Jump to content

Ekran Kartı Tavsiyesi

CaNCaN

Recommended Posts

Arkadaşlar Yiğenime Ekran Kartı Almayı düşünüyorum ,2 ekran kartı arasında kaldım. ilk düşündüm,Ama sonra TncTr Ailesiyle bilgimi paylaşıyımda yanlış olmasın dedim. :)

Fikirlerinizi Rica Ediyorum

1. Gforce 7300 Le

2.512 Mb Sapphıre Ati Radeon X1650 PCI-E Tv Out/DVI

bence ati radeon

atilerde oyunlarda sorun çıktığını duymuştum gforce al bence gerçi bendede ati var ama ben oyun için kullanmıyorum nadir kullanıyorum ama araştırmalarımda genelde atilerde oyun sorunu çıkıyor..bilgine. belki yardımı dokunur..

atilerde oyunlarda sorun çıktığını duymuştum gforce al bence gerçi bendede ati var ama ben oyun için kullanmıyorum nadir kullanıyorum ama araştırmalarımda genelde atilerde oyun sorunu çıkıyor..bilgine belki yardımı dokunur..

Bilgime yardımı Dokun Sağol Yani Gforce Dahamı İyi Ati'nin Oyunlarla ne gibi desteklememesi olabilir. konuyu biraz açarmısın.

Bilgime yardımı Dokun Sağol Yani Gforce Dahamı İyi Ati'nin Oyunlarla ne gibi desteklememesi olabilir. konuyu biraz açarmısın.

önce şunu açıklamak senin bilgine yardımı dokunsun dememiştim asla bilginle ilgili bir yorum yapmam orda bir cümle hatası yapmışım kusura bakma..

sorunlara gelince ben üye olduğum forumlarda hep oyundan atma veya desteklemesi gereken oyunları kaldırmama gibi sorunlar gördüm yani tam bir bilgi olarak şurasında sorun var diyemem sadece genel anlamda atilerde sorunlar çıkıyor bunu söylemeye çalıştım birde istersen fiyat aralığını söylersen belki daha iyi modeller çıkarılabilir.buda sadece bi öneri.

önce şunu açıklamak senin bilgine yardımı dokunsun dememiştim asla bilginle ilgili bir yorum yapmam orda bir cümle hatası yapmışım kusura bakma..

sorunlara gelince ben üye olduğum forumlarda hep oyundan atma veya desteklemesi gereken oyunları kaldırmama gibi sorunlar gördüm yani tam bir bilgi olarak şurasında sorun var diyemem sadece genel anlamda atilerde sorunlar çıkıyor bunu söylemeye çalıştım birde istersen fiyat aralığını söylersen belki daha iyi modeller çıkarılabilir.buda sadece bi öneri.

:) Biliyorum sende beni yanlış anladın belki bilgin daha iyidir :) bilgi öğrenmenin kimseye bir zararı dokunmazki, Emeğin için sağol.

son bir şey daha söylemek isterim

googlede direk tırnak içerisinde aradığımızda tam kelime olarak arar..

"Ati Radeon X1650 sorun" bu şekilde arandığında bir sürü sayfa çıkıyor birde tırnak içinde diğer kartı ararsan bulunamadı yazıcak benzer şeyleri arıcaktır yani dediğim gibi daha öncede gördüm atilerde sorun oluyor pc resetleme vistada maximum sorun oyunlardan atma donma ve kaldırması gereken oyunu kaldırmama vs vs

arkadadaşım ben ati kullanıyorum ama dediğin gibi ib donma sorunu yok... bende mevcut ekran kartı ati radeon x1550 nfs undercover'ı bile kaldırıyor hiçte takılma felan olmuyor üstüne yüksek çözünürlükte oynuyorum under cover'ı

kardeş benim bundan 6 ay önce kullandığım ekran kartı 512 mb asus geforce 7300 LE bu ekran kartını kullanıyodum.bu ekran kartnın hafıza 512 ama turbocache yani rami kullanarak 512 mb ıçıkabiliyor normalde bu ekran kartı 256 mb...

ben şu anda ati radeon x1650 kullanıyorum gayetde memnunum oyunlarda sıkıntı yaşamıyorum...bu ekran kartı hem direk 512 mb hemde çekirdek hızı ve ram hızı geforce 7300 leye göre çok daha üstün benchmark yaptığımda nerdeyse diğer ekran kartımı(geforce 7300le)yi 2 katladı..şu an ben 2007 ve 2008de çıkan oyunları çok rahat oynayabiliyorum.benden sana söylemesi alacaksan ati radeon x1650 al geforce 7300le oyunları donarak ve performans almadan oynarsın ben sana canlı şahidim ati aldığında bana dua edeceksin...

saygılarımla...

ATI Radeon X1650

Bellek : 512MB DDR2

Bellek Veriyolu :128bit

Bellek Hızı : 800MHz

Çekirdek Hızı : 550MHz

GeForce 7300LE

Bellek : 128MB DDR Bellek (256MB'a kadar arttırılabilir bellek)

Bellek Veriyolu : 64 Bit Bellek Denetleyicisi

Bellek Hızı : 533MHz

Çekirdek Hızı : 450MHz

ATI Radeon resimen GeForce'u 2ye katlıyor kesinlikle ATI al..

Merhabalar CaNCaN her iki kartıda bizzat kendim kullandım NwidiaGeforce daha performanslı görünüyor

Atiden takılma gibi sorunlar yaşadım ondan Nwidia aldım LE 7300 512 Mb tavsiye ederim sorunsuz kullanıyorum

Saygılarımla ..

ark ati ekran kartı güzel ona bi diyeceğim yok ama(1GB yada 512 MB olanı tercihimdir NVidia GeForce 8500gt)ekran kartını tavsiye ederim sana hem fiyatıda uygun hemde atiden daha iyi ve ondan fazla performans alacağından eminim

Sağol'da bennim için para önemli değil, Uygun bir fiyat ama Tam Performans ;)

gta 4 minumum gereksinimleri aşağıdaki gibi bu oyun nvidia seviyor ;)

Minimum Gereksinimleri

CPU: Intel® Pentium® 4 2.4 GHz or AMD® Athlon™ 64 2800+ processor or any 1.8Ghz Dual Core Processor or better supported

RAM: 512MB RAM (768MB for Windows Vista)

Harddrive: 8GB of free hard drive space

Video card (generic): NVIDIA® Geforce™ 6600 or better or ATI® Radeon® 9800Pro or better

Önerilen Gereksinimleri

CPU: 2.4 GHz dual core or better is recommended

RAM: 1GB for XP; 2GB for Vista is recommended

Video card: 3.0 Shader Support recommended. Nvidia Geforce 7800 or better or ATI Radeon X1800 or better

gta 4 minumum gereksinimleri aşağıdaki gibi bu oyun nvidia seviyor :rolleyes:

Minimum Gereksinimleri

CPU: Intel® Pentium® 4 2.4 GHz or AMD® Athlon™ 64 2800+ processor or any 1.8Ghz Dual Core Processor or better supported

RAM: 512MB RAM (768MB for Windows Vista)

Video card (generic): NVIDIA® Geforce™ 6600 or better or ATI® Radeon® 9800Pro or better

Önerilen Gereksinimleri

CPU: 2.4 GHz dual core or better is recommended

RAM: 1GB for XP; 2GB for Vista is recommended

Video card: 3.0 Shader Support recommended. Nvidia Geforce 7800 or better or ATI Radeon X1800 or better

Ati İstiyor Yazında Belli ;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...