Jump to content

Ekran Kartı Alacağım!

rQnny61

Recommended Posts

Arkadaşlar ekran kartı alacağım bu ekran kartını oyun oynamak için alacağım başta counter strike oyunu bunun için hangi ekran kartını tavsiye edersiniz? Tavsiyeleriniz çok ciddiye alınacaktır. Ha unutmadan hem iyi hemde uygun fiyatta olsun siz isimlerini yazın ben araştırcam. Şimdieden teşekkür ederim.

Ana Kart: GA-945PL-S3

Intel®

Pentium® 4CPU 2.66 Ghz

2.68 Ghz,1.00GB RAM

anakartınızın modelini yazmayı unutmuşsun :D ati veya nvidia genel olarak diyebileceğim

@CuMHuR01 arkadaşımızında dediği gibi ek olarak tümleşik ekran kartı olmayan anakart seçerseniz bi sonraki topladığınız bilgisayarda rahat edersiniz performans açısından ve rem'e ek yük binmez daha stabil olur

ben de nvdia chipsetini kullanan pov marka 8400 gs ekran kartı var çok süper 512 lik piyasadaki hemen hemen tüm oyunları rahatlıkla oynuyorum ayrıca animasyonla uğraştığım için render vs işlemler de takılma olmuyo tavsiye ederim üstelik 128bit olması da ayrı bi güzellik

Ana kartının PCI Express x16 desteği var..

8400GS GDDR2 512MB 64BIT -burda 512MB'a aldanma 128MB'dan çok fazla bir performens fazlası yok -BİT olayına dikkat et..

(bir örnek verim; kalışma kapasitene BİT desek, çalıştığın masa da MB olurdu -masa dar olursa rahat çalışamazsın, gereğinden fazla geniş olursa da işine yaramaz ve fuzuli masraf olur -burda masrafta fazla MB artışını RAM'den alması oluyor)

GeForce 8500 GT, 8600 GT, 9400GT, 9500 GT - ATI X1650, 3650 mollerinin fiyatları yeterince uygun bütçene uygun olanı almanı tavsiye ederim..

ama sadece counter ve o seviye oyunlar oynicam diyorsan GeForce 8400 -ATI 3450 modelleride işine yarar ama 3 kuruş fazla ver daha iyi grafik sahip olur ve daha fazla oyun oynabilirsin -yani ilk söylediğim ekran kartlarından almaya çalış..

anakartına bakmadım ama slot AGP mi PCI mı 8400 hatalı seri almayın boşu boşuna performans vermez.Bellek boyutununsa o kadar büyütülecek bi önemi yok yani 256 mb 512mb 1 gb diyerekten performans sıralaması yapılmaz.bunun Chipseti önemi buyuk yanı sıra ram hızı Pixel shader anlıyabileceğiniz dilde grafik bit akış hızı ve desteklediği bit önemli.soğutma sistemi de var tabi

AGP ise Ati X1650 Pro al ucuz olarak 512MB bellekli olanı seç.PCI ise Geforce 8500GT ve üzeri al fakat sana diyim o işlemci ile tam performans gene alamzsın.Tavsite: ekran kartı 2. el idarelik al PC yi değiştir.

Dostum,bu sitede rütbem falan üstün değil yeniyim ama anlarım ekran kartından.Senin bilgisayara en fazla 4670 gider.Daha fazlasını işlemcin limitler.en fazla HD4670 kullanabilirsin.Bu arada güç kaynağın nedir?

Dostum,bu sitede rütbem falan üstün değil yeniyim ama anlarım ekran kartından.Senin bilgisayara en fazla 4670 gider.Daha fazlasını işlemcin limitler.en fazla HD4670 kullanabilirsin.Bu arada güç kaynağın nedir?

arkadaşım rütbenin olup olmadıgı bişey fark etmezki bu sitede söylediğin yanlış demeyiz diğer forumlar gibi bunu söylememn tuhaf ve yanlış olmuş...

HD3450 GDDR2 1Gb/512Mb 64Bit Ekran Kartı

O sisteme şimdilik bu kart gider. Bence sistemi değiştir. P4 2.66 çok eskidi . İyi kart alsan bile tam randıman vermiyecektir.

Biraz daha para harcarım diyorsanız .

HD4650 GDDR2 1Gb/512Mb 128Bit Ekran Kartı nı öneririm.

• 3 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...