Jump to content

Asus P4p800-x Sc-478 I865pe Ses/lan Fsb800 Ddr400

murattt02

Recommended Posts

Evet arkadaşlar bir sorunu sizlerle paylaşmak istedim.

Voltaj yükselmesinden kaynaklanarak, anakartım yandı.. Ana kartımın marka/model ve özellikleri şu:

ASUS P4P800-X SC-478 I865PE SES/LAN FSB800 DDR400 SATA ATX

Chip Set INTEL 865PE 
Yapısı ATX
Desteklediği CPU CELERON; PENTIUM 4
Prescott Destegi VAR
On Board Ses Kartı AD1985-6CH
VGA Onboard YOK
Bellek Türü CIFT KANAL DDR
İşlemci Yapısı Soket 478
Ultra DMA Desteği 100
Seri ATA Desteği VAR
PCI Yuvası (Adet) 4
AGP Yuvası (Adet) 1
AGP Desteği 8X
Bellek Yuvası (Adet) 4 DDR
Maksimum Bellek 4 GB
Front Side Bus (MHz) 800
On Board Lan 10/100 MBIT
Seri Port VAR
Paralel Port VAR
USB Port 8X USB 2.0
P2/2 Mouse Port VAR
SCSI On Board YOK
Modem On Board YOK
RAID Desteği YOK[/CODE]

Piyasada çok az bulunan bir kart.. Diyelim ki buldum.. Çok fazla para talebi oluyor. Bu olmadan pin uymadığı için P4 3.00 GHz işlemcime uyum yok.. Bunuda bildiklerinden fazla istiyorlar.. İkinci el buldum bir tane; ancak pin değeri düşük.. Dolayısıyla ram girişi uymuyor. Denemedim ama iişlemci uyarmı onuda bilmiiyorum.

Bir uyumsuzluğun bana işlemci + ram = 400 dolar gibi bir maliyeti olacağını sanıyorum. (yini bir onboard alacağımı düşünerek..)

.........................

İstanbulda oturuyorum.. Yarın yazıcıoğlu işhanına bakıcam. Nasıl biri çözüm önerirsiniz?

-pin i farklı olan 2. el bıulunabiliyor.. işlemci büyük ihtimal uymaz ve ayrıca ram zaten uymuyor (ddr400 ram)

-yeni bir onboard kart alırsam: elimdeki 2 gb ram bi işe yaramıyacak. Tedavülden kaltı çünkü.. Masraf olucak bayağı..

-Hazır el atmış iken; kasayı değiştirme zamanı geldi mi acaba? (eğer masraf büyüyecekse, parça sorunu olan bir makinayı ayağa kaldırmak mantıklı mı acaba ?)

Teşekkürler..

• 7 ay sonra...

Kardeş madem zor bulunuyor ozaman önce bi tamir yoluna gitseydin benimde başka marka 478 pin anakart voltajdan yanmıştı Adana da yaptırdım çalışıyo şimdi ,umarım kısa zaman da sorunun çözümünü bulursun :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...