Jump to content

Partition Magic Ile Ilgili Bir Soru?

By_Neo

Recommended Posts

olan bölümden bölüm kesiceksin alan acıcaksın ama verilerin oldugu bölümü formatlamassan vern gitmes boyutlandırma yap 100 100 ver ama dikkatli ol yinede burda önemli olan bölüm etiketinin c: d : gibi kaybedilmeden bölüp yeni etiket verilmesi mesela c: varken yeni olusana d: gibi anladın?? etiketini silersen ikisinin de basın derde girer verilerini kurtarman biraz zorlasır kolay gelsin

Kardeşim o program zaten onun için yapılmış. Bölerken böl demiyorsunuz zaten. Resize diyorsunuz. Yani "boyutu değiştir". (Onu yaptığınızda işler demo olarak devam edeceği için korkmanıza gerek yoktur.)

Boyutu ister çubuktan ister değer olarak gererek resize yaptıktan sonra o size maksimum ne kadar değiştireceğini bildiriyor. Okey diyorsunuz yine demo olarak sonucu görüyorsunuz. Meydana gelen farklı renkteki yer yeni sürücü olacaktır. Appy dediğinizde ise son okeyi veriyorsunuz demektir. Her şey yolunda gittiyse evet dediğinizde bilgisayarın yeniden başlaması kesinlikle gerekiyor. İşte o arada sabretmeniz gerekiyor. Dos ortamında açılan mavi ekranda işlem devam edecek. İşlem bitince yeni bir bölüm karşınızda olacaktır. Her işlemin bir riski vardır mutlaka...

Tamam onu biliyorum.Benim Sorum C:/ dekiler silinicekmi?

Bölümlenmiş bölümü birleştirdim. C de size bölüm açtırıp D deki bilgileri oraya atıyor. Yalnız C oluştu. Daha sonra tekrar böldüm. C ye hiç bir şey olmuyor. Benimkinde veri kaybı olmadı. C kesinlikle silinmiyor korkmayın işletim sistemini kullanmaya devam ediyorsunuz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...