Jump to content

Dizüstü Bilgisayarlarda Çalıştırılabilecek Oyunlar

BABATNCTR

Recommended Posts

Arkadaşlar, Hepinizin malümu dizüstü bilgisayarlarda oyun oynamak hele ki ekran kartı onboard ise bir işkenceye dönüşür. Yüklediğimiz bir çok oyunu oynamakta güçlük çeker, bilgisayarın kasmasını izler, boyuna hata mesajlarını alır ve duruma veryansın ederiz. Bu durumda kalanlara yardım anlamında şunu öneriyorum; Dizüstü kullanan arkadaşlar sistemlerinin özellikle ekran kartının özellikleriyle beraber bu güne dek sağlıklı bir şekilde oynayabildikleri oyunları yazsınlar. Bu sayFadaki bilgilerin ışığında oyunları yükleyelim ya da yüklemeyelim. Kotalı bağlantılarımızla yaptığımız indirmeler için dövünmeyelim.

http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest diye bir site var bu sitenin testlerinin de bizleri yanıltabildiğini düşünüyorum. Örneğin Call Of Duty yi kendi sistemimde sağlıklı oynayabildiğim halde bu testi yaptığımda test sonucu başarısızdı. Yani teste-meste luzum kalmadan kişilerin beyanı ile gerçek bilgiye sahip olalım.

Bu çalışmaya örnek olması anlamında:

Sistem: MSI 1.7 GHZ Bilgisayar, 512 RAM, Intel 128 MB Onboard Ekran Kartı

Oynayabildiğim Oyunlar: Call Of Duty 1, Max Payne 1, Max Payne 2, Quake III Arena, Wolfenstein-Return Of Wolfenstein Castle, Age of Empires II, Hitman

şeklindedir.

Başlangıç benden devamı sizlerden...Rastgele...

• 4 hafta sonra ...

slm arkdasım. ben de dizüstü var. malum vista home pre.

ekran kartı ati 2600 -- 512

cpu 2.5

aoe 2 yi bi türlü oynayamıyorum

cod 4 te hata verdi

diğerlerin de fazla sorun yok ama bu aoe2 deki hata beni deli ediyo çözümü de yok.

bence ati ekran kartı kimse almasın :)

berbat bişey.

slm arkdasım. ben de dizüstü var. malum vista home pre.

ekran kartı ati 2600 -- 512

cpu 2.5

aoe 2 yi bi türlü oynayamıyorum

cod 4 te hata verdi

diğerlerin de fazla sorun yok ama bu aoe2 deki hata beni deli ediyo çözümü de yok.

bence ati ekran kartı kimse almasın :)

berbat bişey.

Arkadaşlar yapılan dizüstü bilgisayarlarda kullanılan parçalar bildiğiniz gibi başka firmaların markalı ürünleridir! dizüstünün fiyatına göre bu parçaların özellikleride değişir.Arkadaşın hayıflanarak söylediği marka ati aslında üst modellerinde nvidia'ya fark atıyor. en önemli husus bence parçaların uyumudur. voltaj, core clock vs... uyumlu parçaları tespit etmek en zor kısmıdır. tabi laptoplar hazır bilgisayar olarak satıldığından buna imkan vermiyor. tek sorun bu anlayacağınız. oyun oynamak istiyorsanız doğal olarak paraya kıyıp yüksek modelli parçalar içeren laptop alacaksınız. masaüstü pc deseydiniz ati nin son çıkan dx10.1 destekli 2gb lık canavarını tavsiye ederim derdim ama laptopta bu mümkün değil!

Arkadaşlar yapılan dizüstü bilgisayarlarda kullanılan parçalar bildiğiniz gibi başka firmaların markalı ürünleridir! dizüstünün fiyatına göre bu parçaların özellikleride değişir.Arkadaşın hayıflanarak söylediği marka ati aslında üst modellerinde nvidia'ya fark atıyor. en önemli husus bence parçaların uyumudur. voltaj, core clock vs... uyumlu parçaları tespit etmek en zor kısmıdır. tabi laptoplar hazır bilgisayar olarak satıldığından buna imkan vermiyor. tek sorun bu anlayacağınız. oyun oynamak istiyorsanız doğal olarak paraya kıyıp yüksek modelli parçalar içeren laptop alacaksınız. masaüstü pc deseydiniz ati nin son çıkan dx10.1 destekli 2gb lık canavarını tavsiye ederim derdim ama laptopta bu mümkün değil!

Artık masaüstü bilgisayar haricinde de 4800 serisi var asus ve msı dan yeni gelen modeller mükemmel dostum

http://www.donanimhaber.com/ATi_Mobility_Radeon_HD_4800_serisini_duyurdu-12385.htm[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...