Jump to content

Taşınabilir Disk

parabol

Recommended Posts

arkadaşlar

WESTERN DIGITAL MY BOOOK ESSENTIAL 320GB 3.5" USB 2.0 TAŞINABİLİR DİSK-WDG1U3200

taşınabilir diskimi bilgisayarım görmüyor başka bilgisayarda denedim onda da görmedi

diski takınca ışığı falan yanıyor

acaba nasıl halledebilrim bu sorunu fikri olan var mı

tşk

Merhabalar yanlışlık oldu teşekkür butonuna bastım :D değerli arkadaşım öncelikle hayırlı olsun h.diskiniz

Xp cd'sini takın cd room'unuza ,bilgisayarınızı cd'den başlatmaya ayarlayın boot ekranı geldiğinde hard diskinizi

Biçimlendiriniz ,biçimlendirme yani silme işlemi bittikten sonra ,tekrar deneyiniz bakalım görücekmi şimdi

Saygılarımla kolay gelsin forjest ...

parabol arkadaşım buraya bir bak bu program ilede hard diskini biçimlendirebilirsin eğerki teknik bir arıza yok ise

şayet hard diskinde.mutlaka hard diskini program menüsünden görebilir biçimlendirme işlemi sonrası görünür hale

Geliceğini düşünüyorum umarım halledersiniz saygılarımla ..

Daha önce yayınladığım program HD Level format

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=59981&hl=level+format[/CODE]

[/center]

Daha önce yayınladığım program HD Level format

CODE

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=59981&hl=level+format

arkadaşım verdiğin peogramı kurdum ama taşınabilir diski görmüyor sadece bilgisayarımın hard diski görünüyor orada

Usb Portlarınızı ve kablonuzun sağlıklı çalıştığından eminmisiniz,bana kalırsa temassızlık veya donanım sorunu gibi

birde bazı hard diskler ara usb kablosu farklı olduğunda da seçebiliyor buda bağlantı sorunlarına yol açmakta,sağlıklı çalışmamaya yol açmaktadır daha önceki tecrübelerimden yola çıkarak yazdım umarım sorunuzu çözersiniz kolay gelsin . . .

Usb Portlarınızı ve kablonuzun sağlıklı çalıştığından eminmisiniz,bana kalırsa temassızlık veya donanım sorunu gibi

birde bazı hard diskler ara usb kablosu farklı olduğunda da seçebiliyor buda bağlantı sorunlarına yol açmakta,sağlıklı çalışmamaya yol açmaktadır daha önceki tecrübelerimden yola çıkarak yazdım umarım sorunuzu çözersiniz kolay gelsin . . .

usb portlarında sorun olacağını zannetmiyorum çünkü tarayıcı veya başka bir şey tanınca sorun yok

ama kablolarında belki temassızlık olbilir yeni kablo alıp deneyim

ilginen herkese tşk

yeni kablo almadan önce elinde olan uyumlu kablolarla bi dene istersen. aynı sorun bende yaşadım. orjinal usb siyle ışık yanıyordu fakat tanımıyordu ama digital kameranın kablosuyla harddiski tanıyor. 2 harddiskim var. ikisini de aynı anda aldımbirinde yaptı biri orjinal kablosuyla çalışıyor.

kolay gele...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...