Jump to content

Başarı Için Şansmı Yoksa çalışmakmı önemlidir

By_Neo

Recommended Posts

Arkadaslar Öncelikle meraba.

Biizm 3 aralıkta bir münazara yarışmamız war KOnusu "Başarı için Şansmı yoksa çalışmakmı önemlidir" Biz Çalışmak önemlidir i savunacağız bunun için sizlerden de yardım İstiyorum:) Bu münazarayı almamız lağzım:)

ben sizin yerinizde olsam munazara icin hic calismazdim. daha sonra karsilikli tartisma icin cevap vermez ve sonucu beklerdim. sonucunda onlar kazanacak ve sunu soylerdim. biz calismadik sansimiza guvendik arkadaslar calisti ve sansina guvenmedi. sansi savunmalari calismalarina mani olmadi ve calistilar bu sebeple sansina guvenen degil calisan kazanmis oldu. sonuc olarak sansli olan degil calisan basariyi kazanir.

"Başarmak"

Ama neyi başarmak? yerine, ortamına, zamanına ve daha bir çok duruma göre değişen bir kavramdır başarı.

ülkeler arası savaş çıkar çok çalışan ve çok güçlü olan bir devlet kışın zor şartlarına bağlı olarak yada başka bir çok sebepden dolayı yenilebilir, karşısındaki ülke kazanır ve bu bir şanstır.yine aynı ülke kışın zor şartlarına dayanabilir çünkü güçlüdür ve kazanır.Bu da çok çalışmanın sonucu başarıdır.

Yani bu yarışmada kesinlikle başarmanın ne çok çalışma ile nede şansa bağlı kalınır diye birşey ispatlamaya çalışmayın.sadece çok çalışmak yada sadece şans ile olacağını dayatırsanız kaybedersiniz.

sonuç olarak hem çok çalışmaya hem de şansa ihtiyacımız vardır.

@cumman ın metnini hemen kaydettim:) Konusmanın sonlarına doğru kullanmayı düşünüyorum:) Haftaya Çarşamba Sonucu bildiririm:) @Cumman hadi Yardım:) Cok yerinde bir laf ettin:)

Hadi arkadaslar hepinizin fikrine ihtiyacım war:) Fen lisesi ile yarısıcaz:)

Şans diye birşey yoktur. Çalışmanın sonucu ve aşamalarında işlerin kolaylaşması vardır buna halk dilinde şans talip denir. Başarı durumu kesinleştirmesede sonuca yaklaştırır. Çalışarak istediğin sonuca ulaşamazsan bile en azından çalışalarak birşeyler yaptığın bile seni rahatlatır.

Şans diye birşey yoktur. Çalışmanın sonucu ve aşamalarında işlerin kolaylaşması vardır buna halk dilinde şans talip denir. Başarı durumu kesinleştirmesede sonuca yaklaştırır. Çalışarak istediğin sonuca ulaşamazsan bile en azından çalışalarak birşeyler yaptığın bile seni rahatlatır.

bir soru sorucam mesela puanları aynı veya aynı sınavı geçmiş öğretmenlerden veya memurlardan sadece bazıları yerleştiriliyor üstelik aynı özellikte diğerleri açıkta kalıyor şimdi bunlar azmı çalıştı hayır yani çalışsalarda şansları olmadığından açıkta kalabiliyorlar buna benzer bir sürü örnek var mesela durup dururken biri ile tanışmak ve onun sayesinde iş alanında bir yerlere gelmek aslında onunla tanışmasa bir yerlere gelemezdi yani bunlar şanstır..sanş kesinlikle vardır...

ve soruya gelince ünlü birinin sözüydü einstein sanırım

dahi olmanın sadece %1 beyindir geri kalan kısmı çalışmaktır demiş...

yani başarılı olmanın sadece %1 şanstır geri kalan kısım çalışmaktır...

bir soru sorucam mesela puanları aynı veya aynı sınavı geçmiş öğretmenlerden veya memurlardan sadece bazıları yerleştiriliyor üstelik aynı özellikte diğerleri açıkta kalıyor şimdi bunlar azmı çalıştı hayır yani çalışsalarda şansları olmadığından açıkta kalabiliyorlar buna benzer bir sürü örnek var mesela durup dururken biri ile tanışmak ve onun sayesinde iş alanında bir yerlere gelmek aslında onunla tanışmasa bir yerlere gelemezdi yani bunlar şanstır..sanş kesinlikle vardır...

ve soruya gelince ünlü birinin sözüydü einstein sanırım

dahi olmanın sadece %1 beyindir geri kalan kısmı çalışmaktır demiş...

yani başarılı olmanın sadece %1 şanstır geri kalan kısım çalışmaktır...

o dediğin kaderdir. Kaderinde bilgisayardaki seçmelerde adı varsa kazanır. Şans tesadüftür. Kader tesadüf değildir. Yazılmış ve bitmiş birşeydir.Ben kaderin değiştirildiğinede inanmıyorum.

