Jump to content

System Volume Information Ve Recycler Dosyaları

pcbrocker

Recommended Posts

Şimdi den herkes 'e teşekür ederim...

Benim sorunum şu

gizli dosyaları göster seçeneği aktif olmuyor du ComboFix kurdum alletim ama suanda ' System Volume Information ve RECYCLER dosyaları ' nı silemiyorum System Volume Information acılmıyor RECYCLER acılıyor ama silinmiyor vürüs girdini düşünüyorum .. ve bu klasorler

benim bigisayarın C , D , E war nasıl silerim yardımcı olursanız sevinirim birde resim koyuyorum

10160.jpg

Onları sileyim deme zaten :) Gizli dosyaları göster ayarını yaptığın yerde korunan işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneği var. onu işaretle o klasorleri gormezsin. 2 side önemli klasörler ve sakın sileyim deme.

istesede silemez ki :) kardeş onlar sistem dosyalarıdır. Sen bilgisayarın kalbini şu anda sökmeye çalışıyorsun.

Araçlar - Klasör seçenekleri - Sistem Dosyalarını gizle (önerilen) onu işaretle.

tamam tek onda olsa okıs ama E D Resım koydum

bilgisayarım/özelleikler/sistem geri yükleme sekmesine tıkla E ve D nin ayarlarına girerek bu bölümlerdeki sistem geri yüklemeyi kapat dosyalar görünmeyecektir.birde ark dediği gibi klasör seçenekleri görünüm menüsünden sistem dosyalarını gösterme gibi gi secenek olucak onu aktif yaparsan srunun çözülecektir :clapping:

System Volume İnformation:

sistem geri yükleme noktasıdır.sistemine yüklenen her programdan sonra bir "geri yükleme noktası" açar.virüs taraması sırasında bu dosyalar her zaman baştan alınarak taranır.sisteminde fazladan yük getiriyorsa "sistem geri yükleme"yi kapatabilirsin. sakıncası şu olur bilgisayarda bir sorunla karşılaşılınca sistemini geçmiş bir tarihe döndürüp o sorunu bertaraf edemezsin..çöğu zaman işe yarıyor.

kapatmak için bu yolu takip et :

başlat/tüm programlar/donatılar/sistem araçları/sistem geri yükleme/sistem geri yükleme ayarları nı tıkla /bütün sürücülerdeki geri yüklemeyi kapat ı tıkla. sistem geri yüklemeyi kapatmış oldun.

Recycler :

kelime anlamı olarak "geri döndür, yeniden işleyip kullanışlı hale getirmek " anlamına gelir. yani geri dönüşüm kutusunun takendisidir. dikkat edersen masaüstündeki geridönüşüm kutusu silinmiyor. eğer hdd de çok yer kaplıyorsa kapasiteyi 0 a indir dosyaların geridönüşüme gitmeden direk silinir. ama mutlaka hdd de bir yerde kaydoluyor. sistem temizleme dosyalarıyla da bu kalıntıları dönüşü olmayacak şekilde temizleyebilirsin.

• 2 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

yanlıyorsunuz bu dosyalar kurtarma proları için örng geri dönüşüm kutusundan silinen dosyaları bir pro yardımıylaa kurtarma dır yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa örnğ in indiricisi

Please register to see this content.

:D:):):):):)

herkes bişiy solemiş iyimi recyle dizini cop kutundur kardeşim ntfs formatlı tum hdd lerinde vardır içinde ini dosyası ve geri donusum kutusu içeriği vardır. Silmek için cop kutunu boşalt.

