Jump to content

Dell Sony Casper Bu Pc Lerin Hangisi

ahhoscan

Recommended Posts

Bu pc lerin hangisini tercih edersiniz neden dolayı görüşlerinizi belirtirseniz bende başkasına tavsiye edeceğim teşekür ederim.

1

Model : Dell Ins.1520 T7500 2,2-15.4"-8600GT-2Gb-250Gb

İşlemci : Intel Core 2 Duo T7500 (2.2 GHz / 800 Mhz FSB / 4 MB)

Yonga Seti : Intel® PM965 Express

Ekran Tipi : 15.4" Wide Screen XGA 1280*800 TrueLife

Bellek : 2048 MB DDR2

Sabit Disk : 250GB 5400 RPM SATA

Ekran Kartı : nVidia GeForce 8600M 256 MB Grafik Belleği

Optik Sürücü : DVD RW

Fax / Modem : Internal V92

Ağ Kartı : Intel Wireless 3945 802 110a/ b/g, Bluetooth

Batarya : 6 hücre 53WHR

Giriş/Çıkış : 8 in 1 Combo Card Reader&2.0 MP Integrated Webcam& Dell Travel Remote Control

İşletim Sistemi : Vista Home Premium

2

Model : SONY VAIO VGN-NS11S T5800-2.0GHZ-15.4"-4GB-320G

İşlemci : Intel® Core? 2 Duo İşlemci P5800 (2.0GHz / 800MHz FSB / 2048KB L2)

Gelişmiş Intel SpeedStep® Teknolojili

Yonga Seti : Intel® PM45 Express

Ekran Tipi : 15.4" WXGA / 1280 X 800 / X-black LCD

Bellek : 4GB DDR2 SDRAM (2x2048MB)

Sabit Disk : 320GB 5400rpm Serial ATA

Ekran Kartı : ATI Mobility? Radeon® HD 3430

256 MB özel Video Belleği ile Toplam Yaklaşık 1510MB kullanılabilir GDDR3 grafik belleği

Ses Kartı : Intel® High Definition Audio uyumlu, Dahili Stereo Hoparlörler, 3D Surround

Optik Sürücü : DVD+-RW/+-R DL/RAM, Dahili

Fax / Modem : V.92/V.90 Dahili Modem

Ağ Kartı : 10BASE-T/100BASE-TX/1000BASE-T, 802.11a/b/g Taslak n

Batarya : Lityum İyon pil (VGP-BPS13B)

Genişleme : 1 x Express Card Yuvası

Giriş/Çıkış : 4 x USB 2.0, 1 x 4 Pin i.LINK? (IEEE1394), 1 x DC, 1 x Memory Stick? Yuvası, 1 x SD Kart Yuvası, 1 x Mikrofon Jakı, 1 x RJ-11, 1 x RJ-45, 1x Monitör için VGA, 1 x TV Çıkış, 1 x Ses

İşletim Sistemi : Windows Vista® Home Premium

Klavye / Fare : Touch Pad

Boyutlar : 270 x 31,4 - 38,0 x 360 mm / 2.9 kg

Çanta : Var

Dahili Web Kamera : Dahili 'Motion Eye' Dijital 1.3MP Kamera

Garanti : 2 Yıl

3

CASPER NIRVANA CPB-T585-9F95 CORE 2 DUO T5850 2.16GHZ 2GB 250GB VISTA HOME BASIC 15.4" TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR

Tamamen karşıdaki kullanan kişiye bağlı tavsiyeler bende laptop alacam bilgisayar marketine gittim baktım bilgisayarlara teker teker; alacağım bilgisayar 2500$ çıktı benimki.

Üç bilgisayarda güzel hızlı bilgisayarlar. Ama casper alacağıma sony alırım neden dersen parça kalitesi hoparlör kalitesi vs.

bir dell ins serisi kullanıcısı olarak; dell i kesinlikle öneririm. Özellikle, fan sesini nerdeyse hiç duymuyorsun. Isınma sorunu yaşamadım (hp lere göre.. ) pil ömrü harika.. sony pahalı görünüyor. ama performans bakımmından ordakilerden sıralam yaparsak: 1.sony ,2. dell olur. casper ı hiç dikkate almıyorum bile.. ama performasdaki ufacık matematiksel veriler aslında çok farklı değiller..

dell in sadece network connecting sunumularını çok yeterli bulmuyorum. Ama tabiki bu kötü anlamına gelmesin. Nassıl bir kulanıcı olduğuna bağlı aslında bu.

Asıl araştırman gereken: teknik servis, performans, malzeme kalitesi.. bu üçünün obtimum durumunu düşün.

şahsen ben performans arayan birisiyim. ve teknik servis aynı ise: dell i seçerdim.

oyun için alacaksan dell derim nvidia ekran kartları daha stabil calısıyor (diye biliyorum bende ati var linuxda sac bas yoldurduydu.. o zaman oyle okumustum..)

ama hiç birsey sony kalitesine uymaz..

casperi kafadan ele.. listede sony var dell var.. yemişim kespırı :pardon:

dell in işlemcisi yeni

sony nin anakartı yeni

hddsi daha buyuk

yok yok sen sony den sasma ..

sony kucuk bir dukkan ken (radyo madyo montajı yapıyorlarmıs) amerikan gazetesinde bir haber okur.. "japon malları kalitesiz" diye. bunu okuyan pardon sony nin kurucusu (adı aktayo muydu ney. unutum.) calısanları toplar.. amerikalılar japonları olurdu.. sakat bıraktı.. simdi de bizim mallarımıza kalitesiz diyorlar.. varmısınız onlara bunun aksini gosterelilm der.. işciler tüm bır ağızdan.. varız der. ve işletmenin kapısının dısına da yazarlar..

dell de enteresandır..

dell in kurucusu adam daha uni sıralarında.. (ki kimne bulduysa o sıralarda bulmustur.. genelde google windows vs.. )

bilgisayar alır babası ona cok ilgilidir pc karsı basından kalkmaz.. (ibm markasıda) cokta pahalıdır o zamanda.(atıorum) 10.000$ soyle kafasından kurar su parca bu kadar su su kadar diye toplar bir de bakar aynı makinayı 2.000$ a mal edebilmekte.. pc ye kafayı takar dersler kotu gider ailesi fırcalar sorna tekrar derslere asılır sorna okulu bırakır.. vs .. vs sonra dell i kurar..

dell en son alienware satın aldı.. o firma varya deli notebooklar uretiyor oyle boyle değil.. neyse

iki firmada kaliteli. aynıozellik aynı tasarım aynı fiyat olsun ben gine japon mali alırım..

seviyorum cekik gözlüleri.. :D

koniçiva bebek... :D

ölmeden bi japonyaya gitseydim..

Sony ve Dell'de çok kaliteli markalar ikisinden birini tercih et bence. Bide harddiskte 7200Rpm'lik bi model varsa onu tercih etmeni öneririm. Laptoplarda artık bütün parçalar çok gelişti ama en zayıf parça olarak harddiskler kaldı!!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...