Jump to content

Aio Xp Hatası

Ultimatefe

Recommended Posts

Selam arkadaşlar..

Bir tane Multiboot DVD hazırladım.İçine A'dan Z'ye tüm araç gereçleri koydum.XPCKOPAT EDITION çalışmamı yenileyerek 2 farlı sürümde koydum.Driverlı ve driversız..

morning'in anlattığı şekilde gerekli ayarlamaları yaptım.Driverlı versiyon sorunsuz olarak kuruluyor fakat driversız versiyonda aşağıda gördüğünüz gibi bir hata veriyor..Bu bulunamadı dediği dosya aslında var! TXTSETUP dosyasını tekrar tekrar kontrol ettim ama yok!Sorun devam ediyor.VMware Workstation ve Microsoft Virtual PC'de denedim..

sshot10po2.jpg

Bir ara bu hatayı vermedi ama ntfs.sys bulunamadı dedi bu seferde..Oturdum en baştan yaptım XP'yi ama sorun bir türlü çözülmüyor.Barış ile de beyağı görüştük bu konu hakkında ama birde sizlere sorayım dedim bilen vardır belki diye.

Efe, dosya olması gerektiği dizinde değil sanırım.

"TXTSETUP.SIF" dosyasında dizini doğru tanımladın mı?

Ben morning'in anlatımı ile yaptım, bir iki sorun yaşasam da onları aştım.

Tavsiyem, dikkatli olman.

(Abi avartarını değiştirince tanıyamadım birden ya :D )

Ben şöyle yaptım:

ULTI adında bir klasör oluşturdum.Bu klasörün içine I386,BOOTFONT,WIN51,WIN51IP,WIN51IP.SP3 dosyalarını attım.Sonra bu klasörün içinde morning'in anlatımda verdiği bat dosyasını çalıştırdım.Gereken dosyaları çıkarttı.ULTI klasörünün içindeki TXTSETUP.SIF dosyasını açtım.Setupsourcepatch dizinine gelip \ULTI yazdım kayıt ettim çıktım.Kayıt ettiğim bu dosyayı I386 içine de gönderdim.Ordaki dosya ile değişim yaptım.Sonra ULTI klasörünün içindeki SETUPLDR.BIN dosyasını Winhex ile açıp CTRL+H yaptım ve üste I386 alta ULTI yazdım.4 kere değiştirildi dedi.Yani o pencere geldi.Tamam deyip kayıt ettim çıktım.Şimdi buraya kadar eksik veya yanlış yaptığım bir yer var mı?

2 Kere baştan yaptım yine aynı hatayı veriyor..Senin karşılaştığın sorunlar buna benzer mi peki?

(Abi avartarını değiştirince tanıyamadım birden ya :unsure: )

Ben şöyle yaptım:

ULTI adında bir klasör oluşturdum.Bu klasörün içine I386,BOOTFONT,WIN51,WIN51IP,WIN51IP.SP3 dosyalarını attım.Sonra bu klasörün içinde morning'in anlatımda verdiği bat dosyasını çalıştırdım.Gereken dosyaları çıkarttı.ULTI klasörünün içindeki TXTSETUP.SIF dosyasını açtım.Setupsourcepatch dizinine gelip \ULTI yazdım kayıt ettim çıktım.Kayıt ettiğim bu dosyayı I386 içine de gönderdim.Ordaki dosya ile değişim yaptım.Sonra ULTI klasörünün içindeki SETUPLDR.BIN dosyasını Winhex ile açıp CTRL+H yaptım ve üste I386 alta ULTI yazdım.4 kere değiştirildi dedi.Yani o pencere geldi.Tamam deyip kayıt ettim çıktım.Şimdi buraya kadar eksik veya yanlış yaptığım bir yer var mı?

2 Kere baştan yaptım yine aynı hatayı veriyor..Senin karşılaştığın sorunlar buna benzer mi peki?

Benim sorun farklı idi. Sözdizimi hatası falan alıyordum. Hatırlamıyorum şimdi.

Yaptığın adımlar normal gibi, bir eksiklik göremedim.

Önce tek işletim sistemini hazırla ve kurulum yaptır (ULTI'yi yani)

Sonra diğer sistemleri eklemeyi dene.

Aşama aşama git.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...