lazım ve bir kaç uyarıya dikkat etmek lazı.. ayrıca harddiskinin markasını sorununu yazarsan daha sağlam yardım edilebilir...

arkadaşım aradın program nasıl bi şey??? öncelikle onu belirt hhd icindeki verileri mi kurtaracıksın yada hhd herhangi bir sorun mu var yani senin icin önemli olan hhd mi icindekilermi

MxBlst4W diye bir yazılım var gayet başarılı ve cok mükemmel bi program internette araştır nalıl kullanılıyor bilgisi var ama bu program tamamen hhd sıfırlıyor icinde ne var ne yok gidiyor bilgin olsun ve 80 gb'lık bi hhd icin yaklaşık olanak 12 ila 16 saat arasında sürüyor artı sıfırlamaya girdin zaman asla iptal edilmiyor yani etmek hic iyi değil

program .iso dosyası halinde geliyor sana boyutuda gayet i onu bir boş cd'ye yakıyorsun ve bootan yapıyorsun sıfırlama işlemini. eğer netten bulamazsan paylaşırım yada yinede bi kere bu forumda araştır belki vardır.

saygılarımla...

Bad sektor işaretleyip buralara veri yazılmamasını sağlayan program var,

Disk birleştirme programı var,

Veri kurtarma programı var,

Fabrika formatı (sıfırlama) yapan program var.

Fakat hard disk tamir eden program hiç duymadım.

en iyisi MXBlast ve samsungların kendine has programı vardı eğer hardiskin seagate ise orjinal sitesinde kendi yazılımı var bu ikisini kullandım çok iyiler biri forumda mevcut diğeri ise orjinal sitesinden indirilebiliyor...eğer bad sectör varsa onlara başka programlarda çözüm olabiliyor ama bunlar en iyileri ama elektiriğin asla kesilmemesi lazım ve bir kaç uyarıya dikkat etmek lazı.. ayrıca harddiskinin markasını sorununu yazarsan daha sağlam yardım edilebilir...

arkadaşın dedigi gibi dene olmaz ise tncxp cd sinde programı var format cdsi sana yardımcı olacaktır başarılar dileklerimle

Harddisk onarım programı arıyorsan adı Harddik regenerator. bad sector filan var veya ses geliyorsa harddiski tümden sileceksin bunun için arkadaşların yukarda verdiği program son derece iyi ancak elektrik kesilirse harddisk zarar görebiliyor. Bunu için active kill disk programı daha iyi. Önerdiğim iki programda hiren boot cd içinde mevcut. Forumda hiren boot cd son versiyonu var bulabilirsin

• 1 yıl yıl...

arkadaşım o dedini ulursan yada varsa sende bizimlede paylaş ok

o dedinin sadece setupu var boot cd yokta ondan saygılarımla....

buyrun bay rokobozz Maxtor MaxBlast 5 iso boot cd Harddisk Onarım Programı

Please register to see this content.

rar paas= hacı bayram

bir hddye yapabileceğimiz işlemler birkaçtanedir... ya bad sector kurtarabilirsin ya da altında ki devreyi değiştirebilirsin başka bişi yapılabileceğimizi sanmıyorum... sonuçta HDD

bad sector için HDD regenerator programını öneriyorum çok sağlam bi programdır windows üzerindendee çalıştırılabiliyor...

HDD Tamir programları:

Hard.Disk.Sentinel.PROFESSIONAL.v2.40-tRUE

14512_sentinel_main.jpg

http://rapidshare.com/files/106823430/Hard.Disk.Sentinel.PROFESSIONAL.v2.40-tRUE.zip

Flobo HardDisk Repair

2uixkoz.jpg

http://hotfile.com/dl/33823513/dc8a201/FloboHardDiskRepairFull___tagaparis.rar.html

Diğer programlar forumda mevcuttur indirip deneyiniz,bende buna paralel değişik programlar paylaşmak istedim.Hdd regenarator programını kullanmak isteseniz sisteminizdeki RAM leri kontrol ediniz veya sağlam RAM ile bu programla taratma işlemi yapınız,bozuk ramlar ile taramada çok badsector bulması nedeni ile sağlam ram ile taratma taviseyemdir öncelikle.

Maxblast gibi program kullanmadan önce bir tanıdığınızdan ups 700w - 1kw güç ünitesi temin edin onunla bu programı çalıştırın low lewel format atacağından elektrik kesintilerine karşı önlem amacı ile ups almanı tavsiyemdir,elk gidip gelmesi ile hdd ni alıp çöpe atman olacaktır.Yukardaki programlar içinde belki lazım olur ups.Hayırlı kullanımlar.

Not:O kadar önemli değilse yeni bir hdd al derim eskilerle uğraşmak yerine.

Maxblast5 de engelleme vardı yanılmıyorsam geçen yıl indirip denedim.galiba western digitaldi yapmıyordu 5 de diğer hdd leri sınırlamışlar ve indirdiğim pakete virüs koymuşlardı bende sildim attım hala 4 ü kullanıyorum.siz diğer hdd lerde denedinizmi 5 i

Maxblast5 de engelleme vardı yanılmıyorsam geçen yıl indirip denedim.galiba western digitaldi yapmıyordu 5 de diğer hdd leri sınırlamışlar ve indirdiğim pakete virüs koymuşlardı bende sildim attım hala 4 ü kullanıyorum.siz diğer hdd lerde denedinizmi 5 i

Size katılıyorum. Bildiğim kadarıyla 5. sürümü sadece maxtor için.

Umarım bu sınırlama kalkmıştır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...