Jump to content

Masastünde Wireless Kullanma?

reis_

Recommended Posts

merhaba benım sorunum bi türlü wireless bağlantısı yapamıyorum masaüstü pc de yanı

işletim sistemim win xp

airties- RT-205 markası bi türlü masaütünden yapamadım ethernet kartım da var driveri tanımlı acaba sorun ne olabılır yada nasıl yapabılırım masütünden wireless bağlantısı ...

Masa üstünde kullanıcaksanız eğer harici wireless Usb cihazı almanız gerekmektedir bunu kasanıza usb portuna

Takıp varsa cd'sini tanıtıp ,modeminiz ile bağlantı ayarlarını düzenledikten sonra ancak int'e bağlanabilirsiniz

Saygılarımla ..

bilgisayarım ->özellikler->donanım->aygıt yöneticisini tıkladığınızda soru işareti ve ünlem işareti varsa şayet sürücünüz yüklenmemiştir sürücüyü bidaha yükleyin

sürücüleri yüklenmiş kabul edersek masaüstü bilgisayarınızdan tarayıcınıza (www.tnctr.com gibi )

''http://adslistanbul.ttnet.net.tr/modemler/airties/RT-205_dosyalar/image023.gif'' buradaki gibi

192.168.2.1

bu sayıları kopyalayıp airties- RT-205 adsl modeminizin kullanıcı arabirimine girmeniz lağzım

daha sonra kablosuz sekmesine gelip şifre vermeniz gerekiyor mümkünse wpa2 seçin şifre verirken basit şifre vermeyin

Please register to see this content.
buraya bi göz atın

edit:ek bilgi

Adress kısmına cihazınızın IP adresi olan 192.168.2.1 adresini giriniz. kaplosuz sekmesinde şifre verin aynı şifreyi dizüstü pc nizdeki sizin ağı tıklayın verdiğiniz şifreyi orayada girin

Please register to see this content.
buraya bi göz atın

Merhabalar kamp, ama arkadaş wireless bağlantısı yapmak istiyor ,eternet ile bağlantı değil senin söylediğinde

Bir nevi doğru ama son aşamasında bunu yapması gerekiyor öncelikle external bir usb wireless cihazı alması

Gerekmezmi ... :) saygılarımla ..

arkadaş benim harici ubd den değil pcl slotuna wireless ethernet karti aldım taktım cd tanıttım ama bi türlü donatılardan kablosuz bağlantı kur dan yapmaya calıştım olmadı naıls olacak bunu demek istemiştim

wireless da anlayan yokmu arkadaşlar ...

Selam Pcı eternet wıreless kartlarda windowsun kendi kablosuz yapılandırmasından internete bağlanamazsın.o aldığın kartın kendi yazılımını kur. Pci Wireless kartlar kablosuz yapılandırma için ayrı bir yazılım kullanıyor.

Dostum öncelikle kartını tanıtırken ne şekilde tanıttın . Donanım yöneticisinden manuelmi yoksa pci kartla beraber gelen cd içeriğinde bulunan yazılımlarıda kurdunmu? Egerki yazılımı kurmadıysan kurmanı tavsiye ederim bazı kartlar yazılımı kurmadan görmeyebiliyor . Yazılımınızı kurduktan sonra büyük bir ihtimal işin içinden cıkabileceğinize inanıyorum.Egerki hala beceremiyorsanız kartınızın markasını söyleyin ona göre bi bakalım sizi yönlendirmeye calısalım.

şimdi benım modem acık kurulu sonra wireless ethernet kartıın da driveri yuklu ama bi türlü erişim sağlayamıyorum bide ben bu donatılar- sistem araçlarından - kablosuz bağlantı oluşpturu yapmadım o sorun olabılırmı ...???

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...