Jump to content

Elektronik Cihaz Geliştirme

canpolat11

Recommended Posts

Elektronik cihaz geliştirmek için biraz eletronikten anlamak lazım ama. basit bir robot yapabilirisin. Bir adet 6V Solar panel al. 2 tane 10000 PikoFaratlık Kondansatör. 2 Tane de BC 237 PnP Transistör ve Bir tana 12V DC Motor. Solar paneli motorun üzerine yapıştır. Solar panelin - kutbunu TR C kutbuna bağla emiteri kondansötörün ...............

Biraz ileri düzey oldu...

elektronik cihaz geliştirmek istiyorsan bir cek secenek olur komple robot tarzı bir sistemmi yoksa bir elektronik amplifikatormu yani anfi yoksa bir pic yani micro denetleyici ile çalısan flip flop şifreli kilit tarzımı sese göre yanıp sönebilen bir ısık ses modülatörümü yoksa bir dimmermi yanii okadar cok sey varki sana hangisi

uygun...

evet ben bulurumm ama sen önce tam ne yapman lazımm onu yazz....

elektronik cihaz geliştirme yontemleriyse sana elektronik devre yapımı konusu lazımm

bununda bi cok yontemi varrr eger konu buysa bişeler bulabiliriz ...

bu linke bi göz att benim kullandıgım baskı devre yapım taktigii

Please register to see this content.

Ne yaptın sen ya adam PCB yapmayacakmış. Sadece döküman arıyormuş. İlk başta ben de devre felan yapacak sandım ama değilmiş. PCB seni aşar öğretmenine sor. eğer devre yaparsan iyi olur derse. Universal Boardta yap en kolay yolu bu Baskı devre için perhidrol + HCI + Marker + Bakır pertinaks + İnce uçlu matkap + Lehim makinesi ++++++

yeni bir link ütülü baskı devre yapımı farklı bir model...

Biliyorum arkadaşım. En kolayı bu da onun yapabilmek içinde biraz tecrübe gerekir. Ütüyü fazla üzerinde tutarsa plakete ne olduğunu biliyorsundur.

inşallah bu elektronik cihaz geliştirme ile ilgilidir bu verdikleriniz çok sağolun.saygılar

bu yöntemler elektronik devre yapımı üretimi gelişttirilmeside d ene bilir ama elimizde olan bir devre ile ama bahsettigin var olmayan bir leketronik devre yani şema geliştirmekse ki böle olacagını sanmıorumm ki öyleyse o olay tamamen mühendis işine girer senin hocanın bile geliştire bilecegini sanmıyorumm ufak tefek devreler haricinde ....

inşallah bu elektronik cihaz geliştirme ile ilgilidir bu verdikleriniz çok sağolun.saygılar

bu yöntemler elektronik devre yapımı üretimi gelişttirilmeside d ene bilir ama elimizde olan bir devre ile ama bahsettigin var olmayan bir leketronik devre yani şema geliştirmekse ki böle olacagını sanmıorumm ki öyleyse o olay tamamen mühendis işine girer senin hocanın bile geliştire bilecegini sanmıyorumm ufak tefek devreler haricinde ....

evet nasıl geliştirildiğide olabilir peki nasıl geliştirilir bu işte bana böyle bir döküman lazım

Temel mantık bir sorunun olması ve bu sorunun çeşitli şekillerde çözülmesi ve zamanla bu sorunu çözebilecek gelişmiş araçların [elektronik devrelerin] yapılması.

evet nasıl geliştirildiğide olabilir peki nasıl geliştirilir bu işte bana böyle bir döküman lazım

kardeşim bu konu beni aşar internettede bunun için türkce döküman bulman zorr diye düşünüyorumm

bunun için

1. Ohm kanunu

2. Joule kanunu

3. Kirchhoff kanunu

4. Norton teoremi

5. Thevenin teoremi

bu kanunlar hakkında ileri derecede bilgiye sahip olmak laızm sıradan elektronik mühendisleri bile işe yarar bir elektronik devre geliştiremezler

bu link te bu kanunlar hakkında ufak tefek bilgiler var ama bunun için sana ibm in mühendislerinden bi kac tane lazım...

bugün hocaya sordum yani bir elektronik alet nasıl yapılır dedi neler gereklidir dedi bana yazı lazım .saygılar

evet arkadaşlar yardımcı olacak başka arkadaşlar yokmu lütfen yardım edin bana yardımcı olun nasıl yapmalıyım bu ödevi nerelerden faydalanmalıyım acaba lütfen yardım edin.saygılar

ya cevap yazan yokmu ya kimse ilgilenmiyomu

arkadaşlar ilgilenen yokmu ya lüt fen bir el atın bir bakın şu konuya yardım edin nasıl bir yol izlemeliyim bu ödevi yapabilmek için.saygılar

bugün hocaya sordum yani bir elektronik alet nasıl yapılır dedi neler gereklidir dedi bana yazı lazım .saygılar

evet arkadaşlar yardımcı olacak başka arkadaşlar yokmu lütfen yardım edin bana yardımcı olun nasıl yapmalıyım bu ödevi nerelerden faydalanmalıyım acaba lütfen yardım edin.saygılar

ya cevap yazan yokmu ya kimse ilgilenmiyomu

arkadaşlar ilgilenen yokmu ya lüt fen bir el atın bir bakın şu konuya yardım edin nasıl bir yol izlemeliyim bu ödevi yapabilmek için.saygılar

Son flood uyarımdır. (İleti arasındaki zaman farkından dolayı)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...