Jump to content

Ecs 780gm-a üzerinde Hd 3200 Ekran Kartı Sorunu

sinan80

Recommended Posts

ECS 780GM-A bu anakart üzerinde hd3200 ekran kartı var ve önceden monitörün desteklediği 1440/900 çözünürlüğü veriyordu fakat şimdi vermiyor daha aşağı ve yukarı çözünürlükler var fakat onlarda doğal olarak görüntüyü bozuyor ayrıyetten hafifde dalgalanma oluyor sorun monitörde mi diye denedim monitörde sorun yok.Mesela kaspersky 2009 un cd den tarama yapan versiyonu var onu açamıyorum belli bir süre gidiyor monitör uyarı veriyor desteklenmeyen mod diye o cd yi başka pc de deneyince açıyor avira antivir inde var öyle cd si onuda açmıyor yalnız açılırken ekran kartı ile ilgili failed falan cd den çalışan pardusuda açmıyor belli bir yere gelince onda da görüntü bozulup kalıyor normal windowsta yapmıyor sadece monitörün desteklediği çözünürlüğü vermiyor ve anakartta usb okuma yazma sorunuda var.Usb den veri yazarken gecikmeli yazma başarısız hatası veriyor usb disklere flash yani onlara yapıyor birden fazla denedim başka usb kamera falan denemedim çünkü bende yok.usb yazma hataları chipsetten kaynaklı oluyormuş sizce garantiye yollamalımıyım ve kesin bir sonuç çıkar mı değişim falan çünkü tekrar tekrar göndermesi masraf netten aldım çünkü.www.tanbul.com dan.

bios update de yaptım en son güncellenmiş halini.ekran kartı içinde en son driverleri yükledim :)

Ekran kartı sürücüsünü güncelle amd.com dan, uyumsuzluk sorununu çözer ama titreme için garantiye göndermen bi işe yaramaz, hdmi çıkışı bir adaptörler analoğa çevirip takarsan monitoru titreme olmaz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...