Jump to content

Katılımsız Sonrası Ilk Ekran Tema Ayarlanması

ASEV13

Recommended Posts

Katılmsız cd' yi hazırlıyorum başlangıçta açılması için masaüstü resmi ve tema ayarlaması yapıyorum. başlangıçta biri olsa biri olmuyor. tema uygulanıyor masaüstü resmi gelmiyor. siyah ekran geliyor ama tema uygulanmış. tekrart yapıyorum masaüstü geliyor tema gelmiyor. bunun için Luna.the düzenlemsi ve winnt.sif düzenlemesi yapıyorum. ayardımlarınızı bekliyorum...

luna.the içeriği aşağıda,

[Control Panel\Desktop]

Wallpaper=%WinDir%Web\Wallpaper\asev_23.jpg

TileWallpaper=0

WallpaperStyle=2

Pattern=

ScreenSaveActive=0

[VisualStyles]

Path=%WinDir%resources\Themes\WINSTYLE\WINSTYLE.msstyles

ColorStyle=HomeStead

Size=LargeFonts

buda WINNT.SIF içeriği ;

[shell]

DefaultStartPanelOff = No

DefaultThemesOff = No

CustomDefaultThemeFile="%WinDir%\Resources\Themes\WINSTYLE.theme"

CustomDefaultWallpaperFile = "%WinDir%\Web\Wallpaper\asev_23.jpg"

Ben katılımsız xp hazırlarken bu kodu kullanıyorum.,ve çalışıyor.

[shell]

CustomDefaultThemeFile="%WinDir%\Resources\Themes\Rista3.theme"

öncelikle konuyla ilgilendiğiniz için teşekkürler... aslında ben daha önceden açılmış konuları inceledim ve aynını yaptığımı düşünüyorum ama nedense birinde takılma oluyor.sizin uyguladığınız gibi n lite ile sistemden ekleyince öyle yapıyor ama Wallpaper çıkmıyor öyle normalde mesala temaya ait olan Wallpaper var ama sistemden n lite ile eklendiği için arka plan eklenmiyor bende kendi istediğim masaüstü resmini ayaralıyorum tema oluyor resim olmuyor. resim oluncada tema olmuyor

• 3 hafta sonra ...
reg ile yapabilirsin buyur kod

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"Wallpaper"="%WINDIR%\\Web\\Wallpaper\\chn.jpg"[/CODE]

bununla açılışta hemen geliyor wallpaper chn yerine istediğini yaz kolay gele

reg kaydı ilede olmuyor malesef...benim kullandıgım tema nın kendine ait bir arka planı var ama n lite ile sistem den eklediğim için temayı arka planını almıyor sadece temayı alıp ilk açılışta ayarlıyor. zaten bende arka planı almak değil değiştirmek istiyorum istediğim bir resimle winnt.sif, luna.th ve bureg kaydı işe yaramadı.tema eklemededn orjinal temanın üstüne luna.th ile arka planı değişiyor.ama tema eklediğim zaman.arka plan siyah renkle açılıyor. lütfen yardımcı olabilecek biri olursa sevinirim.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes]

"Drop Shadow"="FALSE"

"Flat Menus"="FALSE"

"SetupVersion"="7"

"InstallTheme"="%ResourceDir%\\themes\\Royale.Theme"

"InstallVisualStyle"="%SystemRoot%\\Resources\\themes\\Royale\\Royale.msstyles"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\DownloadSites]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\DownloadSites\100]

"DisplayName"="@themeui.dll,-2015"

"URL"="

Please register to see this content.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\VisualStyleDirs]

"1"=hex(2):25,00,52,00,65,00,73,00,6f,00,75,00,72,00,63,00,65,00,44,00,69,00,\

72,00,25,00,5c,00,54,00,68,00,65,00,6d,00,65,00,73,00,00,00

"Drop Shadow"="FALSE"

"Flat Menus"="FALSE"

"SetupVersion"="7"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\DownloadSites]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\DownloadSites\100]

"URL"="

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\VisualStyleDirs]

teşekkürler konu ile ilgilendiğiniz için ama anlayamadım.acaba bu reg kaydı olarakmı kullanmam gerekiyor daha detaylı anlatabilirmiyiz

Bu iş böyle olmayacak gibi. Eğer temanız normalde duvarkağıdını da sorunsu seçiyor, entegre edince Nlite almıyorsa o zaman Nlite ile entegre etmeyin benim kullandığım 2. bir yöntem var Oem dağıtım klasörü ile. Temanızı cd içeriğinizde şu yola atın:

$OEM$\$$\Resources\Themes

Ve winnt.sif'e bildiğiniz gibi şu kodu ekleyin:

[shell]

CustomDefaultThemeFile="%WinDir%\Resources\Themes\tema_adınız.theme"

Bu şekilde yaşadığınız sorunların hepsini aşmanız gerek. Aynen kopyalanacaktır tüm wallpaperlar vesaire.

Wallpaper tema içine entegredir sanırım. Ayrıca atmak isterseniz wallpaper'ı şu yol altına atın:

$OEM$\$$\Web\Wallpaper

Aslında Nlite ile tema alınıp wallpaper yoluna da duvarkağıdı atılırsa bu kombinasyona da olabilir.

Ancak temayı oem dağıtım klasörü ile kopyalattığımızda daha iyi olacaktır bence. Tek dezavantajı Nlite gibi temayı sıkıştırmaması. O da çok küçük bir boyut farkı oluyor zaten sorun olmaz herhalde.

