Jump to content

Power Supply Hatası

YAGMURADAM

Recommended Posts

Değerli arkadaşlarım.1 saat öncesine kadar hiç sorun vermeyen bilgisayarım son 1 saat içinde ilginç bir sorun verdi.Sorun şu.

Power supply i bilgisayara vidalayıp takınca 2-3 dakika içinde bilgisayar trak diye kapanıyor.Eğer power suply yi dışarı alıp bilgisayarın kasası ile teması kesersem sorunsuz çalışıyor.Topraklama mevcut kablolarda.windows ta kesinlikle sorun yok.Şu anda kasadan power suply i ayırdım.Hiç sorun vermedi.Hata acronis yedeğime bile döndüm.Sorun ne olabilir.Fanlarda bir sorun yok.Tüm sistem stabil görünüyor. Sorunumun çözümünü bilipte paylaşırsanız çok memnun olurum.Saygılarımla

Sistem özellikleri :

Power suppy :frisby 350 watt

İşlemci :p4 2.0

Anakart asus 478 pin

ram 1.5 gb(3 x 512)

hardisk :250 gb samsung pata

ekran kartı :nvidia fx 5500

power supy nnı değiştir dene ben 350 wat dente bir powersupy takmıştım pc kapatınca yada resetleyince kasaya giren elekttriği kesmeden pc açılmıyordu frisby 300 vat takınca bu sorun ortadan kalktı.

frisby power yüzünden benim anakart garantiye gitti 3 kere hala adam olmadı :D

Powerında bir kısa devre yada açık devre oluyor heralde, kasaya değip değmemesiyle ilgisi olmaz.

Sorunu çözdüm arkadaşlar.Bilgisayarın 3 yolunun takılı olduğu priz içerden kısadevre yapmış.Topraklaması ile şasesi birvbirine değiyor.O yüzden sistemi korumak için direk kapanıyormuş.Prizi değiştirdim sorun kalmadı.İlgi ve alaknızdan dolayı hepinize teşekkür ederim.Saygılarımla

geçenlerde de benim başıma benzer bi hadise geldi elektirik gitti geldi mavi ekran hatası verdi kasaya dokundum kasada elektirik var baya çarptı beni 5-10 dakka bekledim kontrol kalemiyle nereye baktıysam elektirik var 1 saat deneme yaptım sonuç aynı söktüm pc yi servise ******ürdüm adam taktı çalıştırdı elleme elektirik var dedim baktık hiç bişe yok makina takır takır çalışıyo woltaj boşalması olduğunu o anda toprak bi zemine koymam gerektini söyledi kasa masa üstünde oldundan elektiriği boşaltamadığını söyledi sizinki,de benzer bir durum olabilirmi acaba.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...