Jump to content

Bölünmüş Ve Harici Hdd Lere Giremiyorum

CeLL@T

Recommended Posts

Arkadaşlar bölünmüş alanlarıma ve dışardan taktıgım harici olan hiçbir diske giremiyorum altta resimde verdiğim hata çıkıyor. Bu sorunu düzeltmenin bir yolu varmı acaba.. ?

Not: Format atıldıktan sonrada düzelme olmadı.. Buldugum tek çözüm diskleri biçimlendirmek fakat dolu oldugu için biçimlendirme yapmama imkan yok..

http://img360.imageshack.us/my.php?image=sorunsp0.jpg

Aynı sorun bende de olmuştu ve bende sadece hdd Ler deiL hic bir seyi acamıyordum İnternet explorer i bile tıklasam birlikte aç geliordu.. pratik bi yolu varsa bende alayım hatırlamıyorum ama formattan sonra düzeLmişti sanırım.

Şimdi şu dediklerimi yapınız.

1.Masaüstünde bilgisayarım simgesine çift tıklayıp ana ekrana gelin.

2.Araçlar > Klasör Seçenekleri > Dosya Türlerine gelin.

3.Burada sol tarafında None hemen yanında Sürücü yazan kısma tek tıklayınız.

4.Dosya Türünü düzenle ekranı gelecek.Bu ekranın solundaki Varsayılanı yap butonuna basın.Tamam butonlarına basın ekranları kapatın.Ve hardisklerinize çift tıklam ile girmeye çalışınız.

5.Eğer olmazsa aynı ekrana geri dönün ve busefer yeni butonuna basın

6.Gelen Yeni eylem ekranında Eylem kısmına Aç ve Eylemi gerçekleştirmek için kullanılan kısmına ise Gözat butonuna basıp C:\WINDOWS kalsöründeki Explorer.exe yi göster.

7.Aynı işlemi yanında None ve klasör yazan kısma da uygulayacağız.

8.Burada eylem kısmına explore eylem programı olarak explorer.exe yi koyacağız.Tamam a basın

9.ve yine aynı ekrana dönüp None klasör yazan kısma gelin ve yeni ye basıp eyleme Open yazın.

Eylem için yine explorer.exe yi yazınız. Tamam butonlarına basıp ekranlardan çıkın.

10.Tamam butonlarına basıp ekranlardan çık.Ve dene .

Sizdeki sorun windowsun varsayılan gezgin ayarları bozulmuş.Bu virüs kaynaklı da olabilir.Bir sistem düzenleyici programın yanlış kullanımından da olabilir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...