Jump to content

Msi Uzantılı Doya üzerinde çalışma Hakkında

Recommended Posts

Arkadaşlar ben repacker programı ile katılımsız yapacağım programı key giydirerek msi olarak yaptım fakat izlediğim videolarda msi yi son olarak q/n parametresiyle çalıştırmak denilmiş. Ben USSF adlı programla parametresinide buluyorum fakat nasıl bir uygulama yapacam bilemedim yardımcı olabilirmisiniz?

birde winrar ile sfx yapıyom ozamn exe oluyo çalıştırınca instal yapar gibi çıkarılıyor diyor fakat kurmuyor hatam nerede acaba?

çok sağol kardeş verdiğin linkte 7zip ile tarif edilmiş ama ben parametre olayını anlayınca winrar ile yaptım (daha kolayıma geldi) ve başardım şimdiki sormak istediğim katılımsız yaptığım programı install yaparken dos ekranıda çıkıyor yani bat dosyasına oluşturduğum bilgiler gözüküyor o ekranın gözükmemesi için ne yapmalıyım yada eksik bir işlemmi yaptım?

Bu benim yaptığım Windvd4 player winrar ile sfx yaptım çalışıyor. hatam varmı incelemek isterseniz normalde bu programın bendeki kuru 53 Mb fakat katılımsız sfx yapınca 9 Mb ta düştü bu nasıl oldu

Please register to see this content.
7 Mb

Birde ben bu programı xp cd sine entegre etmek için nLite Add-Onn la denedim fakat olmadı o işlemi nasıl yapmalıyım?

Kolay gelsin.

çok sağol kardeş verdiğin linkte 7zip ile tarif edilmiş ama ben parametre olayını anlayınca winrar ile yaptım (daha kolayıma geldi) ve başardım şimdiki sormak istediğim katılımsız yaptığım programı install yaparken dos ekranıda çıkıyor yani bat dosyasına oluşturduğum bilgiler gözüküyor o ekranın gözükmemesi için ne yapmalıyım yada eksik bir işlemmi yaptım?

Bu benim yaptığım Windvd4 player winrar ile sfx yaptım çalışıyor. hatam varmı incelemek isterseniz normalde bu programın bendeki kuru 53 Mb fakat katılımsız sfx yapınca 9 Mb ta düştü bu nasıl oldu

Please register to see this content.
7 Mb

Birde ben bu programı xp cd sine entegre etmek için nLite Add-Onn la denedim fakat olmadı o işlemi nasıl yapmalıyım?

Kolay gelsin.

http://rapidshare.com/files/171787764/sakla.exe.html[/CODE]

Linkte verdiğim sakla exe yi winrarla arşivlerken bat dosyası ve program dosyasıyla birlikte arşivleyin. Çıkarttktan sonra çalıştır kısmına " sakla.exe /W kur.bat " şeklinde yazarsanız çıkan dos ekranı gözükmez. yada bat ve sakla.exe dosyasını kullanmadan winrarla arşivlerken çıkarttıktan sonra çalıştır kısmına program.msi /qn şeklinde parametreyi yazarsanız bat dosyası kullanmadığınız için dos ekranı çıkmayacaktır. Çıksın ama kurulum parametresi değilde benim yazdığım bilgiler gözüksün sadece diyorsan onuda şu şeklde yapabilirsin.

@COLOR 0A

@echo program yuklenior...

@echo off

@start /wait kur.msi /qn

Bat dosyasının içeriğini bu şekilde yaparsanz ekranda sadece program yukleniyor yazısı çıkar. Color dan sonraki yerde yazınn rengini ayarlayabilirsiniz.

Addon olarak yapmak için aşşağıdaki anlatıma bakabilirsin.

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=64496[/CODE]

kusura bakmayın kamyoncu olduğum için yanıtlamam biraz uzun sürdü anca bu gün deniyebildim.

Dos ekranını winrarla arşivlerken çıkarttıktan sonra çalıştır kısmına program.msi /qn şeklinde parametreyi yazarsanız bat dosyası kullanmadığınız için dos ekranı çıkmayacaktır. dediğin şekilde yapınca gözükmedi yardımın için sağol.

Addon olarak yapmak için verdiğin linkte de blackman12 arkadaşın videolu anlatımını takip ederek cab dosyası oluşturabildim. Onu artık rahatlıkla nLite ile xp cd sine entegre edebilirmiyim?

Birde bu msi olan programımızı winrar ile sfx yapıyoruz ya, sfx yani exe oluyor fakat sağ tıklayınca buraya çıkar gibi seçenekler var bunu nasıl tam bir kurulum exe haline dönüştürebilirim?

kolay gelsin...

smart install maker veya inno setup da kullanabilirsin bunlarla uğraşmak yerine

inno setup ı tam olarak hiç kullanmadım,ayarlarını tam bilmiyorum yani

ama smart install maker çok rahat bence

msi dosyasını oluşturduğunda yanında .reg dosyası da bulunuyor ya, sim ile bunları yükle-sil ayarlarını da yapıyorsun

istersen sessiz kurulum oluşturuyorsun

biraz kurcalamanı tavsiye ederim :)

Tilkibey biliyorsundur ki onunda anlatımını yaptık.Yinede ilgilenirsen:

Link

yanlış anlaşılma oldu sanırım

ben sim kullanıyorum şu anda

inno setup programını kullanmadım tam olarak dedim

elimdeki bazı programların inno setup ile hazırlandığını öğrendim,ondan kurdum programı,müsait bir zamanımda denemeyi düşünüyorum

Arkadaşlar kusura bakmayın ama ben bu smart install maker ile bir türlü katılımsız yaptığım sfx exeyi normal bir exe haline getiremedim blackman12 arkadaşımız videolu anlatım yapmış ama zannedersem orda katılımsız yapma anlatılmış yada ben anlıyamadım

Ben smart install maker ile videodaki adımları izliyerek yapıyorum setup.exe oluyor fakat çift tıklayınca kurmuyor eksik bişeyler yapıyorum galiba.

Not: Ben smart install maker programı ile katılımsız exe değil, katılımsız yaptığım sfx exeyi düzenlemek yardımcı olabilirmisiniz?

Biraz karıştırmam sonucunda hallettim benim gibi acemiler için yazayım dedim

Tüm ayarları blackman12 arkadaşın dediği gibi yaptıktan sonra sol bölümdeki Komutlar bölümünden komut olarak sfx exemizi göstererek ve alt kısmınada sfx exemizin parametresini yazdıktan sonra smart install maker ile sfx exeyi düzenlenmiş bir exe haline getirdim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...