düzeltme : İnsan kendi kaderini değiştiremez. Kendi şansını yaratamazsın. O yüzden gördüklerin işine gelenler gelmeyenler seni şansa inanmaya iter. Öyle ki hayatta tek sığınak kapın olur. Ama taktir-i İlahi vardır. Hayır ve şer. Şansa kalırsa başarısızda olabilirsin. Ama çalışırsan kazanma ihtimalini arttırırsın. Bunu sadece KPSS ye bağlamak senin şansa bakış açın. Birde şöyle düşün KPSS ye girmeseydin %1 oranla kaybedeceğini sorulan soruları göremeyecektin. En azından aldığın notlar şansa değil çalışmanın sonucu olarak sana yazıldı.

o dediğin kaderdir. Kaderinde bilgisayardaki seçmelerde adı varsa kazanır. Şans tesadüftür. Kader tesadüf değildir. Yazılmış ve bitmiş birşeydir.Ben kaderin değiştirildiğinede inanmıyorum.

düzeltme : İnsan kendi kaderini değiştiremez. Kendi şansını yaratamazsın. O yüzden gördüklerin işine gelenler gelmeyenler seni şansa inanmaya iter. Öyle ki hayatta tek sığınak kapın olur. Ama taktir-i İlahi vardır. Hayır ve şer. Şansa kalırsa başarısızda olabilirsin. Ama çalışırsan kazanma ihtimalini arttırırsın. Bunu sadece KPSS ye bağlamak senin şansa bakış açın. Birde şöyle düşün KPSS ye girmeseydin %1 oranla kaybedeceğini sorulan soruları göremeyecektin. En azından aldığın notlar şansa değil çalışmanın sonucu olarak sana yazıldı.

ben kpssye girmedimki :D sadece aklıma o geldi onu yazdım..kaderini değiştiremez demişin ona hiç girmiyim bitmez bu gece ama basitçe kader ALLAHIN yapıcaklarımızı önceden bilip yazmasıdır ama yapıcağımızı yazması değildir yani ALLAH bana bunu yazmış kaderim bu yapıcak bişeyim yok diyemezsin ALLAH senin yapıcağını bilip yazmıştır yani sen seçim yaparsın belkide bu tabiri caizse kaderini değiştiri derler ama aslında kaderin değişmez çünkü kaderinin değişmiş şekli aslında senin kaderindir yani kader değiştirilebilir ama değişmiş bilindiği gibi değil sadece değişmiş şekli kaderdir çünkü ALLAH bizim her yapıcağımız şeyi bilir ve önceden yazar işte bu kaderdir yani biz ALLAHIN yazdıklarını yapmıyoruz ALLAH bizim yapıcaklarımızı yazmıştır önceden bunada kader denir...

neyse konu çok dağıldı bu son yazımdı bu konuda zaten soru hakkındaki düşüncemide daha önce belirtdim ...ve yukarda yazdıklarımda okuduklarım vs şeylerle birleşmiş benim düşüncemdir ben sizinkine saygı gösteriyorum aynı şeyide kendi düşünceme beklerim saygılar teşekkürler...

ben kpssye girmedimki :D sadece aklıma o geldi onu yazdım..kaderini değiştiremez demişin ona hiç girmiyim bitmez bu gece ama basitçe kader ALLAHIN yapıcaklarımızı önceden bilip yazmasıdır ama yapıcağımızı yazması değildir yani ALLAH bana bunu yazmış kaderim bu yapıcak bişeyim yok diyemezsin ALLAH senin yapıcağını bilip yazmıştır yani sen seçim yaparsın belkide bu tabiri caizse kaderini değiştiri derler ama aslında kaderin değişmez çünkü kaderinin değişmiş şekli aslında senin kaderindir yani kader değiştirilebilir ama değişmiş bilindiği gibi değil sadece değişmiş şekli kaderdir çünkü ALLAH bizim her yapıcağımız şeyi bilir ve önceden yazar işte bu kaderdir yani biz ALLAHIN yazdıklarını yapmıyoruz ALLAH bizim yapıcaklarımızı yazmıştır önceden bunada kader denir...

neyse konu çok dağıldı bu son yazımdı bu konuda zaten soru hakkındaki düşüncemide daha önce belirtdim ...ve yukarda yazdıklarımda okuduklarım vs şeylerle birleşmiş benim düşüncemdir ben sizinkine saygı gösteriyorum aynı şeyide kendi düşünceme beklerim saygılar teşekkürler...

Kesinlikle uzadı :D bir ara bununla ilgili konu açılırsa beraber yorumlarımızı yazarız :p

ÇOk sey söyledilerde Tüm CÜmlelerimi Çürüttük

Örneğin:Onlar newtonun kafasına elma dşme olayını söylediler.Elma kafasına düşmeseydi yerçekimini bulamazdı dediler.Biz:Newtonun kafasına elma düşünde Aha yer çekimi dememiştir Deneyler,Testler Yaparak kısacası çalışarak Yerçekimini bulmuştur dedik Ve Sap gibi kaldılar:)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...