Jump to content

Bord Ve Asus 8600 Gt Ekran Kartı Sorunu

sonet27

Recommended Posts

cd-rw yi pc ye bağladığım zaman çakışma oluyor ve pc yi açamıyorum normal cdrom takın ca bir sorun olmuyor ve

ekran kartı ile bazı sorunlarım var ekran kartını tanıttıktan sonra pc yi yeniden başlatıyorum ve bazı sorunlala karşılaşıyorum

ekran gürüntüsü 4 bite düşüyor ve 4 bittem yukarı çıkaramıyorum ne yaptıysam olmadı yeni driverini yükledim eskilerini yükledim ne yaparsam yapayım hiç bir şekilde düzelmedi bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa cevap yazsınlar sorunun ne olduğunu bir türlü bulamadım

anakartın biosunun yeni versiyonlarını yüklüyorum bu seferde çakışma oluyor . ekran kartının driverlerinin değişik versiyonlarını deniyorum ama olmuyor sorunun ne olduğunu bir türlü çözemiyorum anlayan birisi acilen bana cevap yazsın ne yapmalıyım sorun ramdemi ana karttamı bir türlü anlamadım

kardeş yanlış driver yüklemişsin agörüntü özelliklerinde ayarlar sekmesinden gelişmiş ordan da bağdaştırıcıyı göremiyosan eğer dediğim gibi yanlış dirver yüklemişssin o yüklediğin driveri kaldır dah düşük bir diriver yükle gpu problemi var ondan kaynaklanıyor(yanlış driver olduğundan ekran kartı kasılıyor gpu proplemi veriyor)

kardeş senin driverin aşağıdaki adreste

http://www.nvidia.com/object/winxp_180.48_whql.html[/CODE]

kardeş yanlış driver yüklemişsin agörüntü özelliklerinde ayarlar sekmesinden gelişmiş ordan da bağdaştırıcıyı göremiyosan eğer dediğim gibi yanlış dirver yüklemişssin o yüklediğin driveri kaldır dah düşük bir diriver yükle gpu problemi var ondan kaynaklanıyor(yanlış driver olduğundan ekran kartı kasılıyor gpu proplemi veriyor)

kardeş senin driverin aşağıdaki adreste

http://www.nvidia.com/object/winxp_180.48_whql.html[/CODE]

önceden böyle bir sorunum yoktu kendi orjinal driverini de yüklüyorum yinede aynı

bordun biosunu değiştirdim vede değişik versiyon larını denedim bu seferde pc de çakışmalar olmaya başladı

daha önceleri böyle bir sorunum yok tu

sorun ekran kartındamı borddamı bilmiyorum

kardes anlattıgın olay ekran kartından kaynaklanma olasılıgı cok yuksek

yanlız anlamadıgım bısey var

bordun biosunu değiştirdim vede değişik versiyon larını denedim bu seferde pc de çakışmalar olmaya başladı

demişsin bios'u yeni versıyona yukselttıgınde bir alt versıyona dönemessin guncelleme programı ızın vermez .?

aklıma gelen 3 sey var bırı ekran kartının arızalı olması diyerı yanlıs drıver kurmandan kaynaklanması cok nadır de olsa anakartan kaynaklanması

bır ve ıkıncı secenegın olma olasılıgı cok yuksek

baska bır ekran kartı takıo denersenız arızayı tesbıt etme olasılıgı yukselıyor

kardes anlattıgın olay ekran kartından kaynaklanma olasılıgı cok yuksek

yanlız anlamadıgım bısey var

demişsin bios'u yeni versıyona yukselttıgınde bir alt versıyona dönemessin guncelleme programı ızın vermez .?

aklıma gelen 3 sey var bırı ekran kartının arızalı olması diyerı yanlıs drıver kurmandan kaynaklanması cok nadır de olsa anakartan kaynaklanması

bır ve ıkıncı secenegın olma olasılıgı cok yuksek

baska bır ekran kartı takıo denersenız arızayı tesbıt etme olasılıgı yukselıyor

kardeş ilgine tşkür .

ben biosun eski versiyonunuda geri yükleye biliyorum ASUSUpdate programı sayasinde ve pc de başka ekran kartıda denemdim

asus 8500 bundada aynı surunları yaptı

asus anakartlarda eskı bıosa donme olasılıgı dusuk asusupdate programında eskı bısou sectıgınızde bıos yazma butonu aktıf olmuyor neyse bu bızım sorumuzun cevabı deyıl :(

sunu soleyım kesınlıkle yenı verısyonunu yuklemenı tavsıye ederım

baska bır ekran kartı denedın ve aynı sorunalrı yasıyorsan drıver cakısması olasılıgı aklıma gelıyor (gormeden yorum yapmak kolay okuyor burdan)

pekı biosu resetleyıp denedınmı ?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...