Jump to content

Hayatı Değiştirecek 5 Buluş !

69sihirbaz69

Recommended Posts

1.jpg

1- Herkesin gen haritası çıkarılmış olacak: IBM buna herkesin bir “sağlık kristal topu” olacak diyor. 5 yıl içinde en fazla 200 dolara insanların genetik haritaları çıkarılacak ve gelecekte hangi hastalıklara yakalanma riskleri olduğu belirlenecek. Böylece kişiye özel beslenme, kişiye özel ilaçlar mümkün olacak.

2.jpg

2- İnternetle konuşun, o da sizinle konuşsun: Bilgisayarlarda, sesle tanıma sistemleri başlayacak. Böylece bugün Google’da elle yazdığımız aramalar, 5 yılda sesle yapılabilecek.

3.jpg

3- Herkesin dijital asistanı olacak: Herkesin cep telefonunda bir asistanı olacak ve neyi almanız gerektiğini, evde neyin bittiğini söyleyecek. Ayrıca alışveriş merkezlerinde de ekranlarda, bu dijital asistanlar bize yardımcı olacak.

4.jpg

4- Unutmak da tarih oluyor: Evimizde bizimle yaşayacak. Her odadaki ekranlar, sürekli bizi tarayacak. Kiminle ne konuştuğumuzu, neyi nereye koyduğumuzu analiz edip, ondan sonra örneğin “Anahtarım nerede, ya da önceki gün kim bize gelmişti” sorularını saniyeler içinde cevaplayacaklar.

5.jpg

5- Kaldırımda güneş enerjisi: Kaldırımlarda, evlerde kullanılan asfalt, boya ve diğer yalıtım malzemeleri güneş enerjisini hapsedip, elektrik üretebilecek. Sokak lambaları bu enerjiyle yanacak.

kaynak: www.internethaber.com

aslında 5. madde çok mantıklı sokak lambalarının üstüne birtane ufak panel koyacaksın içinede bi fotodirenç hemen direğin arkasına bi akü vb gibi bişey gündüz şarz edilecek bu panle sayesinde foto direnç sayesindede güneş ışığı gittiğinde birden direnç düşecek ve ışik yanmaya başlayacak ve sabahın ilk ışıklarında tam tersi olacak harika bir fikir yaa :drinks: bunun bi projesini çıkarmam lazım böylelikle ekeltrik bedavaya gelmiş olacak her evde olmasada sokak lambaları çok güzel şarj olmuş olacak :D her evde olursa o evin en az 1 odasını aküye ayırmak lazım :D

biraz teknik tabir konuştum ama anlayan anladı :D

aslında 5. madde çok mantıklı sokak lambalarının üstüne birtane ufak panel koyacaksın içinede bi fotodirenç hemen direğin arkasına bi akü vb gibi bişey gündüz şarz edilecek bu panle sayesinde foto direnç sayesindede güneş ışığı gittiğinde birden direnç düşecek ve ışik yanmaya başlayacak ve sabahın ilk ışıklarında tam tersi olacak harika bir fikir yaa :drinks: bunun bi projesini çıkarmam lazım böylelikle ekeltrik bedavaya gelmiş olacak her evde olmasada sokak lambaları çok güzel şarj olmuş olacak :D her evde olursa o evin en az 1 odasını aküye ayırmak lazım :D

biraz teknik tabir konuştum ama anlayan anladı :D

Sizin dediğiniz zaten var, çoktan yapıldı :)

O madede evlerde kullanılan asfalt, boya ve diğer yalıtım malzemeleri güneş enerjisini hapsedip, elektrik üretebilecek. deniliyor..

Sizin dediğiniz zaten üretilen bir teknoloji; bakınız :

gunes-trafik-lambasi.jpg

Please register to see this content.

Sizin dediğiniz zaten var, çoktan yapıldı :)

O madede evlerde kullanılan asfalt, boya ve diğer yalıtım malzemeleri güneş enerjisini hapsedip, elektrik üretebilecek. deniliyor..

Sizin dediğiniz zaten üretilen bir teknoloji; bakınız :

gunes-trafik-lambasi.jpg

Please register to see this content.

hmm pardon bilmiyodum öğrenmiş oldum sağolun ama bunu bütün sokak lambalarında kullansalar ilk başta yapım maliyeti biraz tuzluya patlar ama sonrasını düşünürsek elimizde okadar güç varsa yapmaya değer demi :):p

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...