Jump to content

Explorer Exe Hatası

paskomya

Recommended Posts

sanırım ilk çıktığında indirmiştim.42 sayfa okudum azıcık üzüldüm bilgisayar kullananlar bazen bilememezlik ediyorlar ve defalarca aynı soruyu soruyorlar.neyse iki ay önce xpyi çökertmeyi başardım tekrer kurduğumda hata verdi bende kızdım TNCvistayı çaktım. bu güne kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım ama bu aralar explorer exe hatası veriyor ve düzeltemiyorum bir yolu varsa ve bana anlatırsanız memnun olurum yoksa sil baştan yapacağım herşeyi ve karım beni dövecek.(sorunum sadece TNC vista lite için)

explorer.exe hatası sadece explorer den kaynaklanmaz.Explorer in üzerinden çalışan programlardan da kaynaklanır.Örneğin sağ tuş menüsü üzerinde çalışan bir programın hasar görmesi ile çalışmaz olursa explore bunu aktif tutmaya çalışır ama başaramaz ve hata verir.Size önerim şudur.TNC XP cdnizi açın ve İ386 klasöründe explorer.ex_ yi arayıp bulun.7 zip ile klasöre çıkartın.

İçinden explorer.exe çıkacak.Şimdi bunu kpyala yapıştır deyip kopyası explorer.exe diye 2. bir explorer.exe oluşturun.

Şimdi görev yöneticinizden orjinal explorer.exe nin görevine son verin.Ve dosya yeni görev deyip az önce oluşturduğunuz

kopyası explorer.exe yi gösterin ve çalıştırın.Bu explorer üzerinden aynı klasörde olan explorer.exe yi kopyalayıp C:\WINDOWS içine atın ve dosya değişimin onaylayın.Görev yöneticinizden kopyası explorer.exe nin görevini sonlandırın ve Dosya yeni görev deyip C:\WINDOWS içindeki explorer.exe yi çalıştırın.Bu esnda windows dpsya koruması gelirse 1. ekranda iptale 2.ekranda Evet e basın.Bunları yaptıktan sonra hala hata veriyorsa explorer e bağlı çalışan programlardan biri veya birkaçı hasar görmüş demektir.Bir dosyaya ya da bir kalsöre sağ tıkayın ve hangi programların aktif olduğunu görün ve o programları kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin.Her program aldırdıktan sonra görev yöneticisinden explorer.exe nin görevine son verin ve hemen geri açlıştırn.Ve program files teki programa ait artıkları silin ondan sonra temiz bir yükleme yapın.Büyük bir ihtimalle sorun kalmayacaktır.Saygılarımla

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...