Jump to content

Sigara Yasağı Hayatınızı Nasıl Etkiledi

kazaam

Sigara yasağı hayatınızı nasıl etkiledi?  

22 members have voted

1. 1. Yararı Oldumu Acaba ?

• Sigara kullanmıyorum yeni kanundan çok memnunum
      13
    • Bu sayede sigarayı bıraktım
      3
    • Sigara içebilmek için sürekli çalışmaya ara veriyorum.
      6

Recommended Posts

Sigara kullanmıyorum yeni kanundan çok memnunum fakat daha da ağırlaştırılmasından yanayım. Mesela 18 yaşından küçük çocuklara sigara satışı yapılmasının çok ağır para cezası olması gerekiyor.

Dışarıda alenen sigara içenlere (gençleri ve küçük çocukları sigaraya özendirmek) suçundan ağır para cezası verilmeli. Bu yapılmazsa sevgili RTÜK'ümüzün filmlerde sigara içenlerin ağzını burnunu kapatması anlamsız oluyor.

Yine nargile kafelere 18 yaşından küçüklerin alınmaması gerekirken ilkokul çocukları bile nargile içiyor. Denetim sıkılaştırılmalı.

Sigaraya sonuna kadar karşı olan birisi olarak yeni çıkan yasalar hafif geldiğini bile söyleyebilirim.. çok daha caydırıcı olması lazım cezaların.. zaten hükümet bi yandan sigaranın fiyatını yükselterek içmeyi biraz önlemeye çalışıyor dahada devam etsinler 20 30 ytl olsun bi paket sigara ki insanın içi yansın onu içerken.. yazık walla millet kendini zehirliyor yetmiyor gibi bize bizleri zehirliyorlar..

6 ay evveline kadar sigara içerdim hemde ne içme günde 3 pakete banamısın demeden.Sonuç deliymişim kendime düşmanmışım 6 aydır içmiyorum ve aramıyorumda içtiğim zamanlarda hiç bırakamıyacağım sanırdım ama bıraktım ohh be

Bu arada dedem birkaç yıl önce sigaraya bağlı akciğer kanserinden öldü bende göğüs ve meslek hastalıkları hastanesinde çalışmaktaydım ve halada çalışıyorum :clapping: Bu ne yaman çelişkidir değilmi?İbret alacağım ortamlarda sigara denen laneti bırakmadım da altı ay evvel safra kesesi ameliyatı sebebi ile üç gün sigara içmedim ve dedim ki biride bir binide bir içmediğim her gün karımdır hala içmiyorum ve sigara yasaklarından çoook memnunum dahada katı kanunlar koysunlar pasif içiciliğin ne kadar zarar verici olduğunu şimdi çok daha iyi anlıyorum

Sıgara içmiyorum. İçenlere de şu aşamada çok büyük bir önleyici olduğunu düşünmüyorum. Kahve, cafe ve lokantalarda yasaklanınca etkisini görebileceğiz.

Bana inan şuan tam bir rezillik durumunda şuan iş yerinde içmiyorum cafe lokanta olayına katılıyorum bu yasağı o zaman anlıyacağız

İzmir'deki kafelerin çoğunda (ki bunlara kampüs içi de dahil) yasak var şu anda. Diyorum ki, kafe, lokanta vb. yerlere küçük birer gaz odası yapsınlar sigara için, ne bizim bi yerimiz donsun ne içmeyenler etkilensin olmaz mı? Biz zehirlenmekten memnunuz madem kime ne kardeşim? :D

Evet, bu yasaklamaya karşı çıkan işletmecilerin isteği de sigara odası benzeri bir yerdi. Adamlar da haklı, büyük alışveriş merkezlerinde kimse gelip oturmuyor diyorlar. Sigara odası şart bu durumda.

Son iki ayda 300 bin paket civarında sigara alımı azalmış. Belki denk gelmiştir, belki yasak yüzündendir. Kim bilir? Bırakında şu millet birazda olumlu gelişmeleri konuşsun. Bıkkınlık geldi artık polemiklerden.

Kötü Yanını Cok Görüyorum:...

Örnek:

Ben kahvaltı yapmaya gidiyorum giriş katı soğuk diye alt kata iniyorum orada sigara içmek serbest oluyor. Sigara kullanmadığım için Sabah sabah o koku midemi bulandırıyor:s yani Yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal...:S

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...