Jump to content

Adsl

elturkmanıy

Recommended Posts

selamün aleyküm arkadaşlar bende adsl çok yavaşladı artık müşterıler

şikyet etmeye başladı az bir yağmurda bile bağlantı kopuyo 4096 mbs hız kullanıyorum

sizden isteğime gelince kullanacağım başka bağlantı türü yokmu acaba süper onlıne

nasıl kullanan varmı aranızda yardımlarınızı beklıyorum tşk ederımm şimdiden

az bir yağmurda bile bağlantı kopuyo

Bunu dediğine göre dışarıdaki telefon kabloları eskimiş ve üzerlerindeki yalıtım bozulmuş olabilir. Bir kontrol ettir fakat tanıdığın bir elektrikçiye kontrol ettir. Malum telekomu çağırıp kontrol ettirirsen eskime varsa bile herşey yolunda diyeceklerdir. Eğer kablolarda eskime varsa o zaman telekomu ara. Bu kabloları telekom değiştirmekle yükümlüdür.

açıkçası uydunet ve ttnet (oda heryerde değil) haricinde tüm firmalar türktelekomun altyapısını kullanıyor. Yani adsl hattın yavaşladıysa aynı numarada kullanman şartıyla superonline a da geçsen herşey aynı kalacaktır.

Sana en kolay yoldan tavsiyem eğer işyerinde 2 telefon hattın varsa adsl portunu diğer numaraya taşıtmaktır. sorun yine çözülmüyorsa ağında sorun vardır :D

yardımlarınız için tşk ederım arkadaşlar ama yenı formatladığım bir psde sorun aynı

ağdan dıyeceğim ama sadece tek ps takıp denıyorum aynı kabloları değişiyorum aynı modem değiştim

swich değiştim sadece telekom arayıp kabloları değişmediğim kaldı bıde onu deneyeyım

herkesten ALLAH razı olsun selametle

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...