Jump to content

Ses Kartı Yükleme Sorunu

YaLçO

Recommended Posts

pc ye format attım da arkadaşlar

ses kartını yüklerken bu hata ile karşılaşıyorum

windows bir kaç güncelleştirme yaptı ama hala kuramıyorum..

http://img381.imageshack.us/my.php?image=adszxq6.jpg[/CODE]

[b]lütfen yardım .[/b]

Kurulum gerçekleştirilemedi diyor. Bilgisayarımın özelliklerin gir. Donanım sekmesi altındaki aygıt yöneticisini çalıştır. Oradaki diğer aygıtları[Üzerinde ünlem işareti olur] tıkla sürüyü güncelleştiri tıkla Anakartın sürücüsünü cd roma yerleştir. dah sonra sürekli ileriyi tıkla.[Windows updateyi kullanarak yükleme yapma bazen uzun süre alıyor. Bu yüzden hayır bu kez değili işaretle] Kolay gelsin

Ses kartınız high difination bir ses kartı. Ses driverlarını kurmadan önce anakart driver cd si içindeki varsa hotfix dosyasını önce yükleyip sonra ses sürücüsünü yüklemeniz gerekiyor. Bu dosya yok ise;

1-İşletim sistemin Xp herhalde. Xp yeni Realtek High Definition Audio ses sürücülerinde sorun çıkarıyor. Öncelikle XP SP1 mi XP SP2 mi yüklü olduğunu bul. Bunun için masa üstündeki Bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp açılan menüden Özellikler kısmına tıkla.Sistem Özelliklerinden görebilirsin. SP2 olması daha yüksek bir ihtimal.

2-XP SP1 yüklü ise kb888111xpsp1.exe XP SP2 yüklü ise kb888111xpsp2.exe yamalarını yüklemen gerekiyor. XP SP2 için yamayı;

Please register to see this content.
linkinden indirip kurmalısın.

3-Şimdi Donanım sekmesinden Aygıt Yöneticisi kısmına tıkla. Aygıt Yöneticisinden Ses, video ve oyun kumandası satırını yanındaki + ya tıklayarak genişlet. Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio satırını bul.

4-Bundan önce Diğer Aygıtlar kısmında sarı soru işaretli veya ünlemli donanımlar varsa bunlara sağ tıklayıp Devre Dışı Bırak seçeneğine tıklayın.

5-Daha sonra tekrar Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio kısmına gelip bunuda sağ tıklayarak Devre Dışı Bırak seçeneğine tıklayın

6-Şimdi devre dışı bıraktığımız bu donanımı sağ tıkladığımız menüden bu sefer Kaldır seçeneğini tıklıyoruz.

7-Şimdi yukarı kısımdaki Donanım Değişikliklerini Tara kısmına tıklayalım.

8-Yeni donanım bulundu deyince sürücüyü yüklemek için ileriye basmayın ve kurulumu iptal edin. Sürücünün bulunduğu CD nin içinden ses setup kurulumunu elle tıklayarak kendiniz kurun. Otomatik kurulum yapmayınız.

9-Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses sürücünüz yüklenmiş olacaktır

ilk önce üşenmeyip yazan tüm kardeşlerime tekrar tekra teşekkürlerimi sunuyorum..

dotnetf yüklendi - kb 888 111 güncelleştirmesi zaten vardı diğer anlatım göz önüne alınarak kurulum işlemi başarı ile gerçekleşti :lol:

yeri gelmişken başlık altında bir istekde daha bulunayım

Exploerer pc yeni açılınca çalışmıyor. donuyor. Görev yöneticisinden exploreer kapatıp açınca düzeliyor

bunu da düzeltmenin bir yolu varmıdır dostlar..

tekrardan teşekkürler.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...