Jump to content

Realtek Ses Kartı Sorunu

mavisskyza

Recommended Posts

seLam arkadaşLar...Ses Kartımın markası ReaLtek alc883-alc888...YakLaşık 1 aydır bilgisayarımdan ses çıkmıyor.Benim işletim sistemi vistaydı.Service pack 1 Güncelleştirmesi geldi bende yükledim.Sonra ses kartımın driverinı yükLedim kabuL etmedi.Meğersem reaLtek uygun bir driver çıkarmamış.Bende bilgisayarı xp ye çevirdim.Sonra Tekrar yükLedim driverı.Sorunum çözüLmedi . Ne yapmam gerekiyor aciLL yardımm edinn...Şimdiden teşekkürLer...

aygıt yönetiçisini aç driverin üstüne gel sag yap güncelede cd rom a tntctrnin eski versiyonunu koy yani sp 2 olanı taratır cözüm yükleme yapacaktır ben cok ugraştım bu olayla cözümü böyle buldum dene göreceksin gözünü sevem tntc xp her yerde işe yarıyor :) :) :(:)

Aygıt yöneticisinden bakarsanız. Orada problemli görülüyorsa sağ tıklayıp güncelleştirmeye basın. Oradan driver dediğiniz yeri göstererek yüklemeyi deneyiniz. Olmazsa Anakart driverleri iyi yüklenmemiştir. Onlarıda aynı yüntemle güncelleyerek deneyebilirsiniz.

aygıt yönetiçisini aç driverin üstüne gel sag yap güncelede cd rom a tntctrnin eski versiyonunu koy yani sp 2 olanı taratır cözüm yükleme yapacaktır ben cok ugraştım bu olayla cözümü böyle buldum dene göreceksin gözünü sevem tntc xp her yerde işe yarıyor :( :( :mellow: :mellow:

önerin için teşekkür ederim kardeşim yanLız ben tntctr nin eski versiyonu ne onu anLayamadım biras açarsan sevinirim ... teşekkürLer

:clapping:ses kartı driverini kaldır sonra tekrar yuklemeyı dene olmazsa ses kartında sorun olduğunu olduğunu tahmın edıyorum ses kartını değiştırebılırsın..

• 2 hafta sonra ...

arkadaşlar benim arkadaşın bilgisayarındada ses kartı sorunu var

normalde aygıt yöneticisinden sorun yok sürücü yüklü görünüyor winampta müzik çalarkan normal çalıyor ama ses gelmiyor sürücüyü kaldırdım tekrar yükledim (güvenli moddan) ama yine sorun çözülmedi eski yükü olan sürücü realtek ac 97 a3.88 sonradan yüklediğim realtek vdm a 406 ..

ayrıyeten sürücüyü kaldırdım tncxp cdsini taktım aygıt yöneticisinden yükledim yine aynı şekikde müzik çaliyor ama ses gelmiyor

sorun ne olabilir acaba lütfen yardımcı olun çok uğraştım olmadı, ayrıca aygıt yöneticisinde yüklü olmayan sürücü yok

Anakart Adı MSI PM8PM-V (MS-7222) onbord seskartını kullanıyorum

bilgisayarıma sağ tıkla yönet oradan aygıt yöneticisinden bak olmazsa ses driverlerini kaldır baştan yükle eğer yine olmazsa ses kartını değiştir derim yada değiştirmeden önce ses kartını başka pc de dene eğer ozamanda sorun olursa ses kartını değiştir eğer olmazsa format atıp driverlerini tekrar yükle

Aygıt yöneticisinde hiçbir sorun görünmüyor daha doğrusu hiçbiryerde sorun görünmüyor müzik çalarken normal çalıyor görünüyor ama ses gelmiyor sağ alt köşede ses ayarlarına baktım hepsi açık bir türlü anlayamadım anakart msı sitesinden sürücü indirdim onu yükledim yine olmadı

tek şüphelendiğim konu ses kartının yanmış olması ama ses kartı yanınca negibi sorunlar beliriyor onuda bilmiyorum lütfen bilen arkadaşlar varsa yardım etsinler

Yorum ve yardımlarınız için sağolun arkadaşlar evet dediğiniz gibi ses kartım yanmış

Çünkü çok uğraştım sorun donanımdanmı yoksa yazılımdanmı diye bir çok sürücü yükledim gene olmadı

Aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar olursa cevap bulabilsinler diye yazıyorum

Normalde aygıt yöneticisinde ses sürücüsü ve diğer bütün sürücüler yüklü bi sorun yok müzik çalardan müzik çalıyor ordada sorun yok ve yüklü olan ses kartındada normal ayarlar sağlam ama

tek sorun sesin gelmemesi eğer kulaklık veya ses sisteminizde sorun yoksa demekki ses kartınız yanmiş.

bende yeni bir ses kartı aldım ve sorun çözüldü...

arkadasım bı teknık servıs olarak bu realtek ın yenı ses kartlarından cok cektım aynı sorunu defalarca yasadım sorun ne ses kartında nede pc de bence bıde soleyecegım yontemı dene ondan sonra kararını ver

realtek kendı drıverları calıstırmıyo ılgınc ama bende hep boyle oldu mesele alc 89 alcxxx dıe drıver yukleyınce calısmıyo

yapman gereken realtek ın sıtesınden all ın one drıverını ındır yukle ve dene buyuk ıhtımal bu sekılde sorun cozulur bende bu sekıldecozuyorum sorunu bakıyom realtek hemen elımde all ın one u yukledımmı calısıyo canavar gıbı

kolay gesın ıns sorunun cozulur

• 2 hafta sonra ...
başka bi çaresi yokmu yha

bak güsel dostum bana tamir için gelen bir bilgisayardada aynısı vardı ne yaptımsa kabul etmiyor du

sen en güseli realtek in cıkardıgı yama var en son versiyonu onu bul onunla dene nette ulaşabilirsin buna

veyaa anakartın cd sinin içinde güncellemesi vardır xp için onu yap xpinstall gibi bişey yazar onun yuklenmesine izin ver ana kartını guncelledikten sonra xp ye tekrar kurmaya calış oda olmassa tncxp de realtek ses kartları drıverleri coguu entegrelii onu kurda dene inşallah olurrr....

arkaşım bazı anakartlarda ilk once high definition driverını yukleyeceksin sonra driver ı kurcan sana tavsiyem

1. xp y i ilk kurdugun hale geri al

2. anakartın sitesine gir ve ordaki driver ı indir

3. sorun olmadıgı halde ses gelmiorsa digital cıkışı aktif hale getirmşindir programı ac 2 cıkıs yada 4.1 5.1 yap o seni yonlendirir

Realtek High Defination Ses yükleme sorunu

Bu aralar özellikle son zamanalarda bilgisayar alan arkadaşlarımızda Realtek HD programının yüklenmesiyle ilgili ciddi bir sorun var. Kısa bir şekilde bunu burda açıklamak istedim.

İlk olarak sorun genelde şu şekilde oluşuyor. Programı yüklemek istiyorsunuz ama tam kurulumun sonuna geldiğiniznde "Relatek HD kurulumu yapılamadı" gibi bir sorunla karşılaşıyorsanız bu çözüm yolunu denemenizi tavsiye ederim.

İlk önce bilgisayarı F5 güvenli modda açın.

Daha sonra masaüstündeki bilgisayarımda sağ klik yaparak, Özellikler>Donanım> Aygıt yöneticisi> Sistem Aygıtları yolunu takip edin ve burada Microsoft UAA Bus Driver for Hihg Defination Audio isimli eklentiyi sağ klik yapın ve devre dışı bırak yapın. Daha sonra bilgisayarı tekrar başlat yapın, ama yine güvenli modda.

Bilgisayar açılıp, masaüstü gelince, bu defa aynı yolu Özellikler>Donanım> Aygıt yöneticisi> Sistem Aygıtları izleyerek Microsoft UAA Bus Driver for Hihg Defination Audio eklentisi kaldır yapın.

Daha sonra bilgisayarı tekrar başlat yapın, ama bu defa normal modda açın.

Bilgisayar açıldıktan sonra, Anakart CD'si veya İnternetten indirdiğiniz Realtek Hd Audio Driver Dosyasını normal bir şekilde Setup'tan kurun. Diğer taraftan kaldırdığımız Microsoft UAA Bus Driver for Hihg Defination Audio eklentisi otomatikman kendisi kurulacaktır.

Kolay gelsin ...!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...