Jump to content

Masaüstü Pc Ye Görüntü Gelmiyor.

olivetti80

Recommended Posts

Masaüstü Pc ye görüntü gelmiyor. Masaüstü pcmde 2 tane ram takılıidi ve bir tanesi 1gb, diğeri 512mb idi 512 mb yi çıkardım ve sorun düzeldi ve yaklaşık 3 gün sorun olmadı. Tek ramla 1 gb devam ettim yine sorun oldu. Ram yuvalarını değiştirdim düzeldi ancak yine sorun oldu ve acaba format mı atmak lazım dedim. Format attım yine formattan sonra devam etti. Bana bu konuda yardım ederseniz çok memnun olacağım canım çok sıkkın değerli ustaları. teşekkürler.

Kasa tozlanmış olabilir.Bundan ramlar etkilenebilir.Ksa içi donanımlarınızı bir temizleyin.Ram ve onun oturduğu yuvaları temizleyiniz.Bir de şunu söyler misiniz?Açılış sırasında beep uyarıları geliyor mu?Kaç tane uzun mu ve kısa mı bunları da bir kontrol et.Saygılarımla

Kasa tozlanmış olabilir.Bundan ramlar etkilenebilir.Ksa içi donanımlarınızı bir temizleyin.Ram ve onun oturduğu yuvaları temizleyiniz.Bir de şunu söyler misiniz?Açılış sırasında beep uyarıları geliyor mu?Kaç tane uzun mu ve kısa mı bunları da bir kontrol et.Saygılarımla

Evet kasa tozlanmış kardeş. Açılırken herhangi biip sesi falanda gelmiyor.Sana yardımcı olman açısından söylüyorum. Öğretmenim ben ve yılsonu işlemleri için pc ye sürekli ihtiyacımız oluyor. Çok teşekkürler kardeş....

kardeşim görüntü gelmemesinin sebeplerini açıklayım elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışım...

1-- anakartın bi kitapçığı olmsaı gerek orda anakartın desteklediği ram çip lerini bi kontrol et.kullandığın ramların çiplerini anakart destekliyomu.eğr elinde kitapçık yoksa anakart üreticisinin destek sitesinden de bakabilirsin.

2-- arkadaşın dediği gibi ram yuvaları tozlanmış olabilir.

3-- anakartında problem olmuş olabilir. ram yuvalarındaki ramları çıkar ve anakarat üzefrindeki speaker girişine bi speaker tak.anakartında dahili speakerde olabilir. power butonuna bastığında speakerden bip sesleri geliyosa büyük ihtimal anakartında problem yok...

4-- kullandığın ramların frekasnları uyuşmamış olabilir. örneğin 1 gb ve 512 mb 2 adet ramın var.birinin frekansı 400 mHz diğerinin frekansı 667 mHz.bu durumda 667 mHz lik ram 400 Mhz hızında çalışacaktır bu genelde görüntü gelmemsinede yol açr.

5-- kullandığın ramlardan biri arızalı olabilir.bunuda memtest adında ram test programı var onla t4est edebilirsin.bu programıda tnctr hiren boot cd sürümlerinde bulabilirsin.

kolay gele

Hocam eski raminizle işi yapsanız iyi olmaz mı? Yeni ram'le çalıştığını; 3 gün sonra görüntü alamadığınızı söylüyorsunuz. Frekans sorunu olsa hiç çalışmaması gerekirdi. Ram frakansları aynı ise birlikte çalışmaması gibi bir problemi olmaz. Arkadaşlar toz diyorlar. Ama tozlardan da bir çalışıp sonra niye hemen vazgeçsin ki...

Sanki sisteminize virüs bulaşmış gibi geliyor bana. Hiren cd'niz varsa (XP ile değil) oradaki araçlarla hardiskinizi güzel bir formatlamanızı öneririm. Sistem yükledikten sonra D sürücüsüne girmeden ve diğer flash disklerinizi takmadan önce elinizde olan en iyi antivirüs programını yükleyiniz. "Dracula" adlı bir antivirüs dosyasını internetten indirip çalışır hale getirdikten (Frame Works paketi isterse onu da yükledikten ) sonra çalıştır. Flash diskinizi de takıp tekrar çalıştır. Ne kadar harici diskiniz varsa hepsini takıp çalıştırmayı tekrarlayınız. Böylece son günlerde revaçta olan solucan virüsünden kurtulmuş olursunuz.

Anakart sürücülerinin de doğru yüklenmemesi de bu soruna sebep olabilir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...