Deneyip sonucu bildirirseniz sevinirim. Olmaması için bir sebep yok.

Bu iş böyle olmayacak gibi. Eğer temanız normalde duvarkağıdını da sorunsu seçiyor, entegre edince Nlite almıyorsa o zaman Nlite ile entegre etmeyin benim kullandığım 2. bir yöntem var Oem dağıtım klasörü ile. Temanızı cd içeriğinizde şu yola atın:

Ve winnt.sif'e bildiğiniz gibi şu kodu ekleyin:

[shell]

CustomDefaultThemeFile="%WinDir%\Resources\Themes\tema_adınız.theme"

Bu şekilde yaşadığınız sorunların hepsini aşmanız gerek. Aynen kopyalanacaktır tüm wallpaperlar vesaire.

Wallpaper tema içine entegredir sanırım. Ayrıca atmak isterseniz wallpaper'ı şu yol altına atın:

$OEM$\$$\Web\Wallpaper

Aslında Nlite ile tema alınıp wallpaper yoluna da duvarkağıdı atılırsa bu kombinasyona da olabilir.

Ancak temayı oem dağıtım klasörü ile kopyalattığımızda daha iyi olacaktır bence. Tek dezavantajı Nlite gibi temayı sıkıştırmaması. O da çok küçük bir boyut farkı oluyor zaten sorun olmaz herhalde.

Deneyip sonucu bildirirseniz sevinirim. Olmaması için bir sebep yok.

Ek;

Reim formatı sanırım .bmp olma şartı var...

Yoksa olmuyor...

Hayır dostum sorun resim uzantısı ile ilgili değil.Arkadaşım sanırım sorunun runonce.ex içerisinde çünkü bahsettiğin şekilde hiçbir sorun olmaması gerekir.Yani OEM dagırım klasörü ile Wallpaper'ı kopyalattırıp sana verilen reg dosyasını cmdlines.txt içine girdikten sonrada olmuyorsa sanırım sende benim bir aralar büyük sorun yaşadıgım yerde sorun yasıyorsun.

Eğer şu çogu katılımsız kullanıcılarının kullandıgı meshur temizle.cmd özelliğini kullanıyorsan temizle.cmd içeriğinde görürsün.Kurulumdan sonra Wallpaper dizininin içini tamamen boşaltır.O satırı sil ve öyle dene.İnş aynı sorundur.

Hayır dostum sorun resim uzantısı ile ilgili değil.Arkadaşım sanırım sorunun runonce.ex içerisinde çünkü bahsettiğin şekilde hiçbir sorun olmaması gerekir.Yani OEM dagırım klasörü ile Wallpaper'ı kopyalattırıp sana verilen reg dosyasını cmdlines.txt içine girdikten sonrada olmuyorsa sanırım sende benim bir aralar büyük sorun yaşadıgım yerde sorun yasıyorsun.

Eğer şu çogu katılımsız kullanıcılarının kullandıgı meshur temizle.cmd özelliğini kullanıyorsan temizle.cmd içeriğinde görürsün.Kurulumdan sonra Wallpaper dizininin içini tamamen boşaltır.O satırı sil ve öyle dene.İnş aynı sorundur.

öncelikle konu ile ilgilendiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim... $$OEM$$ Klasörü ilede denedim sonuç yine aynı.temanın kendine ait walpaper olsada benim istediğim walpaper i üzerine yazamazmıyım.

öncelikle konu ile ilgilendiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim... $$OEM$$ Klasörü ilede denedim sonuç yine aynı.klasik başlatla açılıyor...arka plan uygulanıyor..ben zaten arka planları oemle ekliyorum oluyo bu defada temada sorun oluyor. temanın kendine ait walpaper olsada benim istediğim walpaper i üzerine yazamazmıyım.

Öncelikle konuyu açıklığa kavuşturalım. Temanın kendi içinde seçili gelen bir Wallpaper'ı mı var? Bu şekilde ise istediğiniz yolu deneyin o wallpaper ile gelecektir reg vs işe yaramaz ilk açılışta.. Temayı duvarkağıdı seçili gelecek şekilde düzgün editlerseniz bir sorun olmaması gerekiyor. Tema editlemekten pek anlamam ancak dosya içeriğini görebilirsek daha iyi anlaşılabilir. .theme ile birlikte içindeki .msstyles seçtirince gelmiyor büyük ihtimal. Tema dosyanızda bir sorun vardır yoksa sonrada reg ile şunla bunla yapılacak şey değil o kendi ayarlarını uygular.

teşekkürler konu ile ilgilendiğiniz için ama anlayamadım.acaba bu reg kaydı olarakmı kullanmam gerekiyor daha detaylı anlatabilirmiyiz

Temanı buraya koyuyorun sonra bunları

"Drop Shadow"="FALSE"

"Flat Menus"="FALSE"

"SetupVersion"="7"

"URL"="

regtweaks olarak kullanıcan bunları

ve katılımsız xp cd icine yerlestiricen otomatık kurum yacan kolay kendısı temayı ayarlıyor

temanın arka planı var ama n lite ile sistemden alarak eklediğim için arka plan eklenmiyor siyah ekran oluyor bende siyah ekran yerine kendi istediğim arka planın eklenmesini istiyordum

Dostum OEM klasörü ile Wallpaper yüklemesi yaptırıyorsun ve sonrasında ise verilen REG yardımıyla Wallpaper değiştiriyorsun.Ben bu yöntemi kullanarak başarılı bir sonuc aldım.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...