Jump to content

Bir Programı Multi Yapmak?

wikioogle

Recommended Posts

Arkadaşlar benim şöyle bir sorum var:

Herhangi bir programı msn deki gibi yada yahoo msn deki gibi multi yapabilirmiyiz? Bunun bir programı varmıdır, yada yöntemi nedir?

(Biliyorsunuz patch uyguluması ile msn multi yapılabiliyor.)

Mesela, aynı anda birden fazla word dasyası açabiliyoruz yada birden fazla kullanıcı ile msn açabiliyoruz ya, işte onun gibi herhangi bir programı aynı ayna farklı kullanıcılar ile açabileceğim bir yöntem önerebilirmisiniz?

Bir örnek vereyim: play65 in tavla programı var aynı anda iki tane tavla programı açmak ve ayrı ayrı niklerle girmek istediğimizde aynı anda, aynı pc de, aynı session da normal de biri acıkken diğerini açmıyor.. Bir uygulama ile bunun yapılma ihtimali var mı? Varsa yapılması gereken başka bi program onu diyim play65 ile uğraşmayın, bu sadece bir örnek. Ben geneleme istiyorum. Mantığı nedir bu işin.

Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

• 1 yıl yıl...
  • Administrator

Bu işin mantığı birazcık crackerlikten geçiyor aslında.

Program 2 session açmayı nasıl engelliyor?

Aynı IP koruması mı? Yoksa varolan bir işlem var mı diye mi kontrol ediyor?

Ip koruması ise, freecap gibi bir programla her programın ayrı ip'ten girmesi sağlanabilir.

Varolan işlemi kontrol ediyorsa, biraz daha zor.

Programı olly gibibir programla debug edip, hata verdiği yeri atlatmak gerek.

Bunun için bir kaç fırın ekmek yemeye ihtiyaç duyabilirsin.

Adminimin verdiği cvb,a %100 katılıyorum

Eğerki üstünde işlem yapacağım dosya pc'inde barınıyorsa evet buna mümkün ama ağ üzerindeki bir dosyaya bu işlemi yapmak oldukça zor, kod yapısı öyle tasarlanmış Yani şu ip adresi 2. bir defa aynı eylemi uygularsa , artık nasıl bir kural yaptılarsa o geçerlidir. ama imkansız diye bir şeyde yoktur Sen yeter ki iste

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...