Jump to content

Ses Sorunu (realtek Hd Audio)

Shadoww

Recommended Posts

arkadaşlar elimde bi pc var driverlarını yükledim anakartın modeli : GIGABYTE GA-8I945P-G-RH aygıt yöneticisinde driver tanımış olarak gözüküyor ama hoporlör taktıgımda ses cıkmıyor neden kaynaklanıyor olabilir acaba. Driver'ı Gigabyte nin sitesinden en son sürümünü indirip yükledim driverdan kaynaklandıgını sanmıyorum driverdan kaynaklanıyor demeyin...

bu arada yazmayı unutmuşum işletim sistemi Vista

sorun düzeltildi gerek kalmadı arkadaşlar...

selam.aynı sorunla karşılaştım.netde çok gezdim sorunun cevabını buldum.bir yere not almıştım.aşağıda yazdıklarımı uygula çözersin büyük ihtimalle.

1-Güvenli Kip'te makineyi açın -Boot (makine açılırken) olurken F8 e bas-

2- Aygıt Yöneticisi

3-Sistem Aygıtları

4-MicroFOST UAA Driver ı "Devre dışı bırak" ın. Çünkü kaldıramazsınız(UNINSTALL)

5-Şimdi tekrar makineyi Güvenli Kip'te yeniden başlatınız –reboot ediniz- ki bu açılışta o driver yüklenmeyecek.

6. tekrar aygıt yoneticisinden, Sistem Aygıtlarına gelin

7. şimdi UNINSTALL edebilirsiniz.Bu aynı zamanda REALTEK driverlarını da silecek

8. Şimdi tekrar REBOOT yapınız makine normal mod da açılsın.Karışmayın.

9. bilgisayar birşeyler buluyor ya hani altta sağ köşede, kendi elinizle driver ı cd den filan veya indirdiğiniz dosyadan kurun.

benim başımada gelmişti hatta 3-4 kez format attım ama yine olmadı.format attıktan sonra hiçbir sürücüyü yüklemeden microsoft uaa driveri indirip onu kurdum sonra ses kartının sürücüsünü yükledim problem halloldu.daha sonraki formatlarda bunu uyguladım ve hiç sorun yaşamadım.

@ Anteplim ardaşın dediği şekilde olabilir (o yoldan denemedim)

benimdegeçen bi arkadaşın bilgisayarını kurarken başıma geldi..bayağı bi uğraştım hatta sonunda yaptım... diğer Driver'ları kurmandan önce ses kartını kurun o zaman sorun hallolacaktır

bence butün ilemlerin bittigi zaman makinayı internetten güncelle sanırım hallolacak

dediğini yaptım gene olmadı ama harici ses kartı takıp ses çıktı gerek kalmadı artık cvplerınız için teşekkürler

Eğer işletim Sistemin Vista ise Komut istemi penceresini aç

Tüm Programlar->Donatılar->Komut İstemi->dxdiag

yaz gelen ekrana aşşağıdaki görüntü gelecek eğer ses yazan yerin altında driverın ismi görünüyorsa hata büyük olasılıkla donanımsaldır.

adszld8.jpg

• 2 hafta sonra ...

aygıt yöneticisinden sistem aygıtlarında PCI veri yolu nda hata gözüküyordur onu çift tıkla sürücüyü güncelleştir de ve program files taki realtek audio installshild in içerisini göster yükler tamam olur.Kolay gelsin

selam.aynı sorunla karşılaştım.netde çok gezdim sorunun cevabını buldum.bir yere not almıştım.aşağıda yazdıklarımı uygula çözersin büyük ihtimalle.

1-Güvenli Kip'te makineyi açın -Boot (makine açılırken) olurken F8 e bas-

2- Aygıt Yöneticisi

3-Sistem Aygıtları

4-MicroFOST UAA Driver ı "Devre dışı bırak" ın. Çünkü kaldıramazsınız(UNINSTALL)

5-Şimdi tekrar makineyi Güvenli Kip'te yeniden başlatınız –reboot ediniz- ki bu açılışta o driver yüklenmeyecek.

6. tekrar aygıt yoneticisinden, Sistem Aygıtlarına gelin

7. şimdi UNINSTALL edebilirsiniz.Bu aynı zamanda REALTEK driverlarını da silecek

8. Şimdi tekrar REBOOT yapınız makine normal mod da açılsın.Karışmayın.

9. bilgisayar birşeyler buluyor ya hani altta sağ köşede, kendi elinizle driver ı cd den filan veya indirdiğiniz dosyadan kurun.

bende de aynı şey olmutu birkeresınde ama ses driverini kaldırıp tekrardan kurmayı dene ben yaptığımda düzelmişti umarım sendede düzelir kolay gelsin.
aygıt yöneticisinden sistem aygıtlarında PCI veri yolu nda hata gözüküyordur onu çift tıkla sürücüyü güncelleştir de ve program files taki realtek audio installshild in içerisini göster yükler tamam olur.Kolay gelsin

arkadaşlar sorun düzeltildi yazmışsım boş yere neden cvp ekliyorsunuz?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...