System volume infor... buda sistem geri yukleme noktalarının sakkladıgı yerdir silmek istiyorsan live cd ye falan ihtiyacın yok o dizinin guvenliği system için ayarlanmıştır guvenlik seceneklerinden kullanıcı ismini ekle tam denetim ver shift delete yap iş biter uzatmayalım

sysvol.jpg

• 2 hafta sonra ...

arkadaşLar qizLi dosyaLarı qörüntüLe diin sonra System Volume Information dosyasına qirmeye çalısın eqerki qirmiyorsa bilinqi virüs yada spy var.ve o klasörü silerseniz pc sabit diske ulaşamaz sistem yüklen mesi qerekir...:)

işte bunu için o dosyalar açılmazsa çok tehlikeLi... LütFen yardımcı olun açıLmıyor dosya nasıL açacaqımıza dair biLqiLendirin...

LütFEn...

• 2 hafta sonra ...
icon13.gifDİKKAT: Konu Başlığını forum Kurallarına gore yeniden düzenleyiniz. Aksi halde cope tasınacaktır.

Forum Kuralları - [ Madde 10-16 ]

Konu düzenlenene kadar yazılan tüm iletiler silinecektir.

system volume information dosyaları sistem geri yükleme dosyalarının tutuldugu dizindir.sistem geri yükleme servisini kapatırsan sorun çözülür..

arkadaşLar qizLi dosyaLarı qörüntüLe diin sonra System Volume Information dosyasına qirmeye çalısın eqerki qirmiyorsa bilinqi virüs yada spy var.ve o klasörü silerseniz pc sabit diske ulaşamaz sistem yüklen mesi qerekir... :)

işte bunu için o dosyalar açılmazsa çok tehlikeLi... LütFen yardımcı olun açıLmıyor dosya nasıL açacaqımıza dair biLqiLendirin...

LütFEn...

System Volume Information klasorune normalde giremezseniz lutfen kullanıcıları yanlış yondendirmeyelim bilmediğimiz konuklarda atıp tutmayalım normal bir xp de System Volume Information kalsorunu cift tıklarsanız erişim engellendi der ve bu normaldir.

• 9 ay sonra...

Evet durduk yere bu dosyayı niye açıyım diyorsanız... Bazı virüsler kendilerini burda saklar ve virüs programları bu dosyayı erişim olmadığı için taramaz...

Bu dosyayı görmek için ;

Denetim Masası => Klasör Seçenekleri => Görünüm =>

Gizli dosya ve klasörleri göster ...(İşaretle)

Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (Önerilen) ...(İşareti kaldır)

bu adımları uygulayın.

Şimdi bu klasörü C:\System Volume Information ve varsa D:\System Volume Information olarak bulursunuz...

Şimdi Klasörü açmaya çalıştığınızda Erişim Engellendi diye bir uyarı alırsınız...

Erişim izni vermek için ;

Başlat => Çalıştır => cmd (Enter)

cacls "C:\System Volume Information" /e /g Oturum açma adı:F (Enter)

veya

cacls "D:\System Volume Information" /e /g Oturum açma adı:F (Enter)

(Oturum açma adı ---> bilgisayarı hangi kullanıcı adı ile açtıysanız onu yazacaksınız...)

Artık System Volume Information klasörüne giriş yapabilirsiniz... : )

Virüs Programı ile tarattırın.

İşiniz bitti ise klasörü tekrar kapatalım... : )

Kapatmak için ;

Başlat => Çalıştır => cmd (Enter)

cacls "C:\System Volume Information" /e /r Oturum açma adı (Enter)

cacls "D:\System Volume Information" /e /r Oturum açma adı (Enter)

yaparak klasörden tekrar iznimizi kaldırıyoruz...

bitti... : )

(Ç)Alıntıdır

combofix dosya ozenitliklerini hepsini gor e ayarlamıs su komut işini halleder o dosyaları silemezsin zaten

başlat çalıştır cmd yaz

daha sora rcycler ve systtem volume informationun olduğu dizine geç

daha sonra

attrib komutunu uygula

örnek yazıyorum.

d:\ attrib system volume information +s +h +r /d /s

entere bas biraz bekle

aynı işlemi dier gizliceğin dosyalarada uygula sistemden kaybolacaklardır.

kolay gelsin

• 7 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...