Jump to content

Fujitsu Siemens Pa 3553 Notebook Görüntü Problemi

Gaddar Davut

Recommended Posts

Selamlar,

Başlıkta belirtmiş olduğum model bir notebook aldım.

Bios Ayarlarından Sata Harddiski IDE yaparak XP yi kurdum.

Tüm donanımlarının en son driverlarını üreticilerinin sitelerinden indirdim.

Hepsi rahatlıkla kuruldu ve çalışıyor.

Ekran kartı Ati HD 3200 + HD 3470 Hybrid crossfire

Ati Catalyst 8.11 en son driveri

Ama Ekran kartı driverını yükledikten sonra XP açılırken açılış ekranını geçiyor daha sonra ekran kararıyor.

XP açılıyor. XP nin açılış sesi hoparlörlerden geliyor. Ama ekran kapkara.

Notebook un güç düğmesine basıyorum. Bu sefer XP nin kapanış sesiyle beraber Bilgisayar kapanıyor.

Tekrar açıyorum Her şey aynı değişen bir şey yok.

Driverları kurmadan XP nin yedeğini aldım Ghost ile. Tekrar tekrar yedekten geri yükledim XP yi. Tekrar baştan kurdum driverları Sonuç aynı.

Bu probleme çözüm önerilerinizi bekliyorum.

dostom tam driver oldundan eminmisin eger eminsen bilgisayar acılırken f8 e bas ordan vga modundanda baslatmayı sec ve ekran cozunurlunu dusur sonra bastan baslat acılması lazım oda olmadı gene dediğim yerden driverini sil bastan baslat ve everest gibi bi programla emşn olduktan sonra driverini indir

dostom tam driver oldundan eminmisin eger eminsen bilgisayar acılırken f8 e bas ordan vga modundanda baslatmayı sec ve ekran cozunurlunu dusur sonra bastan baslat acılması lazım oda olmadı gene dediğim yerden driverini sil bastan baslat ve everest gibi bi programla emşn olduktan sonra driverini indir

Zaten Marka Model olarak hem Everest programı ile hemde üreticisinin sitesinden notebook un modeline bakıp ondan sonra indirmiştim driverları. Notebookta biri onboard iki ekran kartı var. Ati HD 3200 + HD 3470 Hybrid Crossfire Dediğin yöntemlerle XP yi açtım. Daha evvelki driverlardan bir iki tane bulup onlarla denedim yine değişen bir şey yok. VGA modunda açılıyor XP. Ama normal modda değişen bir şey yok. Ekran kartlarından birini devredışı bırakıp öyle açtım XP yi yok. Sonra aktif edip diğerini devredışı bıraktım yine aynı.

Bios ayarlarını varsayılan yapıp bir dene.

Bios ayarlarını varsayılan yaptığım zaman XP Harddiski göremiyor.

Forumdan Sata Driver Entegreli Bir XP Cd si indirip denedim. Harddiski bios tan raid-ahci mod yaptım. XP yi kurulumuna başladım. Sata entegreli XP de harddiski göremedi.

Zaten Marka Model olarak hem Everest programı ile hemde üreticisinin sitesinden notebook un modeline bakıp ondan sonra indirmiştim driverları. Notebookta biri onboard iki ekran kartı var. Ati HD 3200 + HD 3470 Hybrid Crossfire Dediğin yöntemlerle XP yi açtım. Daha evvelki driverlardan bir iki tane bulup onlarla denedim yine değişen bir şey yok. VGA modunda açılıyor XP. Ama normal modda değişen bir şey yok. Ekran kartlarından birini devredışı bırakıp öyle açtım XP yi yok. Sonra aktif edip diğerini devredışı bıraktım yine aynı.

arkadasım umarım yanılmıorumdur ama cok bast bi problem eger bu notebookta net varsa yardımcı olmaya calısırım

mustafayildirici[b][color=#FF0000]Forumda msn, mail, adres, gerçek isim vs. bilgilerinizi paylaşmayınız[/color][/b].com ;)

İlgilenen arkadaşlar çok teşekkür ediyorum.

Notebook birisine hediye olarak alınmıştı. Bayramda hediyesini verdik.

Hediyenin sahibi Afyon’da biz İzmir’deyiz. Bayramdan bayrama görüşme şansı oluyor.

Pek çok kullanıcı gibi kendisi de Vista’yı beğenmiyor. Biz de XP kuralım öyle verelim dedik ama olmadı. Bilen birilerini bulabilirse kendisi yaptırır artık inşallah.

Notebook un modeli aşağıdaki linkte

İndirip kullandığım driver da şu linkte

Please register to see this content.

Notebook un üzerindeki ekran kartlarının driverlarını yanlış belirlediysem şayet. Doğru olan driverı da bilen varsa söylesin. Doğru driverı notebook un sahibine bildirelim. Bilen yoksa ya da zaten doğru driver ı kullanmışsam artık önemi kalmadı sayılır zaten.

Tekrardan ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler ediyorum.

Bayramınız mübarek olsun.

• 3 ay sonra...

Çift ekran kartı (Hybrid) ATI Mobility HD3470 Hybrid X2 graphics

Evet arkadaşım bahsetmiş oldugun notebook'a ait özellik ekran kartının 64 bit uyumlu olmasıdır. Hatta bunu birkaç arkadaşımız xp 64 bit kurarak gidermek istedi ama başarılı olamadı. Yalnızca vista ile uyum saglıyor. Buda ati cross fire ve hybrid ile ilgili bir problem. Umarım baska bir cözümü cıkar.

• 2 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...