Jump to content

Kablosuz Modem

ayhantoka

Recommended Posts

150 METRE UZAKTAKİ ARKADAŞA İNTERNETİMİ PAYLAŞTIRMAK İSTİYORUM KABLOSUZ MODEM 150 METRE UZAĞA SİNYAL GÖNDERİRMİ ARADA 3 METRE YÜKSEKLİĞİNDE BRİKET DUVAR VAR OLMAZSA KABLO İLE İLETEBİLİRMİYİM İNTERNETİ

icon13.gifDİKKAT: İletilerinizi Gönderirken Klavyenizin 3090qz6.jpg Tuşunun Kapalı Olmasına Özen Gösteriniz.

Evin karşısında dayımlar oturuyor. Oraya kablo 80m gitti. Kabloyu taktık sinyal gelmedi. fakat kablo sarılı iken yani odanın içerisinde başka bir bilgisayara taktığımda sinyal geldi. Açık havada olduğu için sinyal kırılıyor. Şöyle olabilir. araya switch koyarak sinyal %100 artırılır. Kablonun elektrik kablolardan uzakta olması gerekir. Kabloda Cat6 olanını al. Cat5 olanını alma. Cat5 incedir. ortamdan etkilenir. Cat6 kalındır. Sana tavsiyemdir.

Modeminiz Wireless'sa bağlanacak kişi Flash Belleğe Benzer Bir Usb Çıkışlı Wirelless :clapping: İsmini tam bilmediğim için böyle anlatıyorum, olması lazım, eğer sınırın dışına çıkmamışsa çeker,geçiyorsa çekmiyorsa kablo alman şart :clapping:

bd90172.jpg

Modeminiz Wireless'sa bağlanacak kişi Flash Belleğe Benzer Bir Usb Çıkışlı Wirelless :clapping: İsmini tam bilmediğim için böyle anlatıyorum, olması lazım, eğer sınırın dışına çıkmamışsa çeker,geçiyorsa çekmiyorsa kablo alman şart :clapping:

bd90172.jpg

Sınır diyorsunda sınırdan bahsettiğin nedir kaç metre.

Arkadaşlar kalo ile verimli mesafe 75 m dir 75 m den sonra kalo da cok problem yaşarsınız . kablosuz mesafesi de 100 m acık alan da dır oda sinyal güçü son derece düşük olur . 7db lik güçlendirilmiş bir alıcı anten kullanırsa alıcı taraf ozaman problem yaşamaz . bunun kesin cözümü ise dış cephe kalosuz antendir onlarda 9db likleri tercih edilmeli dir . kaynak sağlayan taraf da vericiyi mümkünse cam kenarına direkt koymalı .

Kablo da kesinlikle tavsiye etmiyorum .

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...