Jump to content

Xp Açılışta Donma Sorunu.

xlenonz

Recommended Posts

arkadaşlar Xp açıldıktan masaüstü geldikten 10-15 sn sonra pc donuyor ve öyle kalıyor.

res'liyorum gene aynı en az 3 kere reslemem gerekiyor daha sonra düzgün açılıyor.

Sorun başladıktan sonra Pc'ye format attım. Farklı bir disk'e kurdum Xp'yi sorun hala devmm etmekte ara ara monitörde görüntü gidiyor 3-4 sn sonra geliyor.

Ekran Kartı Driverinin son sürümünü yükledim daha kötü oldu sildim cd'sinden yükledim.

yardım ederseniz sevinirim.

Arkadaşım öncelikle bilgisyarınızın içini iyi bir temizleyin.Fanları da tozlarından arındırın.Eğer hala devam ediyorsa önce şu anki ekran kartınızın sürücüsü aygıt yöneticisinden silin.Ve bilgisyarınızı kapatın.Ve benzer bir ekran kartını takıp sürücüsünü yükleyin.Eğer sorunsuz çalışıyorsa sorun ekran kartındadır.

Bunlardan önce Ramlerini de kontrol et.Ram lerini tek tek tak ve kararlı çalışıp çalışmadığına bak.Kısaca tek tek kontrol yapacaksınız.Hangi donanımın sorun verdiğine bakacaksınız.Donanımların öncelikle orjinal sürücülerini yükleyin.O şekilde denemeler yapınız.Saygılarımla

yeni donanım takmadım ama ekran kartı driver'inde bir problem var büyük ihtimalle.

catalyst çalışmıyor en son çıkan 8.12 sürümünü yüklerken sonlara doğru xp mavi ekran veriyor yükleyemiyorum. bundan kaynaklanabilirmi?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...