Jump to content

Bilgisayarım Açılmıyor Sürekli Yeniden Başlıyor

Murat_112

Recommended Posts

Arkadaşlar benim sorunum bilgisayarımı çalıştırdığım andan yaklaşık 30 saniye sonra elektriği kapanıp yeniden başlıyor..Dün akşam 2 ramli olan bilgisayarımda tekini çıkardım tek ramli olunca elektirik kesilmedi fakat ekranada görüntü vermedi sorunu anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşkler

Arkadaşım senin sorunun ram gözüküyor sırayla ram lerini tek tek tak ve dene ...

Ramleri denedim bir yuvada sorun var pc açılıp kapanıyo birini çıkarıp diğerini taktığımda hiç görüntü gelmiyo fakat elektiriği kesmiyor Ekran kartım

Ati Redeon 1050 yada 1550 olmalı

çözemedim olayı valla

Ramleri denedim bir yuvada sorun var pc açılıp kapanıyo birini çıkarıp diğerini taktığımda hiç görüntü gelmiyo fakat elektiriği kesmiyor Ekran kartım

Ati Redeon 1050 yada 1550 olmalı

çözemedim olayı valla

Arkadaşım makinanda ısınma sorunu var mı donanımlarda öğrenin CPU ekran kartı vs.. onları kontrol et derim

• 2 hafta sonra ...

ARKADŞLAR PC WİNDOWS EKRAN GELİNCE YENİDEN BAŞLAMSININ 2 ÇÖZÜM YOLU VAR

1 HDD CIKAR BAŞKA BİR MAKİNE TAK VE PC KAPAT AC SADECE VE EKRANA HATA TEMİZLEME EKRANINI GECMEYİN HATALARI DENETLESİN

2 YİNE HDD BAŞKA BİR MAKİNE TAKIN BAŞLAT ÇALIŞTIR CHKDSK (HDD SÜRÜCÜ ADINI YAZIN ) : ENTER YAPINN

DİĞER ÇÖÜZM YOLU İSE FORMATTIR.

saygılarımla

lovesvile

kardeş güvenli kipte açmayı denedinmi.Problemin donanımsal olmayabilir windows zarar gördüğü zamanlardada böyle durumlar oluyor.Windowsxp cd si ile aç yalnız modifiye xp olmasın windowsu kurmak için entere basın yerinde r ye bas dos ekranı gelecek orada chkdsk /r c: yap onarırsa düzelir yoksa format at diyecem.

arkadaşım ram ler yada slotlarına bak slotlar tozlanmış olabilir başka bi pc de dene

evet yüksek bi ihtimal bundan olabilir.. işlemci fanı bana göre olamaz (normal koşullarda evet genel sorun işlemcinin aşırı ısınmasından kaynaklanıyor günümüz kullanıcılarında) çünkü sorun ram ile oynadıktan sonra oluşmuş çözümleri bu yönde aramalıyız sonlara doğru diğer parçalara kayarsınız.. sorun kaynağından uzaklaşıp daha farklı sorunlara yol açmayalım aman :)

• 1 ay sonra...

gözüm işlemci soğutucu macunu yoktur bitmiştir ondan makina kapalır yada işlemci üzerindeki fan tıkanmıştır pisliklerden onu temizlersen sorun kalkar %90 ondandır buna emin ol

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...