Jump to content

Windows Kurarken Mavi Ekran Hatası

alabora

Recommended Posts

alabora,

Bende de kurarken aynı hata verdi. Aynı Windows'u 4-5 bilgisayara kurdum, sorunsuz. Ama, bende sorun çıktı.

Anakartım Gigabyte EP45-DS3L

RAM Kingston 1066 MHz. HiperX 2 GB

İşlemcim İntel E8400

------------

Bugün internetten araştırdım. Aynı RAM'den bir kaç kişi daha kullanıyormuş. Onlar da kuramamış. Ben aslında Windows'u kurdum. Ama, ara sıra hata verdi. Bir de şunu duydum. Yeni anakartlara bir çip koyuyorlarmış ve yasal olmayan yazılımları kullandırmıyormuş. Ne kadar doğru bilemem.

Malum hata: büyük ihtimal yüksek oc yapılmasından kaynaklanır..volt ayarlarıyla ilgili bir sorun olduğunu düşünüpde volt ayarlarınızla oynamışsanız; az volt dan kaynaklanan sorun yada ramlerın slotlrndandır. Ramlerını baska slota takıp dene ekran kartıyla cakısıyordur muhtemelen..

mavi ekran bildiğim kadarıyla ram dan kaynaklanan bir sorun ramın tozlanmış olabilir veya slotlarını kontrol et orda bi sorun olabilir yani ramından kaynaklanan bi sorun diye düşünüyorum

cekilmez_kiz

kardeş mavi ekran hatalarının %99'u ram den kaynaklanır

yapıcağın tek işlem ramleri söküp bildiğin okul silgisiyle tırnaklarını silmek ve yeniden takıp sorunsuzca sistem kurulumunu gerçekleştirmek

hadi herkese kolay gele :pardon:

• 2 hafta sonra ...

Birde cd romu değiştirmeyi denedinizmi acaba,sağlam çalışan cd romla dene bakalım ne değişiklik olacak bir bakın.İnşallah hdd nizin ilk başalagıçta bad secktor olmaması dileği ile,ben de de oldu ben 3 cd romdan son 4. cd romla hallettim.Bilginize.Ramla uğraşmayın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...