Jump to content

Görev Yöneticisi Sorunu

carizma002

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar pc ye yeni format attım pc de görev yöneticisi çalışmıyor çeşitli forumlarda yazan regeditten ayarla falan yazıyor ama orayada gremiyorum tıklayınca yönetici tarafından izin verilmiyor diyor bunun yüzünden nod32 de calişmıyor bir turlu bıldıgınız bır cozum onerısı var mı spyware doctor u kurdum ama oda care olmadı yardımınızı beklıyorum sımdıden allah razı olsun yardımlarınız ıcın cok rek ederım

Formatta sorun vardır

bu sorun bendede vardı

format filan değil

sp3 yükletince tanıştımız bir sorun çok aradım sorunun imzasız sürücü yada prg

yükleyince oluştuğunu keşfettim çare olarak sistem geri yüklemede çeşitli dönme noktaları oluşturup sağlam yere dönmek

Arkadaşın verdiği resimi göremediysen diye açıklamayı aşağıda yaptım. Fakat sorununun asıl nedeni VİRÜS'ler. Autorun virüsleri buna neden oluyor. USB cihazlarınız veya HDD'lerdeki diğer bölümlerden bu virüsleri temizlemelisiniz. Forumdan birçok antivirüs yazılımı bulabilirsiniz.

Görev yöneticisi için;

Başlat/Çalıştır'ı aç "gpedit.msc" yaz ve tamam de Grup İlkesi gelir ve sırasıyla kullanıcı yapılandırması / yönetim şablonları / sistem altında bulunan ctrl+alt+del seçeneklerine gel görev yöneticisini devre dışı kaldırı çift tıkla ve devre dışı bırak tamam de.

Kayıt Defterini açmak için;

Başlat/Çalıştır'ı aç "gpedit.msc" yaz ve tamam de Grup İlkesi gelir ve sırasıyla Kullanıcı Yapılandırması / yönetim şablonları/sistem (kayıt defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle) seçeneği üzerine iki kere tıkla "yapılandırılmadı" seçeneğini etkinleştir uygula tamam.

ve ayrıca bu programla bilgisayarınızı taratınız. SuperAntispyware Free Edition 4.0.1154

Please register to see this content.

Masaüstünde bir winrar arşivi oluşturun (Boş bir Arşiv)

Masaüstünde oluşturulma sebebi C: yada D: üzerinde oluşturduğunuzda C: yada D: ye girmek için çift tıkladığınızda virüs devreye girer

Masaüstünde oluşturduğum vinrar penceresinin üst sol tarafında bir üst dizine dönme butonu kullanarak sistemin Root dediğimiz yani C: ve D: yi görebildiğiniz bölüme gelip, burada normalde göremediğiniz .com uzantılı yada tanımadığınız dosyaları silin . bu arada dikkat edin NTDETECT. COM , AUTOEXEC:BAT var onu silmeyin yoksa pc açılmaz

ayrıca avira antivir in free olanı bile bu virüsleri yakalar

alttaki linktede combofix ,kill,amvo kavo gibi virüs temizlem dosyaları var onlarıda bir dene

http://rapidshare.com/files/158065503/kill_autorun_Amvo.exe_Kavo.exe_Viruesue_Temizleme.rar[/CODE]

ayrıca alttaki linki incele

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=70406&hl=[/CODE]

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=68866&hl=[/CODE]

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=68113&st=0&p=320096entry320096[/CODE]

ayrıca

Al bakalım birde bunu dene

[CODE]http://rapidshare.com/files/143714512/bocuk_temizleyici.exe.htmlistediğin *.BAT[/CODE]

dosyası tarzında bişe yapıyodum bende. masaüstünde çift tıkla 2 dosya açacak masaüstüne medo yazanı çalıştır gelen soruya evet de. fakat bunları yaparken elinde nekdar usb disk varsa takki onlar da temizlensin. işlem bitince lütfen progrram bitiş mesajımı tamamen oku. Ve enso artık C:\ ye gir klasör seçeneklerinde gizli dosyaları göster ve sistem dosyalarını göster falan yap yani gizli bişe kalmasın. tüm sürücülerde kalan kırıntıları SHIFT+DELETE ile sil. yanlız C:\ D:\ falan tüm sürücülere girerken ilk sefere mahsus çift tıklıyarak değil de explorer adres yerine C:\ yazarak gir. böylece autorun var ise aktif olmaz.

arkadslar sagolun hepınız yazmıssınız tek tek ama patch yapıyorum olmuyor regdıte bır turlu gırdım rakamı 0 yapıyorum ama cıkıncqa o rakam yıne bır oluyor combofıx spyware bu programların hepsını denedım denemedıgım kalmadı ben bırturlu anlamıyorum

arkadslar sagolun hepınız yazmıssınız tek tek ama patch yapıyorum olmuyor regdıte bır turlu gırdım rakamı 0 yapıyorum ama cıkıncqa o rakam yıne bır oluyor combofıx spyware bu programların hepsını denedım denemedıgım kalmadı ben bırturlu anlamıyorum

arkadaşım regedit le ne alaka sana nasıl yapacağını anlattım sen halen regedit de 0 ve 1 lerle uğraşıyorsun :S gpedit.msc komutunu yaz ve yukardaki adımları uygula bu sorunu 100 lerce kez hallettim.

başlat / çalıştır /gpedit.msc bu komutu yaz ve gelen pencerede aşağıdaki yolaraı takip ederk gördüğün seçenklerden devre dışı olanı seç ve tmm demen yeterli.

gggds8.jpg

ya arkaşım smiles arkaşım ne guzel gostermiş gpedit e gir orda ctraltdel seceneklerinden yap yanlız girdiğin kullanıcı admin yetkisinde olmalı bırak patchleri onların içine bakmayı bilmiyorsan ugraşma ben senin bilgisayarını bir bat dosyasıyla ele gecirebilirim bırak bat ları reg leri kendin yap cozumunu soluoruz sana niye kasıosun

• 3 hafta sonra ...

burda yardımcı olmaya çalışmanız çok hoş çok güzelde bir anlatımınız var ama! arkadaşın derdi sizin anlattıpınızla bi alası olmayan türden ...

arkadaşımız pc ye format çekmesine çekmiş ama format sonrası kullandığı araç her neyse virüslü olduğundan programları yüklerken yeniden virüs bulaştırmış farkında olmadan.bunun tek çözümü flash bellek veya cd her neyse onları hiç değdirmeden yeniden formatlaması.. :clapping:

• 1 ay sonra...
arkadaşım regedit le ne alaka sana nasıl yapacağını anlattım sen halen regedit de 0 ve 1 lerle uğraşıyorsun :S gpedit.msc komutunu yaz ve yukardaki adımları uygula bu sorunu 100 lerce kez hallettim.

tşkler penguen kılıklı kardeş:) harbiden işe yardu yaptum ama bazen hiç gelmiyo o çalıstıra yazsan bile o niden oluyo bilyonmu onuda:) :)

Format Attığında diğer sürücülerde virüs vardır sana tavsiyem Şöle yap format baştan at

format işlemin bitince

başlattan çaliştir sürücü istmi örneğin d:\ gir çaliştir'a yaz dahs sonra sol üst köşede araçlar klasör seçenekleri

ordan gizli dosyaları çıkart alta biraz in korunan işletim sistemleri gizli (Önerilen) O tıkla ewet de sonra tmm tmm diyerek orda çık gizlenmiş bütün dosyaları bütün diğer sabit sürülerdekii sil ondan sonra rahat xp kullan umarım düzgün anlatmışımdır anlamamışsam söle sana videolu yapar link ekler halledersin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...