Jump to content

Tek Hddye 4 Işletim Sistemi Kurmak

köftehor

Recommended Posts

tek hdd derken bölümlenmiş mi yoksa bölümlenmemiş mi, mesela 160 gb lık hdd yi ben 3 tane kurmuşdum xp vista ve pardus 2008

eğer bölümlenmişse c,d,e,f, diye o zaman her birine birini kurabilirsin ama kurulum sıran xp vista win 7 ve en son linux olmalı kolay gelsin...

işin biraz zor linuxü usulünce kaldırmazsan diğer sistemlerden de olabilirsin ben win 7 nin vistadan sonra kurulması görüşündeyim ya kurcalama derim ya da linuxü düzgün kaldır. haaa ama diyorsan ben deniyorum nasıl olsa veri kaybı önemli değil fazla tak dvd yi kur 7 yi :clapping:

kolay gelsin birader oncelikle sunu bilmen lasım microsoft yazılımlarında ben vista cıktıktan sonra hic denemedim ama 98 2000 xp pro hatta longhornla eskiden yeniye dogru kurmalısn ve partition ayrımında f diskte bolumun bırakmalısın sonradan windowstan almamsı icin saglıklısı budur microsoftlar kendi icinde otomatik sıraya giriyor sorunsuzz olarak

c:) win98

d:)win2000

e:)Winxp

f)

Rfs)linux tabanalı sistem teknik buydu acılısta 2 bot ekranı olusurdu birincisi linux kendi icinde dagılım ve microsft gecis linkii bu liki tıklayıncada microsoft boot ekranı cıkar soorada secerdin

sende ve bende bir sorun var oda vistay eklmek bu sıralamaya ama ogrendigim kadarıyla vista boota sorunlu ve vboot veya benzer bir yazılımla ancxak bu teknik uygulanabiliyor

simdiden kolay gelsinn takipteyim

konuya karsı

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...