Jump to content

Ses Cok Az (derınden Gelıyor)

erek54

Recommended Posts

arkadaslar benım pc yaklasık 3 ay once power supply gıtı gecıcı olarak 1 power buldum taktım pc normal calısmamaya basladı hatta klavyede bozuldu.yenısını aldım fakat sesde problemım var ses cok az cıkıyor duyulmayacak kadar az.bu arada pc ye format attım mecburı olarak cunku gecıcı power sıstemı cokertmıstı o gun bu gundur pc de ses yok ugrasıyorum ama nafıle drıver lerı herzamankı gıbı yukluyorum gorev yonetıcısınde soru ısaretı falanda yok acaba bı yerde hatamı yapıyorum yoksa ses kartıda mı gıttı?ses kartı tumlesık 8 cıkıs realtek alc883 ana kart epox ep-af 570+ultra/g.entrasan olan duru ıse ana kartta cd ıcın gırıs yerlerı var oraya baglantı yaptıgımda ses gumbur gumbur cıkoyor .guncel drıverlerı ındırıp kurdum sonuc aynı kafayı yıyecem benım problem nerede acaba.herkeze tesekkurler.

Ses kartınızın 8 çıkış olduğunu söylemişsiniz, işte çözüm bence burada, yani çıkış ayarlarını iyi yapınız stereo çıkış moduna getiriniz ...

mono stereo dıye bı ayar bolumu yok ama 2 kanal 4 kanal 6-8 kanal ayrımı var cıkıs ayarı2 kanalda duruyor.farketmıyor 4-6-8 de yapsam ses aynı onde jak cıkısları yok bunu bıle bıle kasanın onunu actım yerlerı vardı kablo falan gelıyordur belkı ama ön cıkısı gorupte arka cıkısı engeller dıye ama kablo dahı gelmıyor on cıkıs ıcın kafayı yıyecem yınede tesekkurler.

power sup 1 hafta once tekrar 400 w olarak yenısı ıle degıstırıldı.ayrıca ozellıkle vurgulamak ıstedıgım cd gırıs uclarından gırıs yaptıgımda veya dokundugumda canavar gıbı bas cıkıyor bu durumda ses kartı yanık olabılırmı?

Please register to see this content.
Resimdeki pınlere dokununca veya bı cahaz baglayınca on numara ses cıkıyor???

Ampermetre ya da voltmetre kullanabiliyorsanız, ses çıkış uçlarının değerlerini kontrol edin. Standart dışında (12V) bir durum var ise ses kartının çıkış yolunda problem vardır. Böyle bir durumda sorunun çözümü o yolların tamiridir. Bunu da TV tamircileri yapabilir.

bende bir tv tamir teknisyeniydim yani ölçü aleti kullanmayı iyi bilirim.çıkışları ölçtüm.çıkış yanık değil okesin yanık olsaydı sürekli bas sesi(uğultu)çıkardı.benim problem orada ses çok çok çok az çıkıyor.ama ana kartta bulunan cd in girişi harici ses aygıtı takabiliyorum ve en basit telefonumu bağladığımda kopek gıbı ses var.ölçüm yaptığımda çıkışlarda medıa player calarken 020 maxmum milivolt var cd in girişine bağladığımda 300 milivolt maxmum gelmekte.telefonu çıkışlarını ölçtüğümde 500 milivolt çıkıyor.ana kart daha garantili fakat problem drıver mi ses çıkış arızasımı.işletim sistemim siteden indirip kurmus oldugum modifiyeli xp sp3 2009 ultimate ama orjınal xp sp2 yuklesemde durum aynı bizzat denedim.

Tekrar teşekkürler yorumlarınızı beklıyorum.

Şimdi anlarız sorunun yazılımsal mı donanımsal mı olduğunu

Önce bu linkdekini kurun

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp32501-33000/sp32646.exe[/CODE]

Ardından alttaki driveri kuruyorsunuz

[CODE]ftp://202.65.194.212/pc/audio/WDM_R210.zip[/CODE]

Bilgisayarıma sağ tıklıyorsunuz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyorsunuz. Sistem aygıtlarının altında sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklayıp, sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyorsunuz. Gelen ekranda "arama şu konumu da içersin" yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.

C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield

Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayınız. Bilgisayarı yeniden başlatınız.

Eğer yeniden başlattığınızda ses gelmediyse xpnizin service pack'ine göre hotfix yüklemelisiniz.

Onuda vereyim;

[CODE]http://rapidshare.com/files/169351412/Realtek_HD_Audio_Hotfix.rar[/CODE]

[color=#FF0000]Kesinlikle söylediğim sıra ile yapın.[/color]

YUKARIDA ARKADAŞLARIMIN DEDİĞİ GİBİ ANAKARTLA UYUMLU OLMAYA BİLİR AMA SEN BİRDE SESİ KULAKLIĞA YADA HOPARLÖRE VEREN KABLOLARA Bİ BAK BENDE BİDEFA SORUN ORDA ÇIKTI KARDEŞ

bende bu arkadaşa katılıyorum katılcam tabi arkadaş bizim sınıftan kardeşimin dediği gibi anakartla uyum olmayabilir yada kablolarda sorunolabilir hadi kolay gele

YUKARIDA ARKADAŞLARIMIN DEDİĞİ GİBİ ANAKARTLA UYUMLU OLMAYA BİLİR AMA SEN BİRDE SESİ KULAKLIĞA YADA HOPARLÖRE VEREN KABLOLARA Bİ BAK BENDE BİDEFA SORUN ORDA ÇIKTI KARDEŞ

bende bu arkadaşa katılıyorum katılcam tabi arkadaş bizim sınıftan kardeşimin dediği gibi anakartla uyum olmayabilir yada kablolarda sorunolabilir hadi kolay gele

• 1 ay sonra...

arkadaslar tesekkurler bıraz uzun zaman oldu ama problem cozuldu.uzun zaman gectı cunku servıs uretıcı fırma anakart alınan bayıı falan.ana kart garantılı ıdı yetkılı teknık servıse gıttı.ana kart arızalı cıktı ve ıadeye dustu(tamır olamadı uretıcı fırma *epox*uretımı durdurdugu ıcın yenısı verılemedı)ana kart exa dan alındıgı ıcın exa 65$ fıat bıctı bende 30$fark vererek farklı bı marka daha ıyı bı ana kart aldım.bılgınıze sunar tesekkuru bır borc bılırım.saygılarımla.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...