Jump to content

Sp3 Için Vista Boot Görünümlü Ntoskrnl Ve Ntkrnlmp

ekym

Recommended Posts

arkadaslar iyi günler xp sp2 me sp3 entegre ettim. yeni servis paketi eski tüm modifiyeleri bertaraf edip orginal hale dönüyor. bende gerekli dosyaları sp3 versiyon bilgileriyle değiştirerek explorer,sysdm,shell32,msgina,logonui vs.. yaptım ama windows kur'a ntoskrnl.exe ve ntkrnlmp.exe lerin versiyon verilerini değiştirmeme yani sp3 verileri koymama rağmen kur başarısız olup "mountmgr.sys bozuk" iletisi verip başlamıyor. orginal sp3 ntoskrnl ve ntkrnlmp.exe lerini tekrar yerine koyunca kurulum diğer dosyalarıda dahil boot hariç hepsi sorunsuz gerçekleşiyor.

bunun için arkadaslardan rica etsem sp3 uyumlu vistanın boot ekran goruntusune sahip ntoskrnl.exe ve ntkrlmp.exe dosyalarını rapidden paylaşabilirlermi?

şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar

Eğer eklediğin dataların reslerine sahipsen bu işlemi sp3 entegre ettikten sonra yapki gitmesinler.Res Nedir Nasıl kullanılır diyorsan videoyu izle.Ayrıca elinde res dosyaları yoksa da videomu izleyip öğrenebilirsin.

bu videolara nasıl ulaşırım?

morning size bir sorum olacak.Çok ilginç bir durum.Şu anda sistemimde çalışan ntoskrnl.exe ve ntoskrnlpa.exe dosyalarını makecabla sıkıştırıyorum ve xp cd nin içine atıyorum.O cd ike format atıyorum.Görünürde bir hata vermiyor.Ama ilk açılışta sistem hoşgeldiniz ekranından bir önveki ekranda çakılıp kalıyor.Oysa aynı dosyaları şu anki sistemim sorusuz açıyor.Neden bu yeni formatta böyle bir sorun veriyor?Bilgi verirseniz memnun olurum.Saygılarımla

Not :Bu dosyaların orjinalini ile cd den başlayan bir xp ile sistemi açıp dosya değişimi yapınca sistem açılıyor.Dahası vista boot ekranına ait bu iki dosyayı yine cd den çalışan bir xp ile değiştirince yine çalışıyor.Ama formattan sonra açılmıyor.Resetleme ve sistemi kapatıp açma fayda vermiyor.

blackman12 size bir sorum olacak.Çok ilginç bir durum.Şu anda sistemimde çalışan ntoskrnl.exe ve ntoskrnlpa.exe dosyalarını makecabla sıkıştırıyorum ve xp cd nin içine atıyorum.O cd ike format atıyorum.Görünürde bir hata vermiyor.Ama ilk açılışta sistem hoşgeldiniz ekranından bir önveki ekranda çakılıp kalıyor.Oysa aynı dosyaları şu anki sistemim sorusuz açıyor.Neden bu yeni formatta böyle bir sorun veriyor?Bilgi verirseniz memnun olurum.Saygılarımla

Not :Bu dosyaların orjinalini ile cd den başlayan bir xp ile sistemi açıp dosya değişimi yapınca sistem açılıyor.Dahası vista boot ekranına ait bu iki dosyayı yine cd den çalışan bir xp ile değiştirince yine çalışıyor.Ama formattan sonra açılmıyor.Resetleme ve sistemi kapatıp açma fayda vermiyor.

dosyalar driver.cab içerisinde de yer alıyor.Ve sanırım daha sonra bir şekilde burdan geri yüklenerek eski dosyalar yerine gidiyor.Yani dosyaları driver.cabın içine de atmak gerekiyor.

(Bu arada üstadım kusura bakmayın blackman12'ye demişsiniz ama :) )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...