Jump to content

Ram Ve Ekran Kartı

ledzeqqelyn

Recommended Posts

Bilgisayarımın özellikleri ;

Intel Pentium 4 , 2680 MHz

Gigabyte GA-945GCMX-S2 v6.6 PCI Exp.

1015 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

Intel® 82945G Express Chipset Family (128 MB)

şimdi ben 2 gb ram alsam bi sakıncası olur mu ? 256 mb ekran kartı bu sistem için ağır olur mu ?

ram i ve ekran kartlarını yükseltmek istiyorum görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Bir sakıncası olmaz ama ram leri alıken dikkat et anakartın dualkanal özelliği varsa ve HT destekliyorsa ona göre twin(ikiz) ram al birde ramlarin zamanlamalarına bak 4-4-4-12 çalışan bir ram bularsan aynı zamanda işlemcindende tam performansı alabilirsin, Ekran kartın için ise bütcene bağlı ne alabilrisen al 256,512 farketmez ama AGP ise eğer ekran kartı yuvan(slot) çok çok iyi birşey alama çünkü yakında bilgisayarı komple değiştirirsen yazık olur şöyle orta seviye birşey al gitsin. Kolay gelsin

Ekran kartı slotun PCI-E x16 bu yüzden 256 MB alcağın ekran karının özelliğide PCI-E x16 olmalı, yeni nesil ekran kartları PCI-E x16 zaten..

Ram olarakta 1 GB daha alsan yeterli çünkü işlemci %100 performansa geldiğinde 2GB ram'e bile dayanmaz -bu yüzden toplam ram'i 2GB yapmanda yarar var.. Ama ram'i çıkarıp markasından ve MHz'inden emin olup aynısındna alabiliyorsan aynından al uyuşmazlık gibi bir ihtimal olmaz ve daha iyi performans sağlar..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...