Jump to content

Autoit Ile Addonlarda Sorunum Var!

crescendo

Recommended Posts

Elimde ortalama 30 adet program var. bunları autoit ile düzenledim ve exeye çevirdim. daha sonra içerisine bulunduğu klasöre InstallTips programını ve InstallTips.ini dosyasını atıyorum. bunları düzenliyorum. InstallTips.ini dosyasını autoite çevirdiğim exenin adını veriyorum ve winrardan sfx arşif oluşturaak kurulum yapıyorum.

Kurulum şu şekilde olumlu cevap veriyor. cdye atmadan winrar dosyasının nereye kaydetmişsem çift tıklıyorum ve istediğim gibi kuruyor.

Fakat bu winrar sfx dosyasını addon şekline dönüştürdüğümde bileşenler yükleniyor kısmında programların bitimi gerçekleşmeden başka winrarsfx arşivi oluşturuyor. ve kurulumlar üst üste biniyor sanki 20 tane programı seçip klavyede enter tuşuna basılmış gibi hepsi aynı anda çalışmaya başlıyor e doğal olarakta kurulumlar gerçekleşmiyor.bunun sebebi nedir? ve yapmam gerekenler nelerdir.

ayrıca şu start /wait komutunu aramadığım yer kalmadı tam açılımını yaparmısınız program çalıştırdığını biliyorum fakat /wait nedir ne işe yarar?

start /wait komutu bir şey çalışırken beklemesi için.Yani işlem bitmeden sonraki satıra geçmez. Böylece programlar ardarda çalışmaz.

Programları kurdurmak için Autoit kullanmanızı tavsiye etmem, mümkünse başka yöntemler kullanın.Çoğu program parametre desteklemektedir.

Bir de installtips.ini dosyanızı paylaşır mısınız?Muhtemelen orada problem var.

start /wait komutu bir şey çalışırken beklemesi için.Yani işlem bitmeden sonraki satıra geçmez. Böylece programlar ardarda çalışmaz.

Programları kurdurmak için Autoit kullanmanızı tavsiye etmem, mümkünse başka yöntemler kullanın.Çoğu program parametre desteklemektedir.

Bir de installtips.ini dosyanızı paylaşır mısınız?Muhtemelen orada problem var.

yaklaşık olarak 5 saatten sonra çözümümü buldum sorun installtips dosyasında değilmiş. sorun şu!

Ben winrarsfx ile kurulum yapıyordum doğal olarak sfx arşivi çıkarttıktan sonra winrarsfx de çalıştır komutunu verdiğim için winrarsfx komutu çalıştırınca işini bitiriyor ve diğer winrarsfx dosyasına geçiyor. 7zip ile sfx yaptığımda sorun düzeldi.

ayrıca konuyla ilgilendiğin teşekkür ederim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...