Jump to content

Görüntügelmiyor..

Ünal AYDIN

Recommended Posts

arkadaşlar benim sorunum şu nasıl çözebilirim donanım hakkında da çok iyi bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim :|

sabah bilgisayara 1gb ddr 400 ram almıştım. gitmeden önce rahat bir şekilde bilgisayar çalışıyordu kapattım rami aldım eve geldim, rami taktım bilgisayarı açtım ama monitöre görüntü gelmiyor. monitörden mi diye monitörü söküp laptopa bağlayıp 2.bir ekran olarak gösterdim sorunsuz açılıyor, ekran kartından mı diye söktüm sonra onboard dan denedim onda da görüntü gelmiyor ve daha önce takılı olan 512mb ve 256mb ddr 400 ramlerimi taksam bile görüntü gelmiyor. sadece kasadan "aralıklarlarla" uzun bir bip sesi geliyor. bu sorunu nasıl çözebilirim ne yapmam gerekmekte?

parçalardan biri yerine oturmamıtır genelde çoğu anakartlarda uzun bip sesi kartların yerine oturmadığındandır veya tüm yuvaları bir dışfırçasıyla fırçala toz veya oksit olabilir yani ram yuvalarını filan bir temizle sonra hepsini iyice oturt kablolara filanda dikkat et herşeyi kontorl ettiğinde çalışması lazım..%80 ram oturmamıştır veya oturduğu yer pislidir dediklerimi denersen sorunun çözülebilir..bunu yaptığından sorun devam ederse aynı bip sesini alırsan buraya yaz tekrardan yardımcı olurum..son olarak ramleri ve ekran kartını takmadan önce o anakarta giren kısımlarını bir silgi ile sil ve ramlerede fazla dokumamaya çalış etrafından tut...

http://www.dicle.edu.tr/~aipek/teknik/hardware/bios/biosmesajlari.htm[/CODE]

parçalardan biri yerine oturmamıtır genelde çoğu anakartlarda uzun bip sesi kartların yerine oturmadığındandır veya tüm yuvaları bir dışfırçasıyla fırçala toz veya oksit olabilir yani ram yuvalarını filan bir temizle sonra hepsini iyice oturt kablolara filanda dikkat et herşeyi kontorl ettiğinde çalışması lazım..%80 ram oturmamıştır veya oturduğu yer pislidir dediklerimi denersen sorunun çözülebilir..bunu yaptığından sorun devam ederse aynı bip sesini alırsan buraya yaz tekrardan yardımcı olurum..son olarak ramleri ve ekran kartını takmadan önce o anakarta giren kısımlarını bir silgi ile sil ve ramlerede fazla dokumamaya çalış etrafından tut...

http://www.dicle.edu.tr/~aipek/teknik/hardware/bios/biosmesajlari.htm[/CODE]

ne yazık ki sorunum düzelmedi ramlari çıkardım yerlerini temizledim tekrar taktım fakat yok sorunum düzelmedi. hala aynı uzun süreli bip sesini almaktayım :| 5er saniyelik sürekli bir bip sesi geliyor.

ne yazık ki sorunum düzelmedi ramlari çıkardım yerlerini temizledim tekrar taktım fakat yok sorunum düzelmedi. hala aynı uzun süreli bip sesini almaktayım :| 5er saniyelik sürekli bir bip sesi geliyor.

aynı sorun bendede vardı remlerin tam oturmamış çıkarıp düzgün bi şekilde takmayı denee sorun düzelecektirr remler oturmamış yerine pip sesi ondan veriyo

O zaman ram leri teker teker çıkarıp deneyin. Bozulan ram i bu şekilde anlyabilirsiniz.

kasanın üzerindeki 2 ram slotuna eski 256 ve 512 mb ddr 400leri ve yeni aldığım 1gb ddr 400 ü de denedim ama yok hiçbiriyle açmıyor.

belki saçma gelecek ama bazen sorun hiç beklenmedik yerlerden çıkar ya, yalnız şöyle birşey farkettim:

ram slotunun birinin tırnakları \........../ şeklinde açılıyorken 2.girişin tırnağı _....../ şeklinde açılıyor. acaba bu 2.tırnakta bir hani yerinden kopmasa da bir kırılma olabilir mi? ram slotları sağlam olsa bile bu tırnak kapanıyor olarak gözükse de o tırnak tam kapalı değil olarak gözüküp üzerinde "RAM takılı olmasa bile" sorun verebilir ve ekranı açmayabilir mi?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...