Jump to content

Disk Klonlama Nasıl Yapılır Yardım

tekke2005

Recommended Posts

arkadaslar 2 tane aynı özellikli pc var bunlardan birinden digerine hardiski klonlama yapmak istiyorum fakat nasıl klonlandıgını bilmiyorum sasdece diger pcnin harddiskini söküp digerine takacagım fakat ondan sonra ne yapacagım

norton ghost ile hangi secenekte oluyor elimde hirens boot cd 9.5 var yardımlarınızı bekliyorum

bunu yapman için öncelikle hdd leri bi bilgisayarada bağlaman gerekiyor dah sonra bunları yaptıktan sonra hdd ler bıosdan gördüğüne bak bunları görüyorsa ghost yardımıyla su işlemi yapabilirsin burana hangi hdd klonlamak istiyorsan onu iyi bilmen gerekir ve local tıklayıp oradan da disk kısmına tıklayarak to ımage ye tıklayarak hangi hdd klonlamak istiyorsan onun seçip ok tuşuna basarak klonlanamak istediğin hdd seçip işleme devam edebilirsin ama dikkatli ol..yanlış klonlama sırasında öbürki hdd'in sistemi de bozulabilir.

kolay gelsin.....

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Arkadaşım Ben Sana Tnc nin kendi icindeki ghost tan anlatayım.ilk önce ghostlamak istedigin hdd(hard disk) in IDE - Sata Hangisi İse İlk olarak onu IDE 1 - Sata1 bölümüne baglaman gerekli diğer ghostlanmasını istedğğin hdd yide 2 yazana tak ghost atacağım sata ghostlayacağım IDE dersen hiçbirşey değişmez.sen sadece ghostlanmasını istedigin hdd yi 2 ye takacaksın ondan sonra biosdanda bunu kontrol edebilirsin.veya bootmenu den de görebilirsin.tnc cdsini takdın boot menü karşına geldiğinde 2 tuşuna bas ama numerik tuşdan degil harflerin üzerindeki rakamlardaki 2 tuşuna bas.daha sonra disk clonlama araçlarını seç orda (2) tuşuna bas =ghost ile ilgili olanı seç daha sonraki (6) tuşu ile normal ghost yazanı seç karşına adım adım sorular gelicek burdan ATAPI.SYS yazısına kadar enterle geç ATAPI.SYS yi hayır de geri kalan bütün soruları enter tuşunu kullanarak geç.

mavi ekran gelinceye kadar enterle ondan sonra orda sözleşmeli bir panel açılacak orayı enter yardımı ile gec sonra enter - disk to image bölümü gelicek orayı enterle geç. daha sonra 1. ve 2.ci hddlerini göreceksin.1.hddnin üzeri işaretli gelir tab tuşuna basarak enter la orayı geç aynı şekilde 2.hddmiz seçili olarak gelcek aynı görüntüde orayıda tab tuşuna basarak enter la geç.sonra 2 hdd ninde bulundugu bir panel daha acılacak orasınıda tekrar tab tuşunu kullanarak enterla geç.sana bir soru sorulacak ghost yapılsınmı diye tabii bu ingilizce bir soru sen burde yes secenegini secerek entera bas. ve gerisini ona bırak.işlem bittikden sonra reset computer yazısı gelinceye kadar bekle reset computer yazısını gördügünde enter tuşuna bas ve pc yeniden başlaması kapatılacak bu arada sende pc yi kapat ghost attıgın hdd nin işlemi tamamdır geri kalan ayarlarını bitirip işleme devam edebilirsin.

Kolay gelsin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...