Jump to content

Autoit Ile Katilimsiz Yaparkn Program Ozellestirme

Recommended Posts

AutoIT ile katilimsiz kurulum yapmayi vermis oldugunuz goruntulu dersler sayesinde cok iyi anladim. Bundan dolayi ilkonce tesekkur ederim.

Ogrenmek istedigim bir konu var,

Katilimsiz kurulumu yaparken AutoIt programi ile programin ozellestirmesini nasil yapacagiz. Mesela Firefoxu ozellestiriyorum ve daha sonra baslangic sayfasi degistirmek ve bazi istedigim pluginlerin yuklenmesini istiyorum. Bunlari tek bir katilimsiz kurulumda nasil yapabiliriz? Bu konuda yardimci olursaniz memnun olurum

Ben de tam bilmiyorum ama Firefox'u hazırlarken Applition Data daki kullanıcı dosyalarını düzenleyip paket hazırlıyorlardır diye düşünüyorum. App Data daki kullanıcı dosyalarını kurcalarsanız kendinize göre özelleştirebilirsiniz, orada temadan eklentiye kadar herşey var. Ama diğer programlar için konuşamayacağım.

Ben de tam bilmiyorum ama Firefox'u hazırlarken Applition Data daki kullanıcı dosyalarını düzenleyip paket hazırlıyorlardır diye düşünüyorum. App Data daki kullanıcı dosyalarını kurcalarsanız kendinize göre özelleştirebilirsiniz, orada temadan eklentiye kadar herşey var. Ama diğer programlar için konuşamayacağım.

Kardes cevap verdigi icin tesekkurler. Bu sadece firefox icin degil. Tum programlar icin. Bu konuda bilgisi olan arkadaslar yardimci olursa sevinirim.

Kardeşim ben zaten mesajımda tam bilmediğimi ve diğer programlar için konuşamayacağımı belirtmiştim. Lakin Firefox ta böyle yapılıyordur heralde diye bir fikrimi paylaştım. :rolleyes:

Kardeşim ben zaten mesajımda tam bilmediğimi ve diğer programlar için konuşamayacağımı belirtmiştim. Lakin Firefox ta böyle yapılıyordur heralde diye bir fikrimi paylaştım. :)

Kardes ben buldum aramalarim sonucu. Azmin sonucu zafer ile sonuclandi. :rolleyes:

Ogrenmek isteyen arkadaslar olabilir diye cevap yaziyorum. Doruk101 arkadasimizin "Katilimsiz Kurulum Nasil Yapilir? WinInstall LE programi ile" anlatimini inceledim. O anlatimda hersey mevcutmus. Crackleme, turkcelestirme. Daha sonra yapmis oldugum katilimsiz kurulumu addon yapip sisteme entegre ettim ve sonuc calisiyor ;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...