Jump to content

İlginç Bir Problem - İnternete Bağlanamıyorum

Hades

Recommended Posts

İlginç bir problemle karşı karşıyayım. Bilgisayarımla wireless olarak ya da kablolu olarak internete, bir adsl modem üzerinden bağlanmaya çalıştığımda sağ altta, kablosuz ve yerel ağ bağlantılarını gösteren simgelerde ( hangisiyle bağlanırsam onda) devamlı olarak, saatlerce (3 saat kadar oldu) "Ağ adresi alınıyor" diyor ve bağlanırken çıkan hareketli simge devamlı görünüyor (hem evde hem de işyerinde denedim). her 2 ağ bağlantısını da komple kaldırdım yeniden kurdum. (aygıt yöneticisinden) bir ton klasik şey denedim ancak bir işe yaramadı. ancak şunu farkettim, gireceğim sitenin ip adresini direk tarayıcıya yazarsam site açılıyor ( hareketli simge aşağıda görünürken ) ancak google.com gibi sitenin adını yazarsam anında "Adres bulunamadı" hatası alıyorum. .ayrıca modem ayarlarını yapabileceğim sayfaya da girebiliyorum. tarayıcıların internet sayfalarını açamadığı gibi skype, flashget ve msn gibi programlar da bağlanamıyor. Yardım ederseniz sevinirim. 00:45 de otobüsüm kalkıyor o zamana kadar hallolursa bayağı iyi olur. ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

1-tüm ayarları otomatik bırakıp ağ kurulum sihirbazını çalıştır

2-ağ bağlantılarından otomatik IP al ve internet seçeneklerinden ayarları otomatik algıla seçeneklerinin işaretli olduğunu kontrol ediniz.

3-MAC filtresi aktif ise ve sen listede yoksan tabii ki bağlanamazsın.

4-Kablosuz ağ bağlantılarının isimlerinin tutulduğu yerden modem adını bul sil.Tekrar bağlan

5-DHCP İstemcisi hizmeti başlatılmalıdır. *(4)

Kablosuz Sıfır yapılandırma hizmeti başlatılmalıdır. *(5)

s00.jpg

s01.jpg

s02.jpg

s03.jpg

s04.jpg

Servisleri başlatmak için üzerine gelip, sağ tıklayarak özelliklere basın.Genel sekmesinden Başlangıç türü olarak Otomatik seçin Hizmet durumunu için Başlat a basın ardından Tamam butonuna basın.

hizmet_ksy_oz.png

s05.jpg

6-BİLGİSAYAR SÜRÜCÜLERİNİ GÜNCELLEŞTİR.

3.jpg

7-Başlat -Çalıştır -cdm - enter

Çıkan msdos ortamında

ipconfig /release ENTER

ipconfig /renew ENTER

8-Başlat -Çalıştır-Regedit girin

Öncelikle

HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\internet explorer\main

Altında

Start page buna açılış sayfasının ne olmasını istiyorsanız o adresi belirtin eğer boş kullanmak istiyorsanız about:blank yazın daha sonra

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\microsoft\windows\currentversion\URL\prefixes

Altında

Default’a dokunmuyorsunuz

ftp............................ftp://

gopher......................gopher://

home........................http://

mosaic......................http://

www.........................http://

bu şekilde ayarlayın, http lerin karşısında adres yazıyorsa silin birşey yazmayın aksi takdirde explorer çalışmaz.

9-SON

XP CD SİNİ TAK XP ONAR

Problem DNS ayarlarıyla ya da dosyasıyla ilgili gibi. yasaklı sitelere girmek için bir dosyayı açıp adres yanına da ip si gibi bir şey yazıp ayar yapılıyordu. o dosya ya da gösterdiği farklı bir dosyada arıza varmış gibime geliyor.

evet, DNS de girdim. internetle ilgili özelliklerini komple kaldırdım yeniden yükledim. aygıt yöneticisinden ethernet kartını ve kablosuz kartı sildim. yeniden yükledim. explorerda bağlantı seçenekleriyle oynadım. her işlemden sonra yeniden başlattım. daha orjinal bir çözüm lazım gibi.. :)

bi kaç tane regedit dosyasi vericem onlari denersen belki sorununa yardimci olabilir.

www.bayansohbeti.com/BMWZ3/regtweaks.reg

www.bayansohbeti.com/BMWZ3/domainblock.reg

bilgi olarak ise yarayip yaramadigini yazarsan sevinirim.

daha yeni nete girebildim de artık bir daha olursa denerim arkadaşlar şu anda sorun yok. modeme reset sorunu çözmüyor. 3 farklı modemde denedim zaten. sadece modemden değil bir işyerinin ağına da girmeye kalktığımda aynı şey oluyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...