Jump to content

Usb Takınca Driver Sorma Sorunu

enver_01

Recommended Posts

Arkadaşlar yeni bir sorunla karşılaştım

Sorunumu özetlemek gerekirse winxp sp3 yüklü bilgisayarıma flashdriver + Taşınabilir HDD taktığımda driver soruyor

Yaklaşık 1 aydır aynı sorunlarım var

Sizlerden bu sorunu nasıl çözebilirim

Yardımlarınızı istiyorum

Lütfen windowsu tekrar kurun demeden aklınıza gelen yöntemleri benimle paylaşırsanız sevinirim

Hepinize şimdiden teşekkür ederim

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşım sorun zannedersem disk biçimlendirmede değil

Nasıl olduysa yaklaşık 1 veya 2 ay öncesine dayanıyor daha önce bilgisyarımda kullandığım taşınabilir hdd ve usb diski tanıyor yeni daha önce bilgisayarıma tanıtmadığım disk ler +bluetootlar takdığımda ise otomatik tanımıyor bana driver soruyor

benim tahminimce olay windowsun otomatik tanıma foksiyonu kapatılmış olabilirmi veya sistem içindeki (windows orjinal inf ) dosyaları hasar görmüş olabilirmi

Bu konuda bilgisi olan arkaşlardan yardımcı olmasını rica ediyorum

kardeş hklısın belki driver klasorunu değiştirmiş olabilirsin normalde direk inflere bakar windows bence yapman gerekenler

0.elle driverını tanıt windows\inf

1.usb kablonu değiş (usb kablonda sorun varsa yapıo)

2.sistemini geri al restore

3.orjianal xpsp3 cd siyle xp ni onar (format tamadan butun ayarların durack)

4.en son format at

Teşekkür ederim Kardeşim

Usb Kablosunda herhangi bir sorun olacağını zannetmiyorum çünkü başka bir bilgisyarda sorun olmadı

:( sistem geri yükleme modunu kapatmıştım o yüzden geri yükleyemiyorum :(

Cd den Sfc /scannow komutu ile onardım ama herhangi bir değişiklik olmadı

O zaman kesin format kalıyor herhalde

• 3 hafta sonra ...

Çözümünü Buldum arkadaşlar

'Windows Gezgini'nden C:/Windows klasörüne geçiniz ve Araçlar/Klasör Seçenekleri'nden Görünüm sekmesini,akabinde Gizli dosya ve klasörleri göster'i işaretleyin. Önce Uygula'ya ardından Tamam'a tıklayınız.

Artık görünür hale gelen "Inf" klasörüne girerek "Infcache.1" dosyasına ulaşabilirsiniz. Bu dosyayı siliniz ve Geri dönüşüm Kutusu'nu boşalttıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

Sürücüyü yeniden yükleyin ve cihazı bilgisayara bağlayın. "Donanım ekle" sihirbazı yeni bileşeni tanıyacak ve uygun sürücüleri seçmenizi isteyecek. Kaynak olarak 'C:WindowsInf' klasörünü girin. Kısa bir süre sonra yeni donanımın başarıyla kurulduğuna dair mesaj,görev çubuğu üzerinde açılan bir pencere aracılığı ile size bildirilecektir.Kolay gelsin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...