Jump to content

Pc Açlıyor Ama Ekrana Görüntü Gelmiyor..!

Dj iLh4n

Recommended Posts

Arkadaşlarr söle bi sorunum var PC yi açıyorum ama ekrana görüntü gelmiyor.. mönitörde aclıyor ama görntü yok.. rem den olabilir dedim remi cıkartıp tekrar taktım.. ekran kartınıda cıkartıp taktım ama.. sorun cözülmedi baska ne gibi bi sorundan dolayı ekrana görüntü gelmiyo olabilir...

arkadaşım monitör pcye takılı oldugunda check singal cablo yazıyor mu? yada takmayınca egerki yazıyorsa monitörde sorun yok demektir. ekran kartı ve ramlerden kaynaklanmıyor diyorsan power supplyden olabilir yada işlmeciden işlemciyi çıkart tekrar geri tak olmazsa servise ******ür...

valla arkadasım mönitör acılıyor mönitöre yüklenmiş bir simge var ondan da bi sey yazmıyor resim var yani sıradan.. remlerden ve ekran kartında sorun yok ama power saattan nasıl böle bi sorun olabilir ki.. monitör pover sata direk baglı değil ki.. neyse bide işlemciyi cıkartıp tekrar takayım bakayım.. insallah düzelir..

bilgisayarda herşey olur power supplyden de kaynaklanıyor olabilir işlemcidende ram yuvalarındanda ekran kartındanda olabilir daha birçok ihtimal var... biz burda görmeden sadece neden kaynaklandıgı ve yapılabilecekleri söyleriz olursa olur olmazsa servise ******ürmenizi tavsiye ederiz...

!-cpu fanı ve diğer kasa içi fanlar çalışıyor mu???

2-bios ayarları değişmiş olabilir bios pilini çıkar tak

3-harddisk lambası yanıyor mu?

4-işlemci bacakları tam oturmuş veya işlemci fanı temiz mi?

5-birden fazla ram kullanıyosan teker teker tak öyle dene

6-bide harddisk sata kablosunu değiştir

bunlardan biri sorunu çözmezse servise veya daha iyi anlayan birine ******ür...

Arkadaşlar sorun nasıl oldu söleyim şimdi ben PC ye rem ilave edicektim benim PC nin reminde kac megahelz oldugunu bilmiodum remi cıkarttım baktım kac megahelz die neyse remi tekrar yerine taktım ve kapattım kasanın kapagını neyse aksam oldu PC acayım dedim.. bastımm acılıs tusuna PC alıyor.. ama görüntü yok.. sorunum böle basladı..

Taktığın ram i başka slotlarda dene

mesela benim kasada tam dik olmayınca çalışmıyor :mellow:

Senin dediğine göre RAm kitlemesi denilen bir olay var. Senin bilgisayarın onu yapmış olabilir. Senin Ram in aynısından bir tane bulup bi dene.

Yukarıdaki arkadaşların söylediklerine ilaveten bende bir şey ekleyeyim. Bu gibi sorunlarda ben hep anakartın biosunun yanmış olmasıyla karşılaştım. Senin anakart gitmiş olabilir. Sadece bi görüş.

Arkadaşlar sorun nasıl oldu söleyim şimdi ben PC ye rem ilave edicektim benim PC nin reminde kac megahelz oldugunu bilmiodum remi cıkarttım baktım kac megahelz die neyse remi tekrar yerine taktım ve kapattım kasanın kapagını neyse aksam oldu PC acayım dedim.. bastımm acılıs tusuna PC alıyor.. ama görüntü yok.. sorunum böle basladı..

sanırım anakartın gitmiş

kardes power a bastıgında ekrana hıc mı goruntu gelmıyor..?

diyelım gelmıyor su sekılde deneyebılırsın ılk once pc dekı ram ı baska slota tak o sekılde dene

olmadı derse dıyer ram ı sırayla slotlara takarak denersın

eger anakartta o/b ekran cıkısı varsa ekran kartını sök ve o/b olarak dene

ayrıca bıosu sıfırlamakta bır coxum yoludur herseyo denedın ve halen goruntu hıc yok ıse anakartında sorun vardır

onuda buyuk ıhtımal ram i takarken boardu kastırmıs olabılırsın yollardan bırını yada bır kacı catlamıs yada kopmus olabılır

yada ram ı ters takıp power a bastıysan ondan olabılır (sakın ram ters takılırmı dıye sormayın bı kac sefer basıma geldıgı ıcın bılıyorum)

Arkadaşlar sorunumu çözdümm... Hepinize teşekkür ediyorum yardımlarınız icinn sorunum REM den kaynaklanıyomus... REM bellek yanmıs yeni rem bellek taktık ve sorunum çözüldü..

Arkadaşlar size birsey daha danısmak istiyorum.. ben MONİTÖRÜ direk POWER SATA bagladım hani PC açılınca MONİTÖRDE direk acılsın acılma düğmesine basmadan..neyse taktım ben kabloları felan actım pc yi gine MÖNİTÖRÜN ekranı acma tusuna basarak acılıyo.. bunu nasıl düzelte bilirim.. sorun monitörden mi kaynaklanıyo..?

• 2 hafta sonra ...

arkadasım senın kasaya elektrik geliyor mu gelmıyorsa power sapply yanmıs olabılır o power sapply i baska bır arkasın pc sınde dene eger calısıyorsa ondan degıldır ama calısıyorsa anakartta bır sorun var demektık eger sen pc ye elektrik gelıyor dıyorsan ekran kartını ve ram lerı gotur arkadasın pc de dene bı bak onlardan da bır sorun olabılır ama onlarda calısıyorsa pc de calısıyorsa monıtorde bır sorun var demektır

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...