Jump to content

Otomatİk Cd

mesev

Recommended Posts

Slm arkadaşlar ya ben öyle kendi halinde bilgisayar kullanan ama gelişmeye ve öğrenmeye açık olan bir tncli yim. okulda kullanmak üzere slaytlar hazırladım tek başlık altında topladım. yapmak isteyipte yapamadığım şey o cd yi bilgisayara taktığımda o ana sayfa otomatik olarak nasıl açılacak. yardım ederseniz çok sevinirim.

Öncelikle konu başlığı açıklamasındaki o büyük harfleri küçült.Sonra cd yi taktığında açılmasını istediğin dosyanın adını sanını varsa parametrelerini ya da beraber açılmasını istediğin özel bi program varsa onu söyle.O zamana kadar ben sana kalıbı söyleyeyim:

[AUTORUN]

ShellExecute=çalıştırcağındosya.uzantısı

Icon=ikonkoymakistersenburaya.ico

bunu bir metin belgesine kopyala ve düzenleyip kaydet daha sonra adını autorun uzantısını inf yap ve CD'nin ana dizinine at bu dosyayı tamamdır

Öncelikle konu başlığı açıklamasındaki o büyük harfleri küçült.Sonra cd yi taktığında açılmasını istediğin dosyanın adını sanını varsa parametrelerini ya da beraber açılmasını istediğin özel bi program varsa onu söyle.O zamana kadar ben sana kalıbı söyleyeyim:

[AUTORUN]

ShellExecute=çalıştırcağındosya.uzantısı

Icon=ikonkoymakistersenburaya.ico

bunu bir metin belgesine kopyala ve düzenleyip kaydet daha sonra adını autorun uzantısını inf yap ve CD'nin ana dizinine at bu dosyayı tamamdır

Dediği doğru bende başka yolunu bilmiyorum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...