Jump to content

Windows Xp' De Vpn Istemci Sayısını Arttırma?

emresky

Recommended Posts

;)

Arkaşlar bildiğiniz üzere windows xp ye vpn istemci olarak sadece bir kişi bağlanabiliyor.

Acaba bi yama yapılıp bu sayı arttırılabilir mi?

Yani aynı anda Xp ye birden cok Vpn istemcisi bağlanabilirmi?

Bilgisi olan arkadaşlar yazsın lutfen.. :)

Bilgisayarınızı güvenli mode da açın

İndirdiğiniz zip dosyasını açıp, içerisindeki termserv.dll dosyasını (c:\windows\system32) klasörüne ve

C:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386 dizinlerine kopyalayın eğer bu klasöre ulaşamazsanız yani i386

klasörüne c:\windows\system32\dllcache klasörü içindeki termsrv.dll dosyasını silin ok. (bu klasörlere ulaşmak için bilgisayarım araçlar klasör sçenekleri

görünüm içerisinde korunan işletim sistemi dosyalarını gizle çentiğini kaldıralım.)

Klasör içindeki ?Concurrent Remote Sessions SP2.reg? dosyasını çalıştırın.

Denetim Masası > Kullanıcı Hesapları > Kullanıcıların Oturum Açma ve kapatma şeklini değiştir Bölümünde

Hızlı Kullanıcı Değiştirme Kullan Seçeneğini Aktif edin

başlat > Çalıştır a gpedit.msc yazın tamam deyin

Bilgisayar yapılandırması / Yönetim şablonları /windows bileşenleri /Terminal Hizmetleri kısmına gelin

bağlantı sayısını sınırla / Etkin seçeneğini seçip 3 veya 10 yapın (ya da siz kaç istiyosanız).

En son olarak yönetten kullanıcı tanımlama kalıyor kullanıcının üyelik bölümündeki ayarlarını remote

desktop olarak ayarlayın.

Ayrıca uzak ayarları içindeki kullanıcıların bu bilgisayara uzaktan bağlanmalarına izin ver işaretleyin

Artık bilgisayarınıza kullanıcılar açıp terminal server gibi kullanabiliyorsun.

Please register to see this content.

Bilgisayarınızı güvenli mode da açın

İndirdiğiniz zip dosyasını açıp, içerisindeki termserv.dll dosyasını (c:\windows\system32) klasörüne ve

C:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386 dizinlerine kopyalayın eğer bu klasöre ulaşamazsanız yani i386

klasörüne c:\windows\system32\dllcache klasörü içindeki termsrv.dll dosyasını silin ok. (bu klasörlere ulaşmak için bilgisayarım araçlar klasör sçenekleri

görünüm içerisinde korunan işletim sistemi dosyalarını gizle çentiğini kaldıralım.)

Klasör içindeki ?Concurrent Remote Sessions SP2.reg? dosyasını çalıştırın.

Denetim Masası > Kullanıcı Hesapları > Kullanıcıların Oturum Açma ve kapatma şeklini değiştir Bölümünde

Hızlı Kullanıcı Değiştirme Kullan Seçeneğini Aktif edin

başlat > Çalıştır a gpedit.msc yazın tamam deyin

Bilgisayar yapılandırması / Yönetim şablonları /windows bileşenleri /Terminal Hizmetleri kısmına gelin

bağlantı sayısını sınırla / Etkin seçeneğini seçip 3 veya 10 yapın (ya da siz kaç istiyosanız).

En son olarak yönetten kullanıcı tanımlama kalıyor kullanıcının üyelik bölümündeki ayarlarını remote

desktop olarak ayarlayın.

Ayrıca uzak ayarları içindeki kullanıcıların bu bilgisayara uzaktan bağlanmalarına izin ver işaretleyin

Artık bilgisayarınıza kullanıcılar açıp terminal server gibi kullanabiliyorsun.

Please register to see this content.

arkadaşım guzel alıntı yapmışsın sagolda zaten ben bunu kullanıorum bu RDP protokulü yani uzak masaustu için ben VPN den bahsediyorum windows2003 serverda aynı anda birden cok kişi vpn le bilgisyara baglanbiliyor yani local aga vpn den erişebiliyorum benim derdim 3.parti yazılım kullanmadn iki uzak agı birbirine baglmak gerci en saglıklısı vpn modem ama suan bu lazım ha bide sakın teamviwer yada hamachi onermeyi deiğim gibi 3.parti yazılım olmayacak

• 3 hafta sonra ...
  • 5 ay sonra...
arkadaşım guzel alıntı yapmışsın sagolda zaten ben bunu kullanıorum bu RDP protokulü yani uzak masaustu için ben VPN den bahsediyorum windows2003 serverda aynı anda birden cok kişi vpn le bilgisyara baglanbiliyor yani local aga vpn den erişebiliyorum benim derdim 3.parti yazılım kullanmadn iki uzak agı birbirine baglmak gerci en saglıklısı vpn modem ama suan bu lazım ha bide sakın teamviwer yada hamachi onermeyi deiğim gibi 3.parti yazılım olmayacak

dostum sen

n istediğin ancak modem üzerinde iki stakit ip arası ayarlar sayesinde olur iki maza arası bilgisayarı aynı ag üzerinde toplamak ve bu ag üzerinde yazıcı ve serverden veri cekmek icin kullanılır bununla ilgili bilgi almak isitiyorsa özelde ulaşa bilirsin sana elimde gelen desteği verim

• 2 hafta sonra ...
dostum sen

n istediğin ancak modem üzerinde iki stakit ip arası ayarlar sayesinde olur iki maza arası bilgisayarı aynı ag üzerinde toplamak ve bu ag üzerinde yazıcı ve serverden veri cekmek icin kullanılır bununla ilgili bilgi almak isitiyorsa özelde ulaşa bilirsin sana elimde gelen desteği verim

Kardeş Modemler arası zaten VPn kurabiliyorum Vpn ozellikli modemden. Beni derdim xp den vpn server kuruyoruz ya heh o servera sadece 1 kişi baglanabiliyor o sayıyı nasıl artırrırız bildiğin bir yama var mı? Statik ip falan gerek yok zaten dyndns sitesinden free domain alıp ip mi sabitliyorum benim derdim modemle falan değil modemnet DMZ yada natdan port acıp geciyorum xp tek istemciye izin verior ve 2003server lisansı pahalı oldugundan xp de yapıyorum. Hamachi vb programlar işime yaramaz firmeye kuracagım.3.parti yazılımları hem saglıksız hem ucretli.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...