Jump to content

Bios Güncellemesi

tuna.tt

Recommended Posts

arkadaslar eskı bı makınem var ve hayata dondurmek ıstıyorum ram taktım 256 lık gormuyo bunun ıcın sanırım bıos guncellemesı yapılması lazım asus bıos guncellemesı hakkında bılgı sahıbı olan varmı??..yardımlarınızı beklıyorum

.............................tesekkurler..........................

Asus modeli nedir?

Modeline bak sitesinden bulursun. Eğer EZFlash bios ise bilgisayar açıldığında bios ekranına girmeden sana F2 EZ Flash diye yazacak. İyi formatlanmış bir diskete sitedeki Bios güncellemesini at. F2 ye bastıktan sonra yani bios update bölümüne girdikten sonra yolu göster eğer yolu bulamazsa sen isimini yazacaksın o yüzden bi kağıda isminide yaz tam olarak uzantısıyla birlikte daha sonra yükleme yapmaya başlayacak sistem saatini ve diğer ayarları resetleyebilir. kolay gelsin

Asus modeli nedir?

Modeline bak sitesinden bulursun. Eğer EZFlash bios ise bilgisayar açıldığında bios ekranına girmeden sana F2 EZ Flash diye yazacak. İyi formatlanmış bir diskete sitedeki Bios güncellemesini at. F2 ye bastıktan sonra yani bios update bölümüne girdikten sonra yolu göster eğer yolu bulamazsa sen isimini yazacaksın o yüzden bi kağıda isminide yaz tam olarak uzantısıyla birlikte daha sonra yükleme yapmaya başlayacak sistem saatini ve diğer ayarları resetleyebilir. kolay gelsin

arkadasım asus p3b-f modelı ama dısket surucusu yok cd rom la yapabılırmıyız??

arkadasım asus p3b-f modelı ama dısket surucusu yok cd rom la yapabılırmıyız??

upload ettim bios unu

Upload dosyası : ASUS BIOS P3B-F 1008-04

bunun içindekileri diskete at cd-rom desteğin yoksa açamazsın.

alternatif link istersen

Please register to see this content.

( indirebilmen için siteye ücretsiz üye olmanı istiyor.)

kolay gelsin.

upload ettim bios unu

Upload dosyası : ASUS BIOS P3B-F 1008-04

bunun içindekileri diskete at cd-rom desteğin yoksa açamazsın.

alternatif link istersen

Please register to see this content.

( indirebilmen için siteye ücretsiz üye olmanı istiyor.)

kolay gelsin.

cok sagol baskan;)

Bios güncellemesiyle remin pek alakası olmaz, 4 chip rem takıyorsan ilk çıkan p3 anakartlar değerinin yarısını görür, yapcak bişi yok. Ama hiç görmüyorsa remde sorun vardır.

ram de sorun yok ram ı tek basına taktıgım zaman 256 lık ram ı 128 lık olarak goruyo ama bıldıgım ve soylenenler dogrultusunda bıos guncellemesı yaparak anakarta uyumlu ama calısmayan yada tam performansla calısmayan parcaları bıos guncellemesıyle duzelte bılıyosun kullandıgın yazılım gıbı 98 de usb otomatık tanımaz ama xpde tanır sanırım onun gıbı bısı bu da.. bı de dıpnot 288 mb ın ustune cıkmıyo ramler 702 mb taktım ama ne takarsam takıyım 288 ı gecmıyo :Dve ramlerın calıstıgından emınım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...