Jump to content

Intel E8400-intel Q6600 Ya Da Amd Phenom 9950 Mi?

SeamanNeo

Recommended Posts

Bu sistemi kaça aldıgını yazarsan sevinirim.

Arkadaşlar, ilginize tekrar teşekkürler. Ama, ben parçaları bugün aldım. Parçalar da şunlar;

Sistem 1

INTEL CORE 2 DUO E8400 3.00GHz 6MB CACHE 1333MHZ LGA775 İŞLEMCİ

Gigabyte EP45-DS3L 1600 FSB/DDR2 1200 S+GL+16X 775 anakart

Kingston 2GB 1066 MHz HiperX RAM

400W iyi markalı bir kasa

ben 8400 kullanıyorum. eski oyunlarda p4 den aldığımdan daha yüksek biperformans alamasamda başlangıcında core2duo simgesiyle başlayan oyunlarda daha yüksek performans aldığım kesin.

ram olarak 4 gb kingston extreme kullanıyorum bakır soğutmalı- tavsiye ederim

(not: eğer görüntü rander ı ile uğraşıyorsan şunu söyleyeyim vegasın en son sürümü bu işlemciyi 99 a vurduramıyor 720p render alırken ona göre kıyasla :()

Bu sistemi kaça aldıgını yazarsan sevinirim.

Arkadaşlar, fatura bende değil, arkadaşta. Yanında birkaç parça daha aldık. Eğer yanlış hatırlamıyorsam sadece yukarıdaki parçaları 700 YTL civarına aldık. Parçaları Kadıköy Başçavuş Sk. (Yazıcıoğlu)'ta bulunan dükkanların birinden aldık. Reklam olmasın diye dükkanın ismini vermiyorum.

tabiki:

Sistem 2

INTEL QUAD CORE Q6600 2.4GHz 8MB CACHE 1066MHZ LGA775 İŞLEMCİ

Gigabyte EP45-DS3L 1600 FSB/DDR2 1200 S+GL+16X 775 anakart

Neden:intel core 2 Quad Core işlemci 4 çekirdekli core 2 duo ise çift çekirdekli amd yi ise işlemciden saymıyorum işlemcinin kralını intel üretiyor.bide intel e8400 işlemci ise aşırı ısınma yapıyor...

power supply:

thermaltake 500w

neden:thermaltake 500w kendisini ispatlamış çok sağlam bir güç kaynağı kasa içi soğutmayı müthiş yapıyor. Tek fanlı, Sökülüp takılabilen kablo yapısı sayesinde kasa içerisindeki hava sirkülasyonuna yardımcı olur. şiddetle tavsiye ediyorum...

ram:

hi level 4 gb 800

neden:bu ram hem soğutuculu hemde bellek kapasitesi daha fazla diğerlerine göre

Programlarda 4 çekirdek desteği çıkınca Q6600 senin yararına olacak :)

Q6600 2.4 ghz çıkaracağına,E8400 değilde E8500 al 4 Ghz çıkar. (Overclock)

Eğer alacağın ekran kartı Ati ise AMD öneririm.

Geforce 8500gt demişsin 8800Gt al yada AtiHD4850 daha 5 yıl ekran kartı alma :p

8500 GT ekran kartı ile istersen 16cekirdek islemci al oyunlarda cakılırsın..

2 cekirden amd 5200+ 5000+ 4000+ hepsi işini gorur.. oyunda onemli olan ekran kartı .. işlemcilerin cogu seni 4 yıl idare eder idare etmeyen genelde ram sayısı

ve ekran kartı olur benc işlemciden az kıs

9800

ya da 2.el temiz bir 8800 Al rahat seni 2 yıl gorur bu kartlar.. unutma donanımda kural su dur. bilgisayarda hızı en yavas olan donanım belirler..!

ram olarak

OCZ 2GB 1066MHz DDR2 Bellek

tavsiye ederim

ben amd kullanıyorum memnunum ama bazı enteresanlıkları var ne gibi XP dogru duzgun bir 2 cekirdek destegi sağamıyor (kaldı ki 4 cekirde hiç sağlamaz. vistaya allah hak getire.) ne gibi enteresanlıklar hemen soyleyim misal prens of persia oynuyorum adamın sacları gereğinden falza hızlı ucusuzu .. bir adam bir mt bi sn de gidecekse yarim saneiyede gidiyor cok sacmalasıyor sistem.. (driveri sunu bunu kurunca duzeliyorda amd dualcore optimizer i fln)

amd yi sogutma birazda problem stok fan ilk zamanlar seni goturur ama zamanla biraz eskiyince işlemciye iyi bir fan almak gerekiyor.

amd nin anakartları ucuz..

intele geleim intel pahalıdır. ama bazı guzel yonleri vardır. NE gibi Garantiis süper.. işlemciyi del gonder yenisi geliyor.. Yak gonder yenisi geliyor adamlar müsteri hatası demiyor. bizim abi anahtarlık yapmıs .. gonderdi sonra yenisi geldi (hos onun toptanci ile arası iyiydi neyse.)

garanti acısından intel derim.

performans dersen

hangisini alrısan al aradaki performansı hissemezsin.. bir defter tutarken bodyci olmak ile sıska biri olmak cok fark etmez.. ikisi de halleder..

3ds max ile buyuk uygulamara render alıyorum işte vidyo capture ve codekleme yapıyorum sürekli dersen en iyi 4 cekirdeği al derim..

birde 4 koltuklu arban var tek kişi sürüyorsan ne anlamı var diger 3 koltughun bence 4 cekirdekte ona benzer..

ben x2 amd 3800+ kullanıyorum oyunların hiç birinde zorlanımıyor ekran kartım 1900gt (onunda emeklilik vakti geldi de işte dolar düserse gelcek yuzyılda alırım :p )

ya da hiç kasma bu kadar git 700 ytl ps3 al.. ki hatta pcden daha zevkli ps3 klavye mause da baglayabilirsin blueray film de izlersin extra tekken6 gibi pc de olmayan oyunları oynarsın God of war 2 gibi (hatta 3 cıkacaktı bu aralar)

700 ytl ps3 nerde diyorsan

www.gittigidiyor.com bak bir sürü!

birde yanlıs bilmiyorsam amd phonem dogal 4 cekirdek yani 2 + 2 değil.

güc kaynagını iyi almazsan yine dediğim gibi sistemde en yavas olan parcaya gore calısır yani verim düşük olur..

antec in 500w güc kaynagını kullnaıyorum simdi inan sistem rahatladı eskiden asus 350w vardı git arkadas lpg li mersedes gibiydi